Aktualijos

Mintys po konkurso

     Artėjant mokslo metų pabaigai, gimnazijos mokinės Elzė Trubilaitė (8 kl.), Gabija Rokytė (II kl.) bei Monika Žemaitytė (II kl.) nusprendė pasitikrinti savo žinias apie miškus tarptautiniame konkurse „Jaunimas Europos miškuose“, kuris šiais metais vyko Molėtų krašto muziejaus Mindūnų padalinyje.

     Konkurso tikslas – didinti jaunų žmonių žinias apie miškininkystę ir miškus Europoje. Konkurso pradžioje merginos pristatė savo „namų darbus“ – paruoštą pristatymą, kurio tema „Miškas ir vanduo“. Jos paruošė mokslinę prezentaciją apie aliuvinių (užliejamų) miškų reikšmę Reino upei. Vėliau visos komandos atliko testą anglų kalba, kuris patikrino jaunimo žinias apie Europos miškus. Paskui visų laukė praktinės užduotys vietos muziejuje bei miške.

     Vertinimo komisiją sudarė LR aplinkos ministerijos, VĮ Lietuvos valstybinių miškų urėdijos, valstybinės saugomų teritorijų tarnybos bei mokslininkų atstovai. Rezultatus skaičiavo organizatorių sekretoriatas. Paaiškėjo, kad merginų komanda užėmė 7-tą vietą iš 15-os. „Esam patenkintos savo rezultatu. Visiems patiko mūsų pristatymas, komisija pagyrė, kad jis buvo aukšto tarptautinio lygio. Tai mus labiausiai džiugina. Jeigu būtume nepatingėjusios pasimokyti daugiau, būtume pasirodžiusios geriau. Nieko tokio, pasimokėm iš savo klaidų. Būtinai sugrįšim kitais metais!“ – juokėsi merginos.

     Merginos džiaugiasi, kad galėjo aplankyti Molėtų krašto muziejų Mindūnų padalinyje, kur joms ne tik leido apžiūrėti muziejaus eksponatus, sužinoti anksčiau negirdėtų faktų, bet ir pasivaišinti skania žuviene, pasiklausyti gyvos muzikos gamtoje bei susitikti su senais draugais ir susipažinti su naujais. Nuoširdžiausiai dėkojame gimnazijos biologijos mokytojai ekspertei Onai Motiejonienei bei Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko kultūrologei Sigutei Mudinienei už paskatinimą, pagalbą ir palaikymą ruošiantis tarptautiniam konkursui. Iki kitų metų!

Monika Žemaitytė, II klasės mokinė, Mokinių tarybos pirmininkė
Ankstesni įrašai


     Birželio 10 dieną gimnazijoje viešėjo gydomosios mitybos specialistė, radijo laidos „Gydanti lėkštė” įkūrėja, vedėja bei lektorė Ingrida Kuprevičiūtė, kuri skaitė paskaitą „Sveikas maistas turi svarbią įtaką paauglių sveikatai“. Išklausę įdomią teorinę dalį 6, 7, 8 ir I klasių mokiniai susiskirstė į komandas sveikuoliškų patiekalų gaminimui.

     Šias mokslo metais pradėjome mokytis fizikos. Susipažinome su šviesos pasauliu, fizikiniais dydžiais, elektra. Tad norėdami įtvirtinti įgytas žinias ir pasisemti žinių kitiems mokslo metams mes, 7 klasės mokiniai ir fizikos mokytoja, birželio 7 dieną vykome į ugdomąją ekskursiją.

     Kaip greitai bėga metai... Atrodo, dar visai neseniai nedrąsūs pirmokėliai peržengė mokyklos slenkstį, o jau gerokai paaugę ketvirtokai atsisveikino su vaikyste. Birželio 6 dieną vaikai, jų tėveliai, mokyklos direktorė, būsimoji auklėtoja susirinko į išpuoštą klasę paskutinei pamokai.

     Ankstyvą birželio 5 d. rytą 1-4 klasių mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją po Zarasų rajoną. Pirmas sustojimas – prie Zaraso ežero esantis apžvalgos ratas, nuo kurio atsiveria įspūdingas vaizdas į Zaraso ežerą bei Zarasų miesto apylinkes.

     Po gausios visų mokslo metų gamtosauginės veiklos nutarėme, pasitelkę Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko biologinės įvairovės skyriaus vedėją Tautgirdą Masiulį, pasižvalgyti po apylinkes. Pirmiausia pabuvojome Reškutėnuose įkurtoje Gamtos klasėje.