Aktualijos

Sveiki užkandžiai ne tik naudingi, bet ir spalvingi

     Birželio 10 dieną gimnazijoje viešėjo gydomosios mitybos specialistė, radijo laidos „Gydanti lėkštė” įkūrėja, vedėja bei lektorė Ingrida Kuprevičiūtė, kuri skaitė paskaitą „Sveikas maistas turi svarbią įtaką paauglių sveikatai“. Išklausę įdomią teorinę dalį 6, 7, 8 ir I klasių mokiniai susiskirstė į komandas sveikuoliškų patiekalų gaminimui. Kiekviena komanda gavo po užduotį pagaminti kuo sveikesnį, spalvingesnį ir paauglių sveikatai palankesnį patiekalą. Sveikuoliško kokteilio iš banano, ananaso ir špinatų gaminimui susibūrė 6 klasės mokinių komanda, 8 klasės mokinių komanda pasirinko sveikų sumuštinukų su lašiša ir įvairiomis daržovėmis gaminimą. Na, o 7 ir I klasių mokiniai pagamino puikų desertą iš mango ir ispaniško šalavijo sėklų.

     Norisi pasidžiaugti gimnazijos mokiniais, kad jie taip noriai bei nuotaikingai gamino ir siūlė paragauti kitiems savo sukurtų sveikų užkandžių. Kai kurie atrado naujus skonius bei receptus, nes juk užkandžiauti galima derinant įvairias daržoves, vaisius net su žuvimi. Svarbiausia, kad mokiniai suprato, kad reikia mažiau vartoti pridėtinio cukraus ir saldžių gazuotų gėrimų, kurie kenkia ne tik fizinei, bet ir psichinei paauglių sveikatai.

     Dėkojame Ignalinos r. visuomenės sveikatos biurui už įdomią ir naudingą praktinę paskaitą.

Inga Žilo, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Ankstesni įrašai


     Šias mokslo metais pradėjome mokytis fizikos. Susipažinome su šviesos pasauliu, fizikiniais dydžiais, elektra. Tad norėdami įtvirtinti įgytas žinias ir pasisemti žinių kitiems mokslo metams mes, 7 klasės mokiniai ir fizikos mokytoja, birželio 7 dieną vykome į ugdomąją ekskursiją.

     Kaip greitai bėga metai... Atrodo, dar visai neseniai nedrąsūs pirmokėliai peržengė mokyklos slenkstį, o jau gerokai paaugę ketvirtokai atsisveikino su vaikyste. Birželio 6 dieną vaikai, jų tėveliai, mokyklos direktorė, būsimoji auklėtoja susirinko į išpuoštą klasę paskutinei pamokai.

     Ankstyvą birželio 5 d. rytą 1-4 klasių mokiniai vyko į pažintinę ekskursiją po Zarasų rajoną. Pirmas sustojimas – prie Zaraso ežero esantis apžvalgos ratas, nuo kurio atsiveria įspūdingas vaizdas į Zaraso ežerą bei Zarasų miesto apylinkes.

     Po gausios visų mokslo metų gamtosauginės veiklos nutarėme, pasitelkę Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko biologinės įvairovės skyriaus vedėją Tautgirdą Masiulį, pasižvalgyti po apylinkes. Pirmiausia pabuvojome Reškutėnuose įkurtoje Gamtos klasėje.

    Paskutinę saulėtą pavasario dieną į gimnazijos bendruomenės susibūrimą Kaltanėnų dvaro parke skubėjo mokytojai, tėvai, gimnazijos darbuotojai. Netrukus turėjo prasidėti lobio paieška ir bendruomenės susibėgimas, kurį organizavo gimnazijos taryba. Parkas virto jaukiu lobio ieškojimo skersgatviu...