Dėl artėjančių mokslo metų

Rugpjūčio 18 d. Ignalinos rajono savivaldybės administracijoje vyko švietimo įstaigų vadovų pasitarimas dėl pasirengimo naujiems mokslo metams, kuriame dalyvavo ir savivaldybės vadovai.

Pasitarime aptarti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. rugpjūčio 17 d. sprendimai dėl pagrindinio ir vidurinio ugdymo, neformaliojo vaikų švietimo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų, diskutuota dėl galimų šių sprendimų įgyvendinimo būdų užtikrinant saugų mokinių ugdymą rajono mokyklose.

Kadangi šiuo metu rekomenduojamas saugus atstumas bendrose uždarose erdvėse turi būti ne mažesnis nei du, atvirose erdvėse – ne mažesnis nei vienas metras, o daugelyje mokyklų klasių bei vykstant į mokyklą autobusu atstumas tarp mokinių yra mažesnis nei 1 m ir nėra saugus, pasitarime nutarta, kad tose vietose, kur nėra galimybės išlaikyti saugų atstumą, mokiniai privalės dėvėti vienkartines ar daugkartines apsaugos kaukes.

Prašome mokinių tėvų aprūpinti savo vaikus reikiamomis apsaugos priemonėmis ir užtikrinti, kad mokiniai į mokyklą atvyktų dėvėdami apsaugines kaukes.

Pasitarime aptarti ir kiti aktualūs mokinių ugdymo klausimai. Buvo nutarta neorganizuoti bendrų šventinių Rugsėjo 1-osios renginių (skirtingų klasių mokiniams) savivaldybės mokyklose, taip užtikrinant maksimalų saugos priemonių laikymąsi.

Daugybė žemyno mokyklų naudojasi „eTwinning“ platforma ir atranda vis naujas jos galimybes. Tai puiki galimybė visiems Europos mokytojams ir mokiniams kurti bendrus projektus, tobulėti ir bendradarbiauti virtualioje erdvėje.

Vidiškėse šiuo metu įrenginėjama sporto (krepšinio ir tinklinio) aikštelė. Ji bus aptverta, apšviesta, panaudojant saulės energiją.

Tėveliams primename, kad nuo liepos 1 d. prasideda prašymų dėl socialinės paramos mokiniams – paramos mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamo maitinimo 2020–2021 mokslo metams – priėmimas.

Prašymai priimami seniūnijose. Taip pat šeimos turi galimybę pateikti elektroninius prašymus tinklalapyje http://www.spis.lt/

Vasara, įsisupusi į šiltą ūkanų, rasotų pievų rūko šydą, kvepianti žemuogėmis ir pirmuoju šienu, kviečia visus atostogų. Kviečia išgirsti vakarinį lakštingalų suokimą, gėlių varpelių skambėjimą, įsiklausyti į laužo šviesa nutviekstą naktų tylą, akimis paklajoti žvaigždėtu dangumi, pagauti saulės mirgėjimą ežero vandenyje ar medžių lapuose. Įsiklausyti į save ir savo artimą... Gero Jums poilsio, atgaivos ir ramybės...

Ignalinos r. Vidiškių gimnazijoje prasideda mokinių, norinčių gimnazijoje mokytis nuo 2020 m. rugsėjo 1 dienos, priėmimas. Dokumentai priimami gimnazijos raštinėje iki 2020 m. rugpjūčio 31 dienos darbo dienomis nuo 8.00 val. iki 17.00 val. (penktadieniais iki 15.45 val.).