Aktualijos

Kaip tėvų susirinkimas tapo tėvų susitikimu

     Lapkričio 21 d. pavakare po trumpų klasės tėvų susirinkimų, skirtų mokinių pasiekimams aptarti, 5–8 klasių mokinių tėvai rinkosi į gimnazijos aktų salę, kurioje vyko pirmasis LIONS QUEST gyvenimo įgūdžių ugdymo programos „Paauglystės kryžkelės“ susitikimas.

     Susitikimą organizavo ir jį vedė 5–7 klasių auklėtojos Neringa Mudėnienė, Diana Simaškienė ir Jurgita Raketienė. Prieš susitikimą šiek tiek nerimavome, nes kvietėme tėvelius kalbėtis ne apie pamokas, namų darbus, pasiekimus, lankomumą, o apie tai, kaip šeima gali padėti savo sūnums ir dukroms tapti savarankiškesniems, atviriems pokyčiams, nebijantiems iššūkių ir lengvai bendraujantiems – kaip ugdyti jų pasitikėjimą savimi.

     Trumpai pristačiusios pačią programą pakvietėme tėvelius dalyvauti veiklose, panašiose į tas, kurias atlieka jų vaikai per socialinio emocinio ugdymo valandėles. Tėveliai turėjo pristatyti savo kaimynui pačias geriausias savo vaiko savybes, kaimynas – išgirsti ir pasidalyti jomis su visais. Juk smagu kai tavo vaiką giria, o ne „tarkuoja“. O juk ir vaikams reikia to paties. Ypač paauglystėje susidūrus su įvairiausiais pokyčiais: keičiasi kūnas, keičiasi nuotaikos, keičiasi ir autoritetai. Apie tai tėveliams priminė auklėtojos ir pasiūlė imtis drauge spręsti paauglystės problemas. Štai čia tėveliai išbandė ir grupinio darbo formą, ir aktyvių žaidimų ugdomąjį poveikį. Kiekvienos užduoties tema buvo susijusi su tuo, kaip tinkamai ugdyti vaiko pasitikėjimą savimi. Smagu, kad tiek auklėtojų , tiek tėvelių mintys sutapo, todėl galime nesibaiminti, kad išauklėsim vaikus „be galvos“.

     Dėkojame visiems susirinkusiems tėveliams už atvirumą, geranoriškumą, aktyvumą mokantis drauge padėti vaikams ir tikimės, kad „Paauglystės kryžkelės“ padės mums iš naujo atrasti vieniems kitus ir pasidžiaugti tais atradimais.

Diana Simaškienė, 6 klasės kuratorė
Ankstesni įrašai


     Ignalinos sporto ir pramogų centre lapkričio 18-ąją buvo sužaistos jau antrosios „Umaras-JKL“ rungtynės šiame rajone. Pergalę prieš „Bazę“ rezultatu 99:44 (24:9, 21:16, 25:6, 29:13) iškovojo Vidiškių gimnazijos „Žaibo“ ekipa.

     Praėjusį penktadienį gimnazijos 6-IV klasių mokiniams vyko netradicinės anglų kalbos pamokos. Jas vedė Aukštaitijos nacionaliniame parke savanoriaujančios Liza iš Prancūzijos ir Azizė iš Turkijos.

     Gimnazijoje pradedamos vykdyti visuomenės sveikatos rėmimo projekto veiklos. Pirmoji veikla – lapkričio 14 dieną 5 klasės mokiniai žiūrėjo Šveicarų kino režisieriaus Claude`o Barras animacinį filmą „Moliūgėlio gyvenimas“.

     Gimnazijoje pradedamos įgyvendinti projekto „Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II“ Nr. 09.2.2-ESFA-V-729-03-0001 priemonės „Psichologinės pagalbos teikimas“ veiklos. 
Numatyta iki gruodžio mėnesio pabaigos organizuoti individualias psichologų konsultacijas mokiniams, mokytojams ir mokinių tėvams. 

Jūratė Sveikauskienė, direktorė

     Spalio 29 d. gimnazijoje vyko seminaras „Paveikslas ant audinio“. Seminare dalyvavo rajono mokytojai, kultūros darbuotojai. Dalyviams buvo pristatyta audinio dekoravimo technika. Tapyba ant audinio šiuolaikinėmis priemonėmis – dar gana nauja technika, bet labai plačiai taikoma, nesudėtinga, mėgstama mokinių.