Aktualijos

Pasitinkant Kovo 11-ąją

     Kovo 3 dieną 8 ir I klasės mokiniams vyko Valstybės pažinimo centro edukacinių užsiėmimų vedėjos Justinos Vyšniauskaitės pamoka, skirta Lietuvos valstybingumo raidai. Tokiais edukaciniais užsiėmimais siekiama ugdyti mokinių pilietiškumą, skatinti naujai pažvelgti į socialinius ir politinius reiškinius, pažinti ir įsitraukti į valstybės valdymą.            

     Pamokos metu mokiniai turėjo galvoti apie pilietiškumą iš vaiko perspektyvos, susipažino su prezidento darbotvarke, dar kartą sugrįžo į Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kai 1918 m. dvidešimties Lietuvos Tarybos signatarų pasirašytas dokumentas šaliai grąžino valstybingumą, išreiškė siekį kurti demokratišką valstybę bei padėjo pagrindą skleistis atvirai ir darniai pilietinei visuomenei. Buvo kalbama apie tai, kad minint šią datą, neretai pamirštamas ne ką mažiau svarbus vasario 16-ąją nutikęs įvykis: 1949 m. pasirašyta Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Deklaracija.

     Šią šventinę pamoką lektorė kvietė prisiminti Kovo 11-osios svarbą ir kitus kertinius šalies istorijos įvykius ir dalintis idėjomis ateities kūrybai.

Kamilė Graužlytė, 8 klasės mokinė
Ankstesni įrašai


     Siekiant apsaugoti Ignalinos rajono gyventojus ir svečius nuo galimo koronaviruso plitimo, Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 2 d. įsakymu Nr. VT-131 nurodoma nuo 2020 m. kovo 2 d. neribotam laikui atidėti suplanuotus renginius ir neorganizuoti naujų renginių Ignalinos rajone.

     Atsižvelgdami į Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos rekomendacijas ir patvirtintą pirmąjį koronoviruso (COVID-19) atvejį Lietuvoje, informuojame, kad 2020 m. kovo 7 d. Kaziuko mugė Vidiškių gimnazijoje nevyks. Apie kitą mugės datą informuosime vėliau.

     Vasario 28 dieną gimnazijoje lankėsi Aušra Laucevičienė, Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos mokestinių prievolių departamento II skyriaus vyriausioji specialistė, kuri paaiškino mokesčių svarbą. Mokesčiais surinkti pinigai keliauja į valstybės biudžetą.

     „Tik mūsų unikali kalba lietuvius skiria nuo kitų tautų. Tai kalba buvo tas uždraustas vaisius okupacijos laikotarpiu, kuris aiškiausiai apipavidalina tautinį identitetą. Rašykime ir puoselėkime kalbą, o svarbiausia - mėgaukimės savo unikalumu“, – ragina Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar“ direktorius Lukas Radžiūnas. Šis fondas globoja, remia Nacionalinio diktanto idėją jau ne pirmus metus.

     Vasario 16-ąją ignaliniečiai Lietuvos gimtadienį šventė kultūros ir sporto centre.  Buvo pasidžiaugta jaunaisiais talentais ir geriausiais sportininkais.