Nuo liepos 1 d. prasidėjo prašymų dėl socialinės paramos mokiniams 2020–2021 mokslo metams priėmimas

Tėveliams primename, kad nuo liepos 1 d. prasideda prašymų dėl socialinės paramos mokiniams – paramos mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamo maitinimo 2020–2021 mokslo metams – priėmimas.

Prašymai priimami seniūnijose. Taip pat šeimos turi galimybę pateikti elektroninius prašymus tinklalapyje http://www.spis.lt/

Kokią socialinę paramą gali gauti mokiniai?

Priklausomai nuo gaunamų pajamų

Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per mėnesį yra mažesnės kaip 1,5 valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžio (187,5 Eur).

Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 2 VRP dydžiai (250 Eur), atsižvelgiant į šeimos gyvenimo sąlygas šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai šeima augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas šeimos narys yra neįgalus.

Savivaldybės administracija turi teisę nemokamą maitinimą skirti išimties atvejais, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui per mėnesį neviršija 2,5 VRP dydžio (312,5 Eur).

Mokiniams, kurių vidutinės pajamos vienam asmeniui mažesnės nei 1,5 VRP dydžio (atskirais atvejais – 2 VRP dydžiai), gali būti skiriamas nemokamas maitinimas vasaros atostogų metu mokyklų organizuojamose vasaros poilsio stovyklose.

Atkreipiame dėmesį, kad dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti galima kreiptis iki spalio 5 d.

Nepriklausomai nuo gaunamų pajamų

Nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. visi priešmokyklinukai ir pirmokai turi teisę į nemokamus pietus nevertinant šeimos gaunamų pajamų. Primename, kad prašymus pateikti būtina.

Vasara, įsisupusi į šiltą ūkanų, rasotų pievų rūko šydą, kvepianti žemuogėmis ir pirmuoju šienu, kviečia visus atostogų. Kviečia išgirsti vakarinį lakštingalų suokimą, gėlių varpelių skambėjimą, įsiklausyti į laužo šviesa nutviekstą naktų tylą, akimis paklajoti žvaigždėtu dangumi, pagauti saulės mirgėjimą ežero vandenyje ar medžių lapuose. Įsiklausyti į save ir savo artimą... Gero Jums poilsio, atgaivos ir ramybės...

Ignalinos r. Vidiškių gimnazijoje prasideda mokinių, norinčių gimnazijoje mokytis nuo 2020 m. rugsėjo 1 dienos, priėmimas. Dokumentai priimami gimnazijos raštinėje iki 2020 m. rugpjūčio 31 dienos darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 17.00 val. (penktadieniais iki 15.45 val.).

Birželio pradžioje 5-III kl. gimnazijos mokiniai buvo pakviesti dalyvauti projekte „Simetrija ir geometrija artimiausioje aplinkoje“, kuriame bendrai veiklai jungėsi įvairių dalykų mokytojai. Projektas kvietė mokinius tyrinėti savo aplinką, stebėti vykstančius reiškinius, fiksuoti įvairius objektus, skaičiuoti, matuoti, rašyti, kurti.

Mokyklinių autobusų maršrutai  birželio 17 d.

1 maršrutas

Ignalina 9.10 (autobusų stotis)

Jakėnai 9.50

Švedriškė 10.00

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su Vilniaus karo prievolės ir komplektavimo skyriumi kviečia 8–11 klasių mokinius, jų tėvus į nemokamą nuotolinį informacinį renginį „Lietuvos kariuomenė – merginų ir / ar vaikinų pasirinkimas? Kodėl verta rinktis?”.

Vietų skaičius ribotas. Būtina registracija internetu.