Aktualijos

Prasidėjo Advento laikotarpis

     Prasidėjo Adventas. Tai laukimo laikas, kuris turi dvejopą pobūdį: pasirengimą Kalėdų iškilmėms, kada pagarbiai minimas Dievo Sūnaus atėjimas pas žmones, ir kartu prisiminimą, jog reikia laukti Kristaus antrojo atėjimo pasaulio pabaigoje. Dėl šių dviejų priežasčių Adventas yra maldingo ir džiugaus laukimo metas.

     Popiežius Pranciškus sako, kad „budėjimas ir malda – tai svarbiausi advento žodžiai. Viešpats, atėjęs pas mus istorijoje, gimęs Betliejuje, ateis laikų pabaigoje ir kiekvieno mūsų gyvenimo pabaigoje. Jis ir kiekvieną dieną pas mus ateina. Jis pas mus ateina kiekvienu mūsų širdį pasiekiančiu Šventosios Dvasios įkvėpimu“.

     Mes turime leisti sau nusiraminti ir susirasti, kuo džiaugtis savo gyvenime. Viskas bus taip, kaip turėtų būti, ne daugiau ir ne mažiau...

     Adventą mūsų gimnazijoje pradėjome su trečiokais ir jų mokytoja Elena Abeciūniene uždegdami pirmąją Pranašų žvakę bei meldėmės su visa Bažnyčia:

,,Viešpatie, užliek savo palaima mus,

uždegančius šio vainiko žvakę;

teatspindi jos šviesa didybę Kristaus,

kuris viešpatauja per amžių amžius. Amen“.

     Kviečiame per Adventą dalį savo laiko skirti geriems darbams, dalintis gerumu su savo artimaisiais ir bendruomene. Paruoškime savo sielas, kad jose norėtų apsigyventi Jėzus, kad tai teiktų džiaugsmo ne vieną dieną, o visus metus. Kviečiame gimnazijos bendruomenę prasmingai išgyventi Adventą.

Audronė Urbonienė, tikybos vyresnioji mokytoja
Ankstesni įrašai


     Pirmąsias „Knygų Kalėdas“ 2011 metais inicijavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė, globoja ir jubiliejinę akciją bei ragina dovanoti skaitymo džiaugsmą visiems, o ypač vaikams.

     Informuojame, kad, pratęsus karantiną, Ignalinos r. Vidiškių gimnazijoje 5-8 kl. ir  gimnazijos I–IV kl. ugdymo procesas bus tęsiamas nuotoliniu būdu iki karantino pabaigos.

Atmintinė

     Senelių paramos akcija „Maltiečių sriuba“ – šiemet jau 15-oji ir vis aktuali. Maltiečiai globoja 2600 sunkiai gyvenančių senyvų žmonių 42 Lietuvos vietovėse. Juos lanko su karšto maisto dubenėliu, produktų, būtiniausių priemonių lauknešėliu, padeda buityje, rūpinasi priežiūros reikalais. Akcijos „Maltiečių sriuba“ tikslas –  stokojantiems padėti maistu ir geru žodžiu.