Pamoka kitoje erdvėje

Rugsėjo 20 d. I kl. mokiniai su savo technologijų mokytojais Audrone Krikščionaitiene ir Rimantu Malinausku vyko į Ignalinos krašto muziejų. Mokiniai dalyvavo renginyje, skirtame Europos paveldo dienoms. Šių metų renginio tema „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk“. Mokiniai susipažino su įvairiais amatais, apžiūrėjo muziejuje vykstančias parodas. Muziejaus darbuotoja papasakojo apie kultūros paveldą, jo išsaugojimo svarbą, supažindino su juostelių pynimo technikomis, spalvų deriniais, raštų simbolika. Praktinio užsiėmimo metu mokiniai išmoko pinti virveles ir pasigamino po du pakabukus raktams. Darbo pabaigoje buvo išrinktos pačios dailiausios pintos juostelės, o mokiniai apdovanoti įvairiomis atminimo dovanėlėmis.

Audronė Krikščionaitienė, dailės ir technologijų mokytoja metodininkė

Smagiai ir su dideliu energijos pliūpsniu pradėjome Europos judumo savaitę. Gimnazijoje vyko įvairios mokinių ir mokytojų judėjimą skatinančios veiklos. Pradinių ir vyresniųjų klasių mokiniai smagiai pagavo judriųjų pertraukų „Zumbos“ ritmą.

Gražią rudens popietę trečiokai su gamtininku Pranu Zubricku mokėsi gamtoje. Mokiniai susipažino su pagrindiniais ežero augalais: švendru, nendre, viksva, ežero kriauklių įvairove.

Ar žinome, kaip saugiai pereiti per gatvę? Kam reikalingi atšvaitai, kada ir kaip juos turime nešioti? Šiuos klausimus ir dar daugelį kitų 1-2 klasių mokiniams uždavė atvykusi Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Jurgita Zenkuvienė.

Niekas nepaneigs, kad stažuotė – tai puiki galimybė ugdyti savo profesinius įgūdžius ir gauti vertingos darbo praktikos bei įgyti tarptautinę patirtį, pamatyti kitos šalies kultūrą ir sustiprinti savo darbo įgūdžius.

Ignalinos r. Vidiškių gimnazija dalyvauja Europos Sąjungos fondų investicijų projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“.