Aktualijos

Lietuvių kalbos dienos

Iš kopų šnabždesio su debesim ir prošvaistėm,

Iš marių virpulio ir ežerų nendrėtų.

Iš duonos kvapo ir miškų giesmės

Kalba gimtoji lūposna įdėta.

J.Degutytė

 

     Lietuvių kalbos komisija jau ne pirmus metus kviečia lietuvių bendruomenes minėti lietuvių kalbos dienas nuo vasario 16d. iki kovo 11d. Renginiai skiriami lietuvių kalbos sklaidai šalyje ir užsienyje, kalbos prestižui didinti, stiprinti mokymosi motyvaciją. Ir mūsų mokykloje  mokiniai dalyvavo lietuvių kalbos dienų renginiuose.

     Penktokai, šeštokai, aštuntokai ir gimnazistai (Ig,IIIg) piešė gražiausią lietuvišką žodį.  Dažniausiai piešiami žodžiai buvo ,,šeima’’, ,,Lietuva’’, ,,draugystė’’, ,,gamta’’.  Vasario pabaigoje vyko  viktorina ,,Neieškok žodžio kišenėje’’. Viktorinos dalyviai, šeštokai, I g ir II g klasių mokiniai, susiskirstę i tris grupes,  turėjo užbaigti J.Jablonskio mintį – aforizmą apie kalbą, raiškiai perskaityti ištrauką ir pasakyti ištraukos autorių, kūrinio pavadinimą, atsakyti į suktus, kartais juokingus, skatinančius pasitelkti vaizduotę, klausimus. Už teisingus atsakymus mokiniams buvo įteikti saldūs prizai

     Anot  rašytojo I.Šeiniaus, gimta kalba turbūt dabina kiekvieną. Ji sušvelnina žmogaus sielą, pagražina mintį, sulygina patį būdą, net išvaizdą pagražina. Taigi turime gerbti gimtąją kalbą ir ją puoselėti.

Neringa Mudėnienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė
Ankstesni įrašai


     Kovo 3 dieną 8 ir I klasės mokiniams vyko Valstybės pažinimo centro edukacinių užsiėmimų vedėjos Justinos Vyšniauskaitės pamoka, skirta Lietuvos valstybingumo raidai. Tokiais edukaciniais užsiėmimais siekiama ugdyti mokinių pilietiškumą, skatinti naujai pažvelgti į socialinius ir politinius reiškinius, pažinti ir įsitraukti į valstybės valdymą.

     Siekiant apsaugoti Ignalinos rajono gyventojus ir svečius nuo galimo koronaviruso plitimo, Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 2 d. įsakymu Nr. VT-131 nurodoma nuo 2020 m. kovo 2 d. neribotam laikui atidėti suplanuotus renginius ir neorganizuoti naujų renginių Ignalinos rajone.

     Atsižvelgdami į Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos rekomendacijas ir patvirtintą pirmąjį koronoviruso (COVID-19) atvejį Lietuvoje, informuojame, kad 2020 m. kovo 7 d. Kaziuko mugė Vidiškių gimnazijoje nevyks. Apie kitą mugės datą informuosime vėliau.

     Vasario 28 dieną gimnazijoje lankėsi Aušra Laucevičienė, Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos mokestinių prievolių departamento II skyriaus vyriausioji specialistė, kuri paaiškino mokesčių svarbą. Mokesčiais surinkti pinigai keliauja į valstybės biudžetą.

     „Tik mūsų unikali kalba lietuvius skiria nuo kitų tautų. Tai kalba buvo tas uždraustas vaisius okupacijos laikotarpiu, kuris aiškiausiai apipavidalina tautinį identitetą. Rašykime ir puoselėkime kalbą, o svarbiausia - mėgaukimės savo unikalumu“, – ragina Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar“ direktorius Lukas Radžiūnas. Šis fondas globoja, remia Nacionalinio diktanto idėją jau ne pirmus metus.