Aktualijos

Nuotolinė ugdymo karjerai pamoka apie Švenčionių profesinio rengimo centrą

     Profesinis mokymas yra praktinis paruošimas, kuris leidžia įgyti tam tikrą profesiją. Jis yra reikalingas daugumos techninių, mechaninių, kai kurių meninių, net pedagoginių specialybių atstovams parengti. Baigusieji profesinį mokymą išmoksta pritaikyti savo žinias kintančioje darbo rinkoje, įgauna visapusiškų darbui pasirinktoje srityje reikalingų įgūdžių.

     Ar svarbios profesinės specialybės ir kodėl? Be jų negalėtų dirbti jokie kiti darbuotojai. Žinoma, be architekto sunku būtų pastatyti namą, bet be gero statybininko pastatytas namas gali greitai sugriūti. Todėl nesunku suprasti, kad profesinių specialybių atstovai padeda dirbti kitiems. Juos ruošia Švenčionių profesinio rengimo centras, kuriame mokiniai mokosi apdailininko, automobilių kėbulo remontininko, automobilių mechaniko, miško darbininko, padavėjo ir barmeno, socialinio darbuotojo padėjėjo, smulkiojo verslo organizatoriaus, virėjo mokymo programų, vykdomos tęstinio mokymo programos. Be profesinių kompetencijų mokiniams suteikiamos žinios, mokėjimai ir įgūdžiai pagal pagrindinio, vidurinio ugdymo ir neformaliojo ugdymo programas. ŠPRC nuolat atnaujina ir papildo pirminio profesinio mokymo ir tęstinio profesinio mokymo programas.

     I klasės mokiniai, kaip ir dauguma žmonių, įsivaizdavo, kad profesinis mokymas – visai neįdomus ir nereikalingas. Tačiau, kai visa tai, kas parašyta aukščiau, sužinojo nuotolinės pamokos metu, kurią vedė Švenčionių profesinio rengimo centro darbų saugos ir higienos, civilinės saugos profesijos mokytoja metodininkė Danutė Ankėnienė, tiesą sakant, pradėjo manyti apie profesinį ugdymą visiškai kitaip – suprato jo esmę, žavesį ir svarbą.

Eva Risakovaitė, I klasės mokinė
Ankstesni įrašai


Tai gražiai skambėjo žodžiai:
Laukas, pieva, kelias, upė.
Tai gražiai iš jų išaugo
vienas žodis – LIETUVA.

                        (Just. Marcinkevičius)

Gerbiamieji,

sveikinu visus Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga! Tebūnie ši diena ir visa mūsų būtis paženklinta tikėjimo, pasitikėjimo ir atsakomybės už  Tėvynės ateitį!

Jūratė Sveikauskienė, direktorė

     Kovo 8 dieną, istorijos pamokos metu, skaitėme parašytus laiškus mūsų šalies valdovams ir karvedžiams, partizanams ir menininkams, knygnešiams ir mokytojams. Lietuvos herojams, kuriems šiandien sakome ačiū už kiekvieną dieną laisvoje tėvynėje. Lietuvą, kurioje gyvename šiandien, sukūrė jie, Lietuvos įžymybės ir paprasti žmonės. Visiems esam dėkingi.

     Akcija baigėsi. Ko gero nekantraujate sužinoti rezultatus, ilgai svarstėme, rinkome ir jau galime paskelbti visus šios akcijos nugalėtojus. Pralaimėjusių nėra, visi yra laimėtojai, o svarbiausia laimėjo paukščiai, kurie rinkosi prie vienokių ar kitokių Jūsų sukurtų lesyklų.

     Nėra laiko laukti – rūpintis gamta privalome šiandien ir pradėti turime kiekvienas nuo savęs, nes net ir menkiausia šiukšlė, kuri surūšiuojama, gali tapti švaresnės ir gražesnės aplinkos priežastimi.

     Vasario 16-osios data yra svarbiausia mūsų valstybės kalendoriuje. Tądien 1918-ais metais tauta savo atstovų parašais išreiškė tvirtą valią būti nepriklausoma; taip buvo atkurtas Lietuvos valstybingumas.