Aktualijos

Projektas „Mano mokykla – Vidiškių gimnazija“

     Koks tu lietuvis, jei nežinai savo gimtinės šaknų? Koks tu mokinys, jei nežinai savo mokyklos istorijos? Taip nusiteikę šiais metais susipažinti su savo gimnazijos praeitimi bei dabartimi turėjo galimybę mokiniai, pasirinkę ilgalaikį projektą „Mano mokykla – Vidiškių gimnazija“.  Jo tikslas buvo patiems susipažinti ir supažindinti skaitytojus su Vidiškių gimnazijos gyvenimu, paskatinti ir kitus jaunus žmones domėtis savo kraštu, žmonėmis, pasinaudoti galimybe įgyti bendrąsias ir dalykines kompetencijas per tiriamąją ir/ar kūrybinę veiklą bei augti ir bręsti kaip sąmoningai, iniciatyviai asmenybei, gebančiai nagrinėti aktualius klausimus. Džiaugiamės, kad šį projektą pasirinko nemenkas 5-III klasių mokinių būrys, kuriems teko domėtis gimnazijos istorija, geografija, rinkti statistinius duomenis, kalbinti buvusius mokinius bei mokytojus, tekstus versti į anglų kalbą ir daryti daug kitų įdomių veiklų.  

     Visą atrastą ir surinktą  medžiagą sudėjome į virtualią prezentaciją, kuria ir norime su Jumis pasidalinti. Projekto prezentacija

Ingrida Labuckienė, projekto „Mano mokykla – Vidiškių gimnazija“ koordinatorė
Ankstesni įrašai


     Baigėsi projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2020“. Trečios klasės mokiniai   rudenį ir birželio mėnesį kiekvieną savaitę Ignalinos baseine vykusių pamokų metu pratinosi prie vandens, mokėsi įveikti baimę, saugiai elgtis ir judėti vandenyje. 

     Gegužės 28 dieną su II klasės mokiniais išvykome į Paliesiaus dvarą, kur dalyvavome projekto „Puoselėjame Ignalinos krašto tradicinius amatus ir folklorą“ veiklose. Mokiniai rišė lėles, mezgė apyrankes, žaidė liaudies žaidimus ir dainavo liaudies dainas, mokėsi perskaityti aukštaitišką tekstą ir įspėti tarmiškų žodžių reikšmę. Diena prabėgo smagiai ir prasmingai.

     Šiais mokslo metais ketvirtos klasės mokiniai vykdė integruotą projektą „Gyvūnų karalystėje“. Jo tikslas – mokytis analizuojant ir reflektuojant savo patirtį, didinti mokinių įsitraukimą į ugdymo procesą. Rugsėjį projektą pradėjo pažintinė ekskursija į Vilniaus universiteto zoologijos muziejų, kuriame ketvirtokai susipažino su pasaulio gyvūnų įvairove ir įdomybėmis. Taip mokiniai pradėjo mokytis potyriminiu būdu.

     Birželio 3 dieną ketvirtos klasės mokiniai vyko į Senovinės bitininkystės muziejų Stripeikių kaime. Pakeliui jie grožėjosi Aukštaitijos nacionalinio parko ežerais, kalvomis ir miškais, todėl kelionė visai neprailgo. Mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Pažink bites saldžiai“.

     Ignalinos r. Vidiškių gimnazija skelbia atranką mokytojo padėjėjo pareigoms nuo 2021 m. rugsėjo 1 d. (1 etatas, koeficientas – 5,8) užimti. Darbo sutartis terminuota – 4 mėn. (rugsėjis – gruodis).