Aktualijos

„Judu linksmai – gyvenu gerai“

     Smagiai ir su dideliu energijos pliūpsniu pradėjome Europos judumo savaitę. Gimnazijoje vyko įvairios mokinių ir mokytojų judėjimą skatinančios veiklos. Pradinių ir vyresniųjų klasių mokiniai smagiai pagavo judriųjų pertraukų „Zumbos“ ritmą. Pirmokams buvo organizuota netradicinė fizinio ugdymo pamoka „Užaugęs noriu turėti sveiką stuburą“, kurios metu mokiniai ir jų mokytoja atliko taisyklingai laikysenai skirtus tempimo ir judesio pratimus.  Mielagėnų skyriaus pradinukai, darželinukai ir jų mokytojos dalyvavo akcijoje „Apibėk savo mokyklą“ bei „Mankštintis lauke sveikiau“. Na, o labiausiai mokiniams patiko išbandyti Lietuvoje sparčiai populiarėjančią transporto priemonę – Trikke triračius, kuriuos atsivežė sporto treneris iš Kauno Laimontas Rakauskas.

     ,,Trikke, tai grakščiai ir sparčiai riedanti priemonė, kurią valdo žmogus savo judesiu ir jėga. Triratis sukonstruotas taip, kad važiuojant pasitelkiamas visas kūnas. Kojos aktyviai balansuoja ir amortizuoja, svorio centras it riedant slalomo trasa perkeliamas iš kairės į dešinę, o rankos intensyviai varo „Trikke“ į priekį, valdo ir išlaiko stabilumą. Važiuojant Trikke suderinama nauda su maloniu jauduliu, panašiu į tą, kurį teikia slidės ar banglentės ir sudeginama iki 1000 kalorijų per valandą, taip pat mankštinami bei stiprinami beveik visi kūno raumenys. Pasak Laimonto Rakausko, didelis privalumas, jog Trikke gali būti naudojamas beveik ištisus metus, kol nėra sniego, visur – parkuose, aikštėse, gatvėse, ant šaligatvių, dviračių takais ir takeliais. Žiemos sezonu su Trikke puikiai galima sportuoti uždarose salėse.

     Mokinius ir dalyvavusius mokytojus Trikke labai sužavėjo!!! Visi smagiai pajudėjo, gavo daug energijos ir su gera nuotaika sugrįžo tęsti tolesnių dienos darbų.

     Dėkojame Ignalinos visuomenės sveikatos biurui už suorganizuotą smagią ir naudingą sveikatai judėjimo dieną.

Inga Žilo, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Ankstesni įrašai


     Gražią rudens popietę trečiokai su gamtininku Pranu Zubricku mokėsi gamtoje. Mokiniai susipažino su pagrindiniais ežero augalais: švendru, nendre, viksva, ežero kriauklių įvairove.

    Ar žinome, kaip saugiai pereiti per gatvę? Kam reikalingi atšvaitai, kada ir kaip juos turime nešioti? Šiuos klausimus ir dar daugelį kitų 1-2 klasių mokiniams uždavė atvykusi Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Jurgita Zenkuvienė.

     Niekas nepaneigs, kad stažuotė – tai puiki galimybė ugdyti savo profesinius įgūdžius ir gauti vertingos darbo praktikos bei įgyti tarptautinę patirtį, pamatyti kitos šalies kultūrą ir sustiprinti savo darbo įgūdžius.

     Ignalinos r. Vidiškių gimnazija dalyvauja Europos Sąjungos fondų investicijų projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.

     Konsultacijų kompanija „SDG“ (Saugaus darbo garantas), gimnazijos socialinė partnerė, mokslo metų pradžioje pasirūpino pirmokėlių saugumu ir padovanojo atšvaitų ir liemenes, kad jie, vykdami į ekskursijas, išvykas, kasdien keliaudami į/iš gimnazijos, būtų saugūs.