Aktualijos

Akcija „Padėkime paukščiams išgyventi žiemą“

„Mažais pūkeliais krinta snaigės

Iš viesulingų debesų,

Išskrido paukščiai link dausų,

Tylu, jų meilės giesmės baigės“ (Kostas Smoriginas)

     Kasmet pasikartojanti žiema užgrūdina visa, kas gyva. Pavasario sulaukia patys stipriausi, ištvermingiausi ir dar tie, kuriems mes laiku ištiesiame pagalbos ranką.

     Žinodamas, kaip sunku paukšteliams išgyventi šaltas ir snieguotas žiemas, gamtosauginis komitetas skelbia konkursą „Padėkime paukščiams išgyventi žiemą”. Šios akcijos metu gimnazijos mokinių prašome pagaminti lesyklėles, jas kuo originaliau papuošti ir atsiųsti lesyklėlės nuotrauką. Būtinai užrašykite savo vardą, pavardę ir klasę. Lesyklėlių nuotraukas talpinsime Vidiškių gimnazijos Facebook tinklapyje, kuriame galėsime nuspręsti, kieno lesyklėlės yra gražiausios ir stilingiausios.

     Nepamirškite į lesyklėlę įdėti ir paukščiams maisto. Paukščius galima lesinti įvairiu maistu, pavyzdžiui, saulėgrąžomis, nesūdytais lašiniais, balta duona, taip pat ir varške, kruopų grūdeliais ir t.t. Paukščių globa žiemą – tai ne tik malonumas, jaučiamas atliekant gerą darbą, bet ir galimybė iš arčiau susipažinti su mūsų krašte liekančiais žiemoti paukščiais.

     Visas nuotraukas siųskite į elektroninį paštą gamtosauginiskomitetas@gmail.com. Jei nepavyksta, neturite elektroninio pašto, tai visai ne bėda, galite siųsti ir į Facebook paskyrą – Skaistė Meškelaitė. Jūsų nuotraukų lauksime iki sausio 25 dienos. Būkime aktyvūs ir nelikime abejingi!

Skaistė Meškelaitė, II klasės mokinė, gamtosauginio komiteto pirmininkė
Ankstesni įrašai


     Laisvė – pirmasis ir tikrasis žmogaus ir visos tautos laimės ir gerovės šaltinis. Daugelis karų, nesutarimų, ginčų kildavo ir tebekyla būtent dėl noro apriboti ar visiškai panaikinti laisvę. Viena didžiausių bausmių žmogui – laisvės atėmimas, nes, prarasdamas laisvę, asmuo tarsi netenka ir savo galių, savo balso, savojo „aš“. Netekti laisvės – netekti galimybės augti ir tobulėti.

Kartu su visa Lietuva gimnazija mini Sausio 13-ąją ir jau antrą dešimtmetį jungiasi prie akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“.

     Jaunimas dažnai susiduria su klausimu, kaip parengti gerą CV kai neturi arba turi mažai patirties. Šiais metais projektas „Europass“ siūlo mokykloms galimybę padėti mokiniams šioje srityje ir suteikti daugiau žinių.

     Dar 2020 m. rudenį Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LIJOT) paskleidė žinią apie naują iniciatyvą: Lietuvoje formuojamas Jaunimo biuras. Kas tai? Tai tinklas Lietuvoje, kuris atstovauja ir surenka jaunų žmonių nuomonę savo gyvenamoje savivaldybėje, dalyvauja inicijuojamuose mokymuose keliant kompetencijas ir plėtoja jaunimo biuro tęstinumą.

Primename, kaip bus organizuojamas ugdymo procesas po mokinių atostogų:  

  • Sausio 4 d. (pirmadienį) mokytis pradės pradinių klasių mokiniai (1–4 kl.), tačiau jiems mokymas bus organizuojamas nuotoliniu būdu.

  • 5–12 klasių mokiniai mokytis pradės sausio 6 d. (trečiadienį).  Ugdymas jiems ir toliau vyks nuotoliniu būdu.

  • Neformaliojo vaikų švietimo veiklos (būreliai) nevyks įprastiniu būdu. Jos galės būti vykdomas tik nuotoliniu būdu.

  • Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai gali būti ugdomi Mielagėnų skyriaus mišrioje grupėje, laikantis nustatytų būtinųjų sąlygų, tačiau rekomenduojama grupę lankyti tik tiems vaikams, kurių tėveliai dirba ir neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu.

Išlikime saugūs ir sveiki, o ateinantys Naujieji tedovanoja tai, kas mūsų gyvenimą daro geresnį ir įdomesnį!

Parengta pagal Ignalinos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus informaciją