Aktualijos

Fotografijos pamoka

     Kodėl ir kam kasdieniški dalykai yra įdomūs? Kaip fotografija papasakoti istoriją? Ar visos fotografijos rodo tiesą? Kaip atrasti kūrybiškumą ten, kur gyvenu? Kaip vertinti savo fotografijas? Kaip galima tobulėti? Man patinka fotografuoti. O kas toliau? 

     Šiuos ir kitus III kl. mokiniams rūpimus klausimus galėjome aptarti intensyvių kūrybinių dirbtuvių Meninė fotografija metu su menininke Evelina Šimkute, kuri yra baigusi menų studijas Central Saint Martins menų ir dizaino koledže Anglijoje. Evelina kuria skulptūrą, fotografiją ir bendruomenę įtraukiančius menus, jos darbai buvo rodomi Britų muziejuje, Kanalų muziejuje (Londonas) ir Kettle’s Yard (Kembridžas). Grįžusi į Lietuvą menininkė siekia supažindinti moksleivius su fotografijos saviraiškos galimybėmis: lavina fotografijos supratimo bei vertinimo kompetencijas, tobulina mokinių fotografinius gebėjimus, skatina prasmingą ir kritišką modernių technologijų naudojimą, skatina moksleivių kūrybiškumą, kritinį mąstymą bei pasitikėjimą savimi. Trijų valandų užsiėmimas Vidiškių gimnazijoje prabėgo labai greitai. Džiaugiamės, kad Lietuvos kultūros švietimo programos Kultūros Pasas“ dėka gavome tokią naudingą ir įdomią pamoką.

Ingrida Labuckienė, anglų kalbos mokytoja metodininkė
Ankstesni įrašai


    Gruodžio 28 d. važinėjantys mokiniai bus vežami į gimnaziją šiais mokyklinių autobusų maršrutais:

Tegul šventės atneša Jums vidinę ramybę, tyrą džiaugsmą,

o ateinantys metai būna kupini šviesių vilčių ir naujų idėjų.

Direktorė Jūratė Sveikauskienė

     Gruodžio pradžioje lietuvių kalbos mokytojos Z. Čičelienė ir O. Lukoševičienė organizavo netradicinę pamoką 5 – 8 klasių mokiniams, skirtą Juozo Tumo-Vaižganto 150-sioms gimimo metinėms paminėti.

     Jau 9-ąjį kartą Lietuvoje prieš didžiąsias žiemos šventes startuoja akcija „Knygų Kalėdos“. Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota ir toliau globojama respublikinė akcija tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu ir skleidžia žinią – kviečia dovanoti knygas bibliotekoms, o vieni kitiems – džiaugsmą ir šilumą.

     Dar visai neseniai knyga buvo pats populiariausias informacijos šaltinis. Net deficitas. Ir nors šiuo metu knygas, kurių yra labai daug ir įvairių, stumia internetas, tačiau kas gali būti geriau už įdomią ir gerą knygą. Juk tai geriausia dovana, kurią žmonija padarė pati sau. Tai ir žinios, ir kultūra.