Aktualijos

Projektas „Mūsų fizinis pajėgumas skaičių labirintuose”

     Šiais mokslo metais  5–III klasių mokiniai dalyvavo projekte „Mūsų fizinis pajėgumas skaičių labirintuose”. Projekto tikslas - supažindinti Vidiškių gimnazijos bendruomenę su 5–IV klasių mokinių fizinio pajėgumo testų rezultatais ir statistika; pateikti rekomendacijas fizinėms ypatybėms gerinti; pagaminti prietaisus lankstumui ir pusiausvyrai vertinti. Nors karantinas ir pakoregavo iš anksto numatytus planus ir veiklas, bet mokiniams su mokytojų pagalba pavyko atlikti šias veiklas: su matematikos mokytoja Liudmila Spornaja suvedė mokinių fizinio pajėgumo testų rezultatų duomenis į lenteles ir juos analizavo atlikdami įvairius matematinius veiksmus; su fizinio ugdymo mokytoju Gintaru Gruodžiu ieškojo informacijos apie testuojamas fizines žmogaus ypatybes bei kaip jas galima būtų gerinti; su technologijų mokytoju Rimantu Malinausku, susipažinę su gaminių brėžiniais ir gaminimo technologijomis bei išanalizavę, kokios medžiagos ir įrankiai tinka, pagamino prietaisus lankstumui ir pusiausvyrai vertinti. Erika Peciulevičiūtė parengė skaidres apie projektą.

     Dėkoju visiems mokytojams ir mokiniams už dalyvavimą projekte „Mūsų fizinis pajėgumas skaičių labirintuose”. Projekto skaidrės

Projekto koordinatorius, fizinio ugdymo mokytojas metodininkas Gintaras Gruodis
Ankstesni įrašai


     Tik, rodos, vakar rugsėjo skambutis kvietė mokinius į klases. Bet neilgai skambėjo, nes, išlydėjęs visus mokytis į namus, nutilo net keliems mėnesiams. Ir tik besibaigiant pavasariui linksmai sučirškė pamatęs grįžusius vaikus. Skambutis raikė laiką dienų riekėmis, o laikas bėgo neatsigręždamas, nesidairydamas, nepaisydamas, kas vyksta aplinkui. Jis nieko nelaukė – čiurleno išdykusiu upeliuku, biro smėliu tarp pirštų...

     Koks tu lietuvis, jei nežinai savo gimtinės šaknų? Koks tu mokinys, jei nežinai savo mokyklos istorijos? Taip nusiteikę šiais metais susipažinti su savo gimnazijos praeitimi bei dabartimi turėjo galimybę mokiniai, pasirinkę ilgalaikį projektą „Mano mokykla – Vidiškių gimnazija“.

     Baigėsi projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2020“. Trečios klasės mokiniai   rudenį ir birželio mėnesį kiekvieną savaitę Ignalinos baseine vykusių pamokų metu pratinosi prie vandens, mokėsi įveikti baimę, saugiai elgtis ir judėti vandenyje. 

     Gegužės 28 dieną su II klasės mokiniais išvykome į Paliesiaus dvarą, kur dalyvavome projekto „Puoselėjame Ignalinos krašto tradicinius amatus ir folklorą“ veiklose. Mokiniai rišė lėles, mezgė apyrankes, žaidė liaudies žaidimus ir dainavo liaudies dainas, mokėsi perskaityti aukštaitišką tekstą ir įspėti tarmiškų žodžių reikšmę. Diena prabėgo smagiai ir prasmingai.

     Šiais mokslo metais ketvirtos klasės mokiniai vykdė integruotą projektą „Gyvūnų karalystėje“. Jo tikslas – mokytis analizuojant ir reflektuojant savo patirtį, didinti mokinių įsitraukimą į ugdymo procesą. Rugsėjį projektą pradėjo pažintinė ekskursija į Vilniaus universiteto zoologijos muziejų, kuriame ketvirtokai susipažino su pasaulio gyvūnų įvairove ir įdomybėmis. Taip mokiniai pradėjo mokytis potyriminiu būdu.