Nuotolinė ugdymo karjerai pamoka apie Švenčionių profesinio rengimo centrą

Profesinis mokymas yra praktinis paruošimas, kuris leidžia įgyti tam tikrą profesiją. Jis yra reikalingas daugumos techninių, mechaninių, kai kurių meninių, net pedagoginių specialybių atstovams parengti. Baigusieji profesinį mokymą išmoksta pritaikyti savo žinias kintančioje darbo rinkoje, įgauna visapusiškų darbui pasirinktoje srityje reikalingų įgūdžių.
Ar svarbios profesinės specialybės ir kodėl? Be jų negalėtų dirbti jokie kiti darbuotojai. Žinoma, be architekto sunku būtų pastatyti namą, bet be gero statybininko pastatytas namas gali greitai sugriūti. Todėl nesunku suprasti, kad profesinių specialybių atstovai padeda dirbti kitiems. Juos ruošia Švenčionių profesinio rengimo centras, kuriame mokiniai mokosi apdailininko, automobilių kėbulo remontininko, automobilių mechaniko, miško darbininko, padavėjo ir barmeno, socialinio darbuotojo padėjėjo, smulkiojo verslo organizatoriaus, virėjo mokymo programų, vykdomos tęstinio mokymo programos. Be profesinių kompetencijų mokiniams suteikiamos žinios, mokėjimai ir įgūdžiai pagal pagrindinio, vidurinio ugdymo ir neformaliojo ugdymo programas. ŠPRC nuolat atnaujina ir papildo pirminio profesinio mokymo ir tęstinio profesinio mokymo programas.
I klasės mokiniai, kaip ir dauguma žmonių, įsivaizdavo, kad profesinis mokymas – visai neįdomus ir nereikalingas. Tačiau, kai visa tai, kas parašyta aukščiau, sužinojo nuotolinės pamokos metu, kurią vedė Švenčionių profesinio rengimo centro darbų saugos ir higienos, civilinės saugos profesijos mokytoja metodininkė Danutė Ankėnienė, tiesą sakant, pradėjo manyti apie profesinį ugdymą visiškai kitaip – suprato jo esmę, žavesį ir svarbą.
Eva Risakovaitė, I klasės mokinė
padėkoti autoriui