Aktualijos

Dovana mažiesiems skaitytojams

     Dar visai neseniai knyga buvo pats populiariausias informacijos šaltinis. Net deficitas. Ir nors šiuo metu knygas, kurių yra labai daug ir įvairių, stumia internetas, tačiau kas gali būti geriau už įdomią ir gerą knygą. Juk tai geriausia dovana, kurią žmonija padarė pati sau. Tai ir žinios, ir kultūra. Ypatingai džiugu, kai tokios dovanos atkeliauja į mokyklų bibliotekas ir jas gali skaityti visa gimnazijos bendruomenė.

     Gruodžio mėnesį labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ atstovai padovanojo mūsų gimnazijos ir Mielagėnų skyriaus bibliotekoms knygų. Fondo tikslas – aprūpinti Lietuvos bibliotekas, mokyklas, darželius geriausiomis lietuvių autorių sukurtomis knygomis vaikams, skatinti vaikus skaityti, o rašytojus kurti literatūrą vaikams. Gavome aštuonių lietuvių autorių knygas po šešis egzempliorius. Mažieji knygelių mylėtojai galės skaityti: Balio Sruogos „Giesmė apie Gediminą“, Lino Bitvinsko „Kodėl miške švilpauti negalima“, Prano Mašioto „Kiškis Smaližis“, Dovilės Rylos „Lietus ir skafandras“, Ignės Zarambaitės „Stebuklingi senelio batai“, Pauliaus Norvilo „Stryk pastrykt“, Petro Cvirkos „Vaikų karas“ ir Ramunės Savickytės „Adelės dienoraštis. Pavasaris“.

     Labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ steigėjai Andrius Mamontovas ir Ramūnas Karbauskis. Nuoširdžiai dėkojame fondui „Švieskime vaikus“ už puikias knygas jauniausiems mūsų skaitytojams.

Vitalija Medzevičienė, bibliotekininkė
Ankstesni įrašai


     Gruodžio 11 dieną Vidiškių gimnazijos ketvirtokai jau antrą kartą susitiko su Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos pradinių klasių mokiniais bendroje projekto ,,Aš skaitau...“ veikloje.

     Skuba laikas, neša metus... Byra paskutinės metų dienos į praeitį. Nurimsta visa, kas prieš kelis mėnesius šėlo, siautė ir džiaugėsi gyvenimu. Rimsta ir žmogus Advento tyloje. Tačiau švenčių laukimas drumsčia šią ramybę... Juntamas jis ir gimnazijoje.

     Artėjant gražiausioms metų šventėms 2, 3 bei 7 klasių mokinius pasiekė praktiškos ir naudingos Žemės ūkio ministerijos dovanos. Jomis apdovanoti mokiniai, aktyviai dalyvaujantys projekto „Išauginta Europos Sąjungoje“ veiklose.

     Šiais mokslo metais 2 klasės mokiniai pradėjo įgyvendinti viešosios įstaigos „Vaiko labui“ sukurtą programą „Obuolio draugai“. Tarptautinė programa „Obuolio draugai“ yra programos “Zipio draugai” tęsinys, skirtas jau vyresniems, 8–10 metų vaikams.

     Baigėsi projekto „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2019“ pirmasis etapas. Jame dalyvavo 2 ir 3 klasių mokiniai.