Aktualijos

Tik laisvi užaugam dideli

     Prieš 30 metų Kovo 11-osios žinia apie atkurtą Lietuvos Nepriklausomybę pasklido po visą pasaulį. Šiandien mes tvirtai sakome – norime visada būti laisvi, kad galėtume nevaržomai sakyti tai, ką galvojame. Šiandien mes kiekvieną dieną kuriame savo Valstybę ir patys esame už ją atsakingi.

     Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse gimnazijoje vyko visai Lietuvai šios reikšmingos dienos minėjimo netradicinės veiklos. Bibliotekoje 8 klasės mokiniai parengė knygų parodą ,,Tik laisvi užaugam dideli“. Pertraukų metu bibliotekoje mokiniai diskutavo, akcentuodami, kad didžiausia žmogaus vertybė yra laisvė, tik laisva tauta yra pilnavertė ir geba savarankiškai tvarkyti savo gyvenimą. Mokiniai aiškinosi, kodėl žmogui svarbu turėti tėvynę ir kuo svarbios tautos tradicijos, aptarė pagrindinius lietuvių tautos simbolius bei kuo mes esam išskirtiniai.

     Istorijos pamokų metu mokiniai aiškinosi, kokiomis sudėtingomis aplinkybėmis buvo priimtas Kovo 11-osios aktas. Lietuvos Nepriklausomybė atvėrė Lietuvos visuomenei unikalias savirealizacijos galimybes. Nepriklausomybės epocha ne tik paskatino atsakomybę, bet ir išlaisvino kūrybiškumą.

     Mūsų gimnazistai dalyvauja kūrybiniame konkurse ,,Mano Lietuva 2050“, skirtame Kovo 11-osios trisdešimtmečiui paminėti. I ir III klasės mokiniai sukūrė 3 minučių trukmės filmą ,,Šauklė“, kurį pristatė konkurso organizatoriams, Europos parlamento nariams Andriui Kubiliui ir Rasai Juknevičienei.

     Šiais Justino Marcinkevičiaus žodžiais: „Kraštas, kurį iš savo protėvių paveldėjom, yra mūsų. Vadinam jį Lietuva ir norim, kad šis žodis iš pasaulio kalbos, iš jo žemėlapių neišnyktų. Rašom ir tariam jį kartu su kitais nemažiau vertais, garbintais tautų ir valstybių vardais, norim, kad su pagarba mus ištartų“, baigėme prieššventinę dieną.

Augustė Padvaiskaitė, 8 klasės mokinė
Ankstesni įrašai


Iš kopų šnabždesio su debesim ir prošvaistėm,

Iš marių virpulio ir ežerų nendrėtų.

Iš duonos kvapo ir miškų giesmės

Kalba gimtoji lūposna įdėta.

J.Degutytė

     Kovo 3 dieną 8 ir I klasės mokiniams vyko Valstybės pažinimo centro edukacinių užsiėmimų vedėjos Justinos Vyšniauskaitės pamoka, skirta Lietuvos valstybingumo raidai. Tokiais edukaciniais užsiėmimais siekiama ugdyti mokinių pilietiškumą, skatinti naujai pažvelgti į socialinius ir politinius reiškinius, pažinti ir įsitraukti į valstybės valdymą.

     Siekiant apsaugoti Ignalinos rajono gyventojus ir svečius nuo galimo koronaviruso plitimo, Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. kovo 2 d. įsakymu Nr. VT-131 nurodoma nuo 2020 m. kovo 2 d. neribotam laikui atidėti suplanuotus renginius ir neorganizuoti naujų renginių Ignalinos rajone.

     Atsižvelgdami į Lietuvos Respublikos Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos rekomendacijas ir patvirtintą pirmąjį koronoviruso (COVID-19) atvejį Lietuvoje, informuojame, kad 2020 m. kovo 7 d. Kaziuko mugė Vidiškių gimnazijoje nevyks. Apie kitą mugės datą informuosime vėliau.