Aktualijos

Naujos idėjos ir galimybės grįžus iš stažuotės Porte

     Niekas nepaneigs, kad stažuotė – tai puiki galimybė ugdyti savo profesinius įgūdžius ir gauti vertingos darbo praktikos bei įgyti tarptautinę patirtį, pamatyti kitos šalies kultūrą ir sustiprinti savo darbo įgūdžius.

     Su tokia nuostata liepos 20 dieną ir mes išsiruošėme į tarptautinius kvalifikacijos tobulinimo kursus „Skirtingų šalių mainų projektų rengimas Europoje“, kurie vyko Porto mieste Portugalijoje. Kurso organizatoriai – Vokietijos Europos mokytojų rengimo institutas (IfeL-Institut für europäische Lehrerfortbildung) – pasistengė, kad laikas, praleistas Porte dovanotų nepakartojamų įspūdžių bei neįkainuojamą patirtį.

     Kursuose dalyvavo 26 mokytojai iš 6 skirtingų šalių. Kvalifikuoti lektoriai išsamiai pristatė Erasmus + programos galimybes, kartu išanalizavome, į ką reikia ypatingai atkreipti dėmesį pildant projekto paraiškas, kaip ieškoti projekto partnerių, nuosekliai aptarėme finansų tvarkymą, ruošiant projektą, taip pat nemažai dėmesio buvo skirta aktualijoms, projekto temų pasirinkimui bei jų plėtojimui. Kursų metu dirbome grupėse, aktyviai dalyvavome diskusijoje, dalinomės patirtimi, generavome idėjas, kūrėme projektų pavyzdžius, kuriuos vėliau vieni kitiems pristatėme. Nė vienas neliko abejingas lektorės Maria organizuojamoms veikloms, kurių metu geriau pažinome vieni kitus, išbandėme įvairius mokymo metodus, aptarėme jų panaudojimą kasdieniniame mokytojo darbe. Kursų koordinatorė Dzintra Dreyer trumpai pristatė Porto istoriją, jo lankytinas vietas, kad dalyviai laisvu laiku (pasibaigus mokymams) galėtų plėsti kultūrinį akiratį lankydamiesi šiose vietose. Turėjome galimybę pasigrožėti Atlanto vandenyno bangomis, pajausti Hario Poterio „dvasią“ knygyne, kur Džoana Rouling parašė savo pirmąją knygą apie Harį Poterį, žavėjomės nuostabiu senamiesčiu bei vienu iš seniausių miesto paminklu – Porto katedra.

     Antradienio popietė visus subūrė į tarpkultūrinę vakaronę, kiekvienos šalies atstovai pristatė savo „namų darbus“, t.y. kursų dalyviams papasakojo apie savo šalį, regioną ir mokyklą. Džiaugiamės, kad mūsų regionas sužavėjo Vokietijos, Suomijos, Slovakijos atstovus. Kursų metu taip pat buvo aptartos galimybės bendradarbiauti ir kartu kurti ateityje eTwinning, Erasmus+ projektus. Nuoširdžiai tikimės, kad įgyta patirtis ir užmegzti kontaktai padės aktyviau plėtoti projektinę veiklą mūsų gimnazijoje.

Jurgita Raketienė, anglų kalbos vyresnioji mokytoja

Audronė Krikščionaitienė, dailės mokytoja metodininkė




Ankstesni įrašai


     Ignalinos r. Vidiškių gimnazija dalyvauja Europos Sąjungos fondų investicijų projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.

     Konsultacijų kompanija „SDG“ (Saugaus darbo garantas), gimnazijos socialinė partnerė, mokslo metų pradžioje pasirūpino pirmokėlių saugumu ir padovanojo atšvaitų ir liemenes, kad jie, vykdami į ekskursijas, išvykas, kasdien keliaudami į/iš gimnazijos, būtų saugūs.

IGNALINOS R. VIDIŠKIŲ GIMNAZIJOS  MOKINIŲ PAVĖŽĖJIMO MOKYKLINIAIS AUTOBUSAIS 2019–2020 M. M. MARŠRUTAI (maršrutai bus koreguojami)

Pavėžėjimo grafikas

Rugsėjo 2 d.  važinėjantys mokiniai bus vežami į gimnaziją  šiais mokyklinių autobusų maršrutais:

1 maršrutas

Mielagėnai 8.15 – Mėšonys 8.23 – Bernotai 8.25 – Šiūlėnai 8.37 – N.Daugėliškis 8.49 – Vidiškės

2 maršrutas

Vidiškės 7.35 – Tartokas 8.00 – Bajorai 8.10 – Kazitiškis 8.20 – Vidiškės

3 maršrutas

Vidiškės 7.00 – Jakėnai 8.10  – Švedriškė 8.15 – Serapiniškė 8.35 – Kazitiškis 8.45 – Vidiškės

4 maršrutas

Vidiškės 8.30 – Buiviliškė 8.40 –  Kukoriškė 8.45 – Kaneišiai 8.48 – Vidiškės

5 maršrutas

Ažušilė 9.00 – Vidiškės

Po šventės iš gimnazijos važinėjantys mokiniai bus vežami tais pačiais maršrutais.