Ekskursijos / išvykos

     Saulėtą spalio aštuntosios rytą mes, I gimnazijos klasės mokiniai, biologijos mokytoja Sonata Petkūnienė bei klasės vadovė Vitalija Medzevičienė, išvykome į Kauną. Pirmiausia aplankėme Anatomijos muziejų, kuriame vyko atvira biologijos pamoka netradicinėje erdvėje "Žmogaus organai ir jų fiziologija".

     Lyjant lietui aštuntokai išvažiavo į pažintinę ekskursiją. Nekoks pasirinkimas? Patikėkit! Diena praėjo kuo puikiausiai: beveik niekas nepaslydo ir nesugriuvo, nors šlapi mediniai takai apiberti geltonais, raudonais lapais – rimta čiuožykla įeinant į Rumšiškių liaudies muziejaus  gražųjį parką, lankant Žemaitijos, Suvalkijos, Aukštaitijos ekspozicijas, einant į miestelio  pradžios mokyklą ir bažnyčią, o paskui į dvarą.

     Spalio 9 d. Vidiškių gimnazijoje veikiančio jaunojo pasieniečio būrelio nariai dalyvavo Vilniaus pasienio rinktinės organizuotame žygyje prie Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos valstybės sienos, kurio tikslas supažindinti, kaip atrodo valstybės siena, supažindinti su pasieniečio profesija, taip pat išbandyti savo fizinį pasirengimą bei ištvermę.

     Šį rudenį dvyliktokai paskutinį kartą išvažiavo į mokyklinę ekskursiją. Balsuodami nusprendėme, kad keliausime į Dzūkiją. Susidėlioję maršrutą pamatėme, kad daugiausia laiko skirsime įdomiems, išskirtiniams žmonėms, lankysime jų darbo vietas bei apžiūrėsime sukurtus darbus.

     Spalio 6 d. pilnutėlis autobusas antrokų gimnazistų su auklėtoja Audrone Krikščionaitiene išvyko į Kauną. Pirmoji stotelė – Kauno IX forto muziejus, dar kartais pavadinamas mirties stovykla. Čia buvo įkalinta ir šalia esančioje pievoje sunaikinta apie 50 tūkstančių žmonių – Lietuvos ir Europos žydų, lenkų, lietuvių, rusų.

     Baigiantis rugsėjui penktokai išvyko į ekskursiją – Širvintų rajone Družų kaime esantį patyriminį muziejų „Vikingų kaimas“. Čia mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Senobės baltų gyvensena“.

     Spalio pirmą dieną šeštokai su auklėtoja N. Mudėniene ir mokytoju G. Gruodžiu vyko į edukacinę ekskursiją į Anykščius. Pirmoji edukacinė pamoka prasidėjo knygnešių Stanislovo ir Liudvikos Didžiulių sodyboje – muziejuje.

     Rugsėjo 30 d. trečios klasės mokiniai vyko į Rumšiškes, kur lankėsi Lietuvos liaudies buities muziejuje, dalyvavo edukacinėje programoje „Kūdikystė, vaikystė senoje pirkioje“. Prie autentiškos, senos pirkios vaikus pasitikusi močiutė papasakojo,  kaip Lietuvos kaime buvo švenčiamos vaiko gimtuvės, krikštynos.

     Praėjo tie laikai, kai karščiausi kelionių ir ekskursijų mėnesiai mokykloje buvo gegužė ir birželis, todėl rugsėjį septintokai suskubo pasinaudoti palankia situacija, vis dar gana vasariškais orais ir suderinę savo norus, galimybes bei maršrutą išvyko į pažintinę ekskursiją. Pasiilgusiems kelionių nuotaikos nesugadino ir tos šešios kelionės valandos mokykliniu autobusėliu iki Kauno ir atgal dėvint kaukes, pirštines ir baidant virusus dezinfekantais.

     Gimnazijoje nuo rugpjūčio 10  iki 21 dienos vyko vaikų vasaros dieninė stovykla „Išsipildžiusios svajonės“, kurią lankė penkiolika vaikų. Stovyklautojai  turiningai ir prasmingai leido laiką: pramogavo, sportavo, keliavo, piešė kreidutėmis, žaidė įvairius stalo bei lauko žaidimus.