Aktualijos

Pamoka, skirta Juozo Tumo-Vaižganto metams paminėti

     Gruodžio pradžioje lietuvių kalbos mokytojos Z. Čičelienė ir O. Lukoševičienė organizavo netradicinę pamoką 5 – 8 klasių mokiniams, skirtą Juozo Tumo-Vaižganto 150-sioms gimimo metinėms paminėti.

     Pamokos metu aštuntos  klasės mokiniai supažindino susirinkusius mokinius ir mokytojus su svarbiausiais ir įdomiausiais J. Tumo-Vaižganto gyvenimo faktais. Prisiminėme jo kūrybą. Vaižganto apsakymo ,,Valiulio pasakos‘‘ ištraukas nedrąsiai  perskaitė 5-6 klasių mokiniai, septintokai ir aštuntokai skaitė romano ,,Pragiedruliai’’ ir apysakos ,,Dėdės ir dėdienės’’ ištraukas. Visi kartu žiūrėjome režisieriaus E. Belickio sukurtos dokumentinės juostos ,,Tumo kodeksas‘‘ ištraukas. Pasibaigus pamokai, mokiniai apžiūrėjo lietuvių kalbos mokytojos O. Lukoševičienės surengtą teminę parodėlę, susijusią su Juozo Tumo-Vaižganto asmenybe, veikla ir kūryba. Tikimės, kad šioje pamokoje pagilinome žinias ir praturtėjome naujomis apie vieną iš didžiųjų lietuvių rašytojų.

Neringa Mudėnienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė
Ankstesni įrašai


     Jau 9-ąjį kartą Lietuvoje prieš didžiąsias žiemos šventes startuoja akcija „Knygų Kalėdos“. Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota ir toliau globojama respublikinė akcija tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu ir skleidžia žinią – kviečia dovanoti knygas bibliotekoms, o vieni kitiems – džiaugsmą ir šilumą.

     Dar visai neseniai knyga buvo pats populiariausias informacijos šaltinis. Net deficitas. Ir nors šiuo metu knygas, kurių yra labai daug ir įvairių, stumia internetas, tačiau kas gali būti geriau už įdomią ir gerą knygą. Juk tai geriausia dovana, kurią žmonija padarė pati sau. Tai ir žinios, ir kultūra.

     Gruodžio 11 dieną Vidiškių gimnazijos ketvirtokai jau antrą kartą susitiko su Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos pradinių klasių mokiniais bendroje projekto ,,Aš skaitau...“ veikloje.

     Skuba laikas, neša metus... Byra paskutinės metų dienos į praeitį. Nurimsta visa, kas prieš kelis mėnesius šėlo, siautė ir džiaugėsi gyvenimu. Rimsta ir žmogus Advento tyloje. Tačiau švenčių laukimas drumsčia šią ramybę... Juntamas jis ir gimnazijoje.

     Artėjant gražiausioms metų šventėms 2, 3 bei 7 klasių mokinius pasiekė praktiškos ir naudingos Žemės ūkio ministerijos dovanos. Jomis apdovanoti mokiniai, aktyviai dalyvaujantys projekto „Išauginta Europos Sąjungoje“ veiklose.