Aktualijos

Šventinis karnavalas Vidiškių gimnazijoje prašvilpė Laiko mašina

     Pati didžiausia dovana, kurią galime kam nors padovanoti – tai mūsų laikas, nes atiduodami laiką atiduodame tai, kas jau niekada nebegrįš. Apie laiką ir jo vertę susimąstome tikrai ne kasdien. Dažniausiai – artėjant didžiosioms metų šventėms – Kalėdoms ir Naujiesiems metams. Nors panirti į gilius apmąstymus ir šiuo metu neleidžia begalė darbų bei rūpesčių: eglutės puošimas, kalėdinių dovanų paieškos, šventinis stalo meniu, o kur dar galvosopė dėl šventinės nuotaikos kūrimo, kai už lango ne tvoros braška, o tik balos teška. Tačiau laikrodis, skaičiuodamas paskutines metų dienas, valandas, minutes, stabdo mus, kad išgirstume ir pajustume laiką...

     Vidiškių gimnazijoje šiemet apie laiką pradėta mąstyti labai anksti – jau nuo lapkričio mėnesio pirmų dienų. Todėl ir gimnazija šventėms puošta amžinąja laiko tema: languose sušvytavo laikrodžių rodyklės, sidabru sutviskėjo Laiko mašina, pasiruošusi nugabenti kiekvieną smalsuolį... atgal į praeitį. Ir tai ji sėkmingai padarė gruodžio 28 dieną kasmetinio šventinio karnavalo, vykstančio jau 28 kartą, metu. „Laiko mašina“ (tokia šių metų karnavalo tema), vairuojama gimnazijos abiturientų, smagiai vėžino gimnazijos bendruomenę ir svečius po praėjusius istorinius laikmečius.

     Didžioji kelionė į praeitį prasidėjo po nuotaikingos II klasės mokinės Metos dainos. Laiko mašina nukėlė visus į senųjų „pasaulio valdovų“ – dinozaurų – erą. Grėsmingai riaumodamas į sceną lipo dinozauras Dino, vedinas didžiuliu būriu 1 ir 2 klasės „dinozauriukų“, kurie ne šėliojo, o puikų dinozaurų šokį visiems padovanojo. Kai dinozaurai nuo scenos išnyko, juos pakeitė 2 ir 3 klasės „pirmykščiai žmonės“, ugnį įkūrę ir visus laužo liepsna užbūrę. O visų pripažintas, bet ne visų pažintas trečiokas gimnazistas Vycka, įtikinęs policijos pareigūnus neišvengiamu būtinumu, į Romos imperijos laikus sugebėjo atgabenti ir prezidentą, ir Maiklą Džeksoną ir kitus veikėjus. Šeštokų įspūdingame viduramžiškame pasirodyme vyko žvalgytuvės, būtų įvykę ir vestuvės, bet liepsnojo inkvizicijos laužai, degė žmogiški jausmai, ir vaidinimas būtų liūdnai pasibaigęs, jeigu nebūtų Aurimas įsimaišęs... Na o penktokai – „laukiniai indėnai“ – ne tik gražiu šokiu sužavėjo, bet džiunglėse nesiterliojo – liūtą karalių sumedžiojo! Tuo turėjo būti sužavėti net Senovės Egipto laikų dievai ir deivės, kažkuo primenantys aštuntokus per istorijos kontrolinį darbą. Bet dievai nesižavėjo, nes dieviškų reikalų turėjo... Iš laiko mašinos į laivą persėdę pirmokai gimnazistai pakvietė dar kartą atrasti didžiuosius geografinius atradimus, vikingus, kolumbus ir net tokius žalius keistuolius kaip Grinčas, kuris iš džiaugsmo, matyt, kad buvo atrastas, nepavogė Kalėdų... Sunkų pokario, 1950 metų laikmetį, džiazo muzika ir šokiu perteikė II klasės mokiniai kartu su savo vadovu. Ir ne todėl kad baigėsi degalai Laiko mašinoje, bet todėl, kad visi labai norėjo būti sugrąžinti į XXI amžių, ir ne į Angliją ar Olandiją, o į gimtąją Lietuvą, 7 klasės mokiniams nieko daugiau nebeliko, kaip šį norą išpildyti, juk šis laikas – norų išsipildymo metas.

     Tačiau koks karnavalas būtų be mokytojų ir tėvų pasirodymo. Ir šį kartą senovės Graikijos nimfų išraiškingos formos, grakščios linijos, nešamos amforos sukėlė daug daug juoko, susižavėjimo šūksnių, plojimų, buvo čia ir fontano gyvybės vandens, ir trankaus šokio ritmų...

     Šventiniame karnavale dalyvavęs Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas džiaugėsi mokinių išradingumu ir ragino juos kurti ir dirbti savo tėvynei – Lietuvai, linkėjo visiems gražių ir laimingų Naujųjų metų.

     Direktorė Jūratė Sveikauskienė už puikius pasirodymus dėkojo mokiniams, jiems padėjusiems pasiruošti tėveliams ir klasės auklėtojams, jungtinei tėvų ir mokytojų komandai, ypač abiturientams, papuošusiems salę ir vedusiems šventinį karnavalą, vaizdo ir garso operatoriams. Visus apdovanojo saldžiomis dovanomis, kurias įsteigė nuolatiniai gimnazijos rėmėjai: KŪB „Danalta“ vadovas Danielius Paukštė, UAB „Meleksas“ vadovas Rimantas Zigmantas ir parduotuvės „Mūsų krautuvėlė“ savininkai Vilma ir Kęstutis Žemaičiai.

     Palinkėkime vieni kitiems, kad šventinis laikas ir nuotaika neišsisklaidytų visus metus, o mes patys kasdien dovanotume vieni kitiems gerumą, pakantumą, atlaidumą ir meilę.

Danguolė Bajarūnienė, IV klasės auklėtoja
Ankstesni įrašai


     Kodėl ir kam kasdieniški dalykai yra įdomūs? Kaip fotografija papasakoti istoriją? Ar visos fotografijos rodo tiesą? Kaip atrasti kūrybiškumą ten, kur gyvenu? Kaip vertinti savo fotografijas? Kaip galima tobulėti? Man patinka fotografuoti. O kas toliau? 

    Gruodžio 28 d. važinėjantys mokiniai bus vežami į gimnaziją šiais mokyklinių autobusų maršrutais:

Tegul šventės atneša Jums vidinę ramybę, tyrą džiaugsmą,

o ateinantys metai būna kupini šviesių vilčių ir naujų idėjų.

Direktorė Jūratė Sveikauskienė

     Gruodžio pradžioje lietuvių kalbos mokytojos Z. Čičelienė ir O. Lukoševičienė organizavo netradicinę pamoką 5 – 8 klasių mokiniams, skirtą Juozo Tumo-Vaižganto 150-sioms gimimo metinėms paminėti.

     Jau 9-ąjį kartą Lietuvoje prieš didžiąsias žiemos šventes startuoja akcija „Knygų Kalėdos“. Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota ir toliau globojama respublikinė akcija tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu ir skleidžia žinią – kviečia dovanoti knygas bibliotekoms, o vieni kitiems – džiaugsmą ir šilumą.