Aktualijos

Pradinukų kelionė į Zarasus

     Ankstyvą birželio 5 d. rytą 1-4 klasių mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją po Zarasų rajoną. Pirmas sustojimas – prie Zaraso ežero esantis apžvalgos ratas, nuo kurio atsiveria įspūdingas vaizdas į Zaraso ežerą bei Zarasų miesto apylinkes. Ne visiems buvo drąsu eiti 17 m aukščio tiltu, bet įspūdingi vaizdai suteikė drąsos. Atsigaivinę ledais, vaikai keliavo į Šlyninkos malūną, kuriame jų laukė edukacinė programa „Duonos kelias“. Amatų namuose mažieji pamatė įvairių senovinių buities rakandų, sužinojo, kam jie buvo naudojami, smalsiai klausėsi pasakojimo apie tai, kokį kelią nueina rugio grūdas, kol tampa kvapiu duonos kepalu, patys formavo mažus duonos kepalėlius, o kad atpažintų savąjį – įspaudė ženklą.

     Kol duonelė kepė, malūnininkas Stasys pakvietė visus į malūną, kuriame parodė, kaip malami grūdai, pasakojo šmaikščias istorijas apie velnių išdaigas malūne, paaiškino žodžio „pikliavoti“ reikšmę. Malūne vaikų laukė įdomi atrakcija – pasisverti senovinėmis svarstyklėmis. Kol vaikai smalsavo malūne, šeimininkės prikepė  sočių, riebių blynų, kurie kepami iš „razavų” miltų. Prisivalgę blynų su grietine ir uogiene, paragavę ruginių traškučių, vaikai skubėjo išbandyti senovinius žaidimus, o kol žaidė – ir duonelė iškepė.  Pasidžiaugę iškepusiais kvapnios duonos kepalėliais, pripirkę lauktuvių tėveliams, mažieji keliautojai patraukė namo.

     Dėkojame gimnazijos direktorei už puikią dovaną, vairuotojui Vasilijui Spornui – už saugią ir smagią kelionę.

Elena Abeciūnienė, pradinių klasių vyr. mokytoja
Ankstesni įrašai


     Po gausios visų mokslo metų gamtosauginės veiklos nutarėme, pasitelkę Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko biologinės įvairovės skyriaus vedėją Tautgirdą Masiulį, pasižvalgyti po apylinkes. Pirmiausia pabuvojome Reškutėnuose įkurtoje Gamtos klasėje.

    Paskutinę saulėtą pavasario dieną į gimnazijos bendruomenės susibūrimą Kaltanėnų dvaro parke skubėjo mokytojai, tėvai, gimnazijos darbuotojai. Netrukus turėjo prasidėti lobio paieška ir bendruomenės susibėgimas, kurį organizavo gimnazijos taryba. Parkas virto jaukiu lobio ieškojimo skersgatviu...

     II klasės mokiniai dalyvavo visuotinėje atvirų durų dienoje tėvų darbovietėje „Šok į tėvų klumpes". Šią dieną įdomiai ir naudingai praleido klasės draugo Mykolo Rimšelio tėvų ūkyje. Mokiniai džiaugėsi, kad diena pavyko, tikrai buvo naudinga ir labai įdomu ,,pasimatuoti“  ūkininko profesiją.

     Gegužės 29 dieną 8 klasės mokiniai vyko į Ignalinos gimnaziją ir dalyvavo prevencinėje paskaitoje „Alkoholio ir tabako poveikis žmogaus organizmui“, kurią organizavo Ignalinos visuomenės sveikatos biuras. Pranešimą skaitė psichologė-metodininkė, tarptautinės blaivybės akademijos profesorė Tatjana Ščiurina.

     Gegužės 27 dieną Vidiškių gimnazijoje lankėsi vyriausieji specialistai: Vitalijus Nikitinas, Jolita Nikitinienė, Rimas Stundžėnas ir Jevgenij Pozniakov, iš VSAT prie LR VRM Pasieniečių mokyklos profesinių dalykų skyriaus. 7 ir I lasės mokiniai sužinojo, kad Pasieniečių mokykla yra profesinė mokymo įstaiga, rengianti kvalifikuotus pasieniečius VSAT padaliniams, besirūpinanti pareigūnų mokymu, jų kvalifikacijos tobulinimu. Pasieniečių mokykla yra įsikūrusi Medininkuose, Vilniaus rajone.