Aktualijos

Rudeniniai skaitymai Vidiškių dvaro terasoje

     Rugsėjo 27 d. ponui Kęstučiui Mozeriui mielai sutikus, jau penktą kartą dvaro terasoje vyko Rudeniniai skaitymai. Šis renginys  praaugo rajono ribas, nes jau antrą kartą į Europos kalbų dienai skirtą popietę atvyksta kuriančių mokinių ir iš kitų rajonų. Šventėje dalyvauja ir svečių iš savivaldybės administracijos, rajono laikraščių žurnalistai.

     Penktadienį sulaukėme rašančių ir atliekančių savo kūrinius iš Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos, iš Visagino „Atgimimo“ gimnazijos, iš Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos. Dalyvavo visų mūsų rajono mokyklų patys kūrybingiausieji mokiniai. Renginys gal kiek ir užtruko, nes pasisakyti norėjo virš 40 žmonių.

     Sakoma, kad talento neišmoksi; jį arba turi, arba ne. Mūsų gimnazijos mokiniai, dėl kurių šis projektas ir buvo sumanytas, visgi galėjo pasimokyti vieno: jei neturi ko pasakyti kitiems, tai ir nelipk į sceną, o jei jau atsistojai prieš visus - gražiai padaryk, kaip saksofonininkai Akvilė Graužlytė ar Povilas Trubila arba sesutės Raminta bei Austėja Akinskaitės…

     Ačiū renginio vedėjams ketvirtokams gimnazistams Erikai Mudinaitei ir Jokūbui Čeponiui. Dėkui visiems, be kurių nebūtų nei įgarsinta, nebūtų nei ant ko atsisėsti, nei sužvarbus karštos arbatos atsigerti, nei antaninių obuolių pyrago paragauti...

     Lauksime kito rudens prie Varnio ežero, dar kūrybiškesnio ir prasmingesnio.

Zita Čičelienė, lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja
Ankstesni įrašai


     Rugsėjo 29 dieną mūsų gimnazijos jaunieji futbolininkai kartu su gimnazijos futbolo būrelio mokytoju Irmantu Nalivaika Utenoje ne patys žaidė, bet turėjo galimybę gyvai stebėti Lietuvos futbolo federacijos taurės finalą tarp Marijampolės „Sūduvos“ ir Gargždų „Bangos“ komandų.

    Rugsėjo 20 d. I kl. mokiniai su savo technologijų mokytojais Audrone Krikščionaitiene ir Rimantu Malinausku vyko į Ignalinos krašto muziejų. Mokiniai dalyvavo renginyje, skirtame Europos paveldo dienoms. Šių metų renginio tema „Kultūros paveldas: pažink ir pramogauk“. Mokiniai susipažino su įvairiais amatais, apžiūrėjo muziejuje vykstančias parodas.

     Smagiai ir su dideliu energijos pliūpsniu pradėjome Europos judumo savaitę. Gimnazijoje vyko įvairios mokinių ir mokytojų judėjimą skatinančios veiklos. Pradinių ir vyresniųjų klasių mokiniai smagiai pagavo judriųjų pertraukų „Zumbos“ ritmą.

     Gražią rudens popietę trečiokai su gamtininku Pranu Zubricku mokėsi gamtoje. Mokiniai susipažino su pagrindiniais ežero augalais: švendru, nendre, viksva, ežero kriauklių įvairove.