Aktualijos

e-Twinning nacionaliniai apdovanojimai 2020

     „e-Twinning“ programa šiais metais švenčia jau 15-us savo gyvavimo metus. Šia programa siekiama skatinti Europos šalių mokyklas bendrauti, bendradarbiauti, kurti projektus ir dalintis gerosiomis patirtimis.

     Paskutinę rugsėjo dieną Vilniaus Verkių parke vyko Švietimo mainų paramos fondo orgnizuota nacionalinių eTwinning apdovanojimų ceremonija. Renginys skirtas apdovanoti tiek mokytojus, tiek mokyklas, aktyviausiai įgyvendinančias Europos Komisijos inicijuotos programos „e-Twinning“ projektus. „e-Twinning“ apdovanojimai siekia suteikti pripažinimą bei skatina pasidžiaugti ne tik pavieniui dirbančių programos dalyvių pasiekimais, bet ir visos mokyklos mokytojų ir vadovų komandos darbu bei atsidavimu projektinei veiklai.

     Renginyje sveikinimo žodį tarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos kancleris Tomas Daukantas bei Švietimo mainų paramos fondo direktoriaus pavaduotoja Gražina Kaklauskienė , kuri taip pat supažindino su programos Erasmus naujovėmis ir numatytais programos pasikeitimais. Daug ovacijų ir palaikymo sulaukė Staselės Riškienės, Kuršėnų Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojos ekspertės pranešimas „Kaip „eTwinning“ padėjo įveikti nuotolinio mokymosi iššūkį“. Šventinę nuotaiką dalyviams dovanojo renginio pabaigoje nuskambėjęs nuostabus Martyno Kavaliausko gyvos muzikos koncertas.

     Nacionalinis kokybės ženklelis suteikiamas mokytojams, kurie vykdo puikius programos „e-Twinning“ projektus. Šis ženklelis parodo, kad projektas pasiekė tam tikrą kokybės standartą mūsų šalyje. Džiaugiamės, kad šio renginio metu Nacionaliniu kokybės ženkleliu buvo apdovanotas mūsų gimnazijoje 2019–2020 mokslo metais vykdytas projektas „Let's GTA! – STEAM as a versatile language describing the world“. Projektą parengė ir įvykdė anglų ir vokiečių kalbų vyresnioji mokytoja, šio projekto koordinatorė Jurgita Raketienė. Tai jau antrasis Nacionalinis kokybės ženklelis, įteiktas mokytojai Jurgitai. 2017 metais jos parengtas ir įgyvendintas projektas irgi buvo išskirtas ir įvertintas už pasiektą aukštą kokybės standartą. Tai didžiulis mokytojos kompetencijos, rengiant tarptautinius projektus, įvertinimas. Mokytoja Jurgita Raketienė yra dėkinga visiems mokiniams ir mokytojams, prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo ir tikisi toliau sėkmingai dirbti su e-Twinning projektais. Tačiau dabar jos didžiausias siekis – paskatinti mokytojus kolegas imtis šios įdomios ir naudingos veiklos, kad į kitus apdovanojimus galėtų vykti ne viena iš rajono, kaip buvo šį kartą, bet su gimnazijos komanda. Palinkėkime mokytojai sėkmės! Reikia pastebėti, kad Utenos regionui atstovavo tik dvi mokytojos: mūsų Jurgita Raketienė ir dar viena mokytoja iš Utenos.

Jūratė Sveikauskienė, direktorė
Ankstesni įrašai


     Kiekvienais metais rugsėjo 16-22 dienomis pasaulyje vyksta Europos judumo savaitės renginiai. Tai didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. 2020 m. Europos judumo savaitės tema: „Judumas- be jokios taršos“.

     Šiais metais, papildomai prie paskaitų gimnazijose, KALBA organizuos visus metus truksiantį webinarų ciklą apie karjeros pasirinkimus, tarptautinius egzaminus, studijas užsienyje, studentų sėkmės istorijas ir t.t.

       Rugsėjo 23 dieną ketvirtos klasės mokiniai lankėsi Vilniaus universiteto zoologijos muziejuje, kuriame susipažino su pasaulio gyvūnų įvairove ir įdomybėmis.