Aktualijos

Jaunieji pasieniečiai susirungė viktorinoje „Ką žinome apie valstybės sienos apsaugą“

     Sausio 23 d. Vilniaus pasienio rinktinė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje jaunojo pasieniečio būrelių nariams organizavo viktoriną „Ką žinome apie valstybės sienos apsaugą“.

     Šios viktorinos tikslas – paminėti šiais metais 100-metį pažyminčią Valstybės sienos apsaugos tarnybą bei 14-ąsias Jaunojo pasieniečių būrelio (toliau – JPB) įkūrimo metines, skatinti Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnų ir mokyklų bendruomenių bendradarbiavimą, šviesti mokinius, populiarinti pasieniečio profesiją ir teikti informaciją apie galimybę ją įgyti, gerinti rinktinės įvaizdį, stiprinti mokyklų auklėtinių ir kitų asmenų įtraukimo į nusikalstamas veikas prevenciją, formuoti ir tęsti neformalaus vaikų švietimo tradicijas, išaiškinti geriausias moksleivių komandas bei jas apdovanoti.

     Ketvirtadienio rytą į Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnaziją rinkosi ne tik šios gimnazijos moksleiviai. Į aktų salę suplūdo beveik 100 moksleivių, pasiruošusių išbandyti savo žinias viktorinoje apie valstybės sienos apsaugą. Susirungti tarpusavyje atvyko 16 Vilniaus pasienio rinktinės JPB komandų iš Ignalinos gimnazijos, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos, Ignalinos rajono Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos (2 komandos), Vidiškių gimnazijos, Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos, Švenčionių rajono Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos, Pabradės „Ryto“ ir „Žeimenos“ gimnazijų, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos Adutiškio vidurinio ugdymo skyriaus, Visagino „Atgimimo“ gimnazijos, Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos, Vilniaus rajono Lavoriškių ir Mickūnų gimnazijų, Vilniaus Antakalnio gimnazijos. Kiekvieną komandą sudarė 5 JPB nariai.

     Jaunuosius pasieniečius svetingai sutiko, pasveikino ir visiems sėkmės palinkėjo gimnazijos direktorė Rima Razmienė.

     Vilniaus pasienio rinktinės vyresnioji specialistė (bendruomenės pareigūnė), viktorinos „Ką žinome apie valstybės sienos apsaugą“ iniciatorė, Jolanta Vaickuvienė pristatė JPB komandas ir vertinimo komisiją, supažindino su viktorinos eiga ir palinkėjo gerų rezultatų. Viktorinos dalyviai savo žinias demonstravo keturiuose turuose.

     Pirmame ture komandos turėjo atsakyti į 10 klausimų, susijusių su darbu pasienio kontrolės punkte, pareigūnų įgaliojimais, tarnyboje naudojamomis specialiosiomis priemonėmis. Suskaičiavus komandų balus, išaiškėjo, kad daugiausiai jų šioje rungtyje surinko Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos I komanda.

     Trečioji turo užduotis – „Fototuras“. Jo metu buvo demonstruojamos nuotraukos, kuriose užfiksuoti pasieniečių tarnyboje naudojami prietaisai, įranga, specialiosios priemonės, o viktorinos dalyviams reikėjo atpažinti, kokie tai daiktai ir paaiškinti, kur jie naudojami. Geriausiai šią rungtį įveikė ir maksimalų balų skaičių surinko Mickūnų gimnazijos komanda.

     Ketvirtasis viktorinos turas buvo susijęs su Jaunojo pasieniečio būrelio veikla, todėl 10 šio turo klausimų komandoms buvo bene lengviausiai įveikiami. Šioje rungtyje geriausiai „pasikaustę“ buvo taip pat Mickūnų gimnazijos jaunieji pasieniečiai.

     Suskaičiavus visų turų komandų balus, išaiškėjo, kad po lygiai, t. y. po 32 balus, surinko dvi – Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos I komanda ir Mickūnų gimnazijos komanda. Komisijai priėmus sprendimą, buvo organizuotas papildomas penktasis turas ir komandos turėjo atakyti į dar 4 klausimus.

     Susumavus šio turo balus, išaiškėjo, kad rezultatas buvo palankus Mickūnų gimnazijos JPB komandai, surinkusiai 34 balus ir tapusiai šios viktorinos nugalėtoja. Komandos sėkme džiaugėsi šio Jaunojo pasieniečių būrelio kuratorė – Vilniaus oro uosto jaunesnioji specialistė Rima Zmitrovičienė. Antrieji liko Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos I komandai atstovavę jaunieji pasieniečiai, pelnę 33 balus.

Teksto ir nuotraukų autorė VSAT Vilniaus pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė Rima Maldžiūtė.
Ankstesni įrašai


     Sausio 24 dienos vakarą ėjome į gimnaziją turėdami vieną tikslą – nuotaikingai, linksmai, nuoširdžiai bendraudami antrąkart praleisti naktį savoje mokykloje. Tai žymiai linksmiau ir  geriau, nei sėdėti pamokose.

Direktoriaus 2019 metų veiklos ataskaita

Gimnazijos bendruomenės nariai iki sausio 30 dienos turi teisę pateikti pasiūlymus dėl ataskaitos vertinimo Gimnazijos tarybos pirmininkei Jurgitai Rėkašienei el. paštu: jurgita.rekasiene@vidiskiugimnazija.lt

 

     Pati didžiausia dovana, kurią galime kam nors padovanoti – tai mūsų laikas, nes atiduodami laiką atiduodame tai, kas jau niekada nebegrįš. Apie laiką ir jo vertę susimąstome tikrai ne kasdien. Dažniausiai – artėjant didžiosioms metų šventėms – Kalėdoms ir Naujiesiems metams.

     Kodėl ir kam kasdieniški dalykai yra įdomūs? Kaip fotografija papasakoti istoriją? Ar visos fotografijos rodo tiesą? Kaip atrasti kūrybiškumą ten, kur gyvenu? Kaip vertinti savo fotografijas? Kaip galima tobulėti? Man patinka fotografuoti. O kas toliau? 

    Gruodžio 28 d. važinėjantys mokiniai bus vežami į gimnaziją šiais mokyklinių autobusų maršrutais: