Gimnazijoje lankėsi savanorės iš Prancūzijos ir Turkijos

Praėjusį penktadienį gimnazijos 6-IV klasių mokiniams vyko netradicinės anglų kalbos pamokos. Jas vedė Aukštaitijos nacionaliniame parke savanoriaujančios Liza iš Prancūzijos ir Azizė iš Turkijos. Azizė supažindino su Turkijoje augančiais grybais, Liza papasakojo apie griežlę, kuri, pasirodo, gyvena ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje. Pamokų metu teko dirbti grupėse ir atsakyti į klausimus. Šįkart žinios pažymiais nebuvo vertinamos, bet už darbą pamokoje mokiniai buvo pavaišinti saldainiais. Savanorės mielai pasakojo apie savo šalis, mokymo sistemas, bei atsakinėjo į mokinių klausimus. Tarp kitko, sužinojome, kad Prancūzijoje mokiniai turi ilgesnes atostogas nei Lietuvoje... Tokios pamokos prabėga greitai, jos ne tik smagios, bet ir naudingos. Visi nuoširdžiai dėkojome Lizai ir Azizei.

Ingrida Labuckienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė

Gimnazijoje pradedamos vykdyti visuomenės sveikatos rėmimo projekto veiklos. Pirmoji veikla – lapkričio 14 dieną 5 klasės mokiniai žiūrėjo Šveicarų kino režisieriaus Claude`o Barras animacinį filmą „Moliūgėlio gyvenimas“.

Gimnazijoje pradedamos įgyvendinti projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ Nr. 09.2.2-ESFA-V-729-03-0001 priemonės „Psichologinės pagalbos teikimas“ veiklos.
Numatyta iki gruodžio mėnesio pabaigos organizuoti individualias psichologų konsultacijas mokiniams, mokytojams ir mokinių tėvams.

Jūratė Sveikauskienė, direktorė

Spalio 29 d. gimnazijoje vyko seminaras „Paveikslas ant audinio“. Seminare dalyvavo rajono mokytojai, kultūros darbuotojai. Dalyviams buvo pristatyta audinio dekoravimo technika. Tapyba ant audinio šiuolaikinėmis priemonėmis – dar gana nauja technika, bet labai plačiai taikoma, nesudėtinga, mėgstama mokinių.

Besidžiaugdami auksiniu rudeniu ir laukdami artėjančių atostogų, gimnazijos pradinukai tradiciškai darė darbelius iš gamtinės medžiagos. Visą savaitę vaikai, patys ar tėvelių padedami,  iš vaisių, daržovių ir gamtinės medžiagos kūrė įvairiausius personažus ir siužetus. Fantastiškos būtybės ir mylimi pasakų personažai papuošė pirmo aukšto koridorių. Vaikai visus nustebino savo išradingumu, kūrybiškumu, meniškumu ir darbelių originalumu.

Lietuvos Respublikos Konstitucija – 1992 metais spalio 25 dieną referendumu priimtas pagrindinis Lietuvos įstatymas. Ji reglamentuoja pagrindinius Lietuvos valstybės ir visuomenės gyvenimo aspektus. Konstitucija yra pagrindinis šalies įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis Lietuvos politinės, teisinės ir ekonominės sistemos pagrindus. Konstitucinį teisingumą ir priežiūrą vykdo Konstitucinis teismas.