Ekskursijos / išvykos

Gimnazistų profesinis veiklinimas Švenčionių profesinio rengimo centre

     Šiandien karjera suvokiama kaip visą gyvenimą trunkantis mokymosi, saviraiškos ir darbo kelias, o sėkminga karjera – tai gebėjimas jausti pasitenkinimą savo gyvenimo kelio pasirinkimu. Šiuo požiūriu vien mokymosi ar žinojimo apie karjeros galimybes nepakanka, ypač galvojant apie tinkamus ateities pasirinkimus. Norint teisingai pasirinkti profesiją reikia ją „pasimatuoti“, tokiu būdu – geriau pažinti save, pabendrauti su tam tikrų profesijų atstovais, aplankyti ne vieną įmonę ar profesinio mokymo įstaigą.

     Profesinio veiklinimo srityje gimnazija jau daug metų bendradarbiauja su kaimyniniame Švenčionių rajone esančiu profesinio rengimo centru: kasmet gimnazijos I ir II klasių mokiniai lankosi centre, susipažįsta su profesijomis, centro dėstytojai lankosi gimnazijoje, susitinka su mokiniais, vykdo profesinį informavimą.

     Šį rudenį Švenčionių profesinio rengimo centras šventė savo 60 metų veiklos jubiliejų, kuris kalba apie tai, kad ši ugdymo įstaiga yra reikalinga regione, nes ją baigusieji nestokoja darbo ir yra paklausūs specialistai. Todėl siekiant mokinius supažindinti su profesijų pasauliu ir realiu skirtingų profesinių veiklų spektru spalio 23 dieną grupė gimnazijos I klasės mokinių su mokytoju leidosi į profesijų paieškas Švenčionių profesinio rengimo centre.

     Pirmoji vaikinų grupelė susipažino su miško darbuotojo specialybe ir sužinojo, kad asmuo, įgijęs miško darbuotojo kvalifikaciją, gebės auginti sodmenis, želdinti mišką, mokės įveisti mišką nenaudojamuose žemės ūkiui plotuose. Taip pat sugebės dirbti su miško ūkio darbų mechanizmais ir įrankiais. Šios pamokos metu vaikinams teko padirbėti su šia technika.

     Antroji mokinių grupė dalyvavo automobilių kėbulų remontininkų pamokoje, kur susipažino, kaip reikia ardyti ir surinkti automobilius, pamatuoti automobilio kėbulą matavimo priemonėmis, keisti automobilio kėbulo detales. Pamokos metu mokytojas pademonstravo ratų montavimo ir balansavimo įrangą, pats parodė ir leido mokiniams patiems išmontuoti, sumontuoti ir subalansuoti ratą. Mokiniai suprato, kad reikia kruopščiai ir atsakingai dirbti, efektyviai bendrauti su kolegomis, mandagiai aptarnauti klientus, būti paslaugiems, atidiems ir sąžiningiems.

     Trečioji mokinių grupelė artimiau susipažino su statybininko, mūrininko, apdailininko specialybėmis, sužinojo kokių savybių turi turėti žmogus rinkdamasis statybininko profesiją, nes jis turi parengti ir paruošti dažų mišinius, kitas reikalingas medžiagas, paruošti, lyginti, glaistyti paviršius, dažyti pastato sienas, lubas, duris. Mokiniai pamokos metu pamatė statybose naudojamus instrumentus, profesijos mokytojai papasakojo apie glaisto panaudojimą gaminant trafaretinius paveikslus, mokiniai turėjo galimybę dirbti su skystaisiais tapetais ir atlikti praktinę užduotį – padaryti paveikslą ant plytelės. Taip pat buvo sudaryta galimybė susipažinti su centro mokinių darbais ir gamybinėmis patalpomis, kuriose vyksta užsiėmimai. Apdailininko (statybininko) darbas yra svarbus, jo poreikis nuolat auga. Šios specialybės atstovų rankų laukia kiekvienas naujai pastatytas ar remontuojamas statinys.

     Ketvirtoji, merginų grupelė, ,,pasimatavo“ virėjo ir padavėjo-barmeno profesijas. Joms teko užduotis – iškepti konditerinį gaminį – sausainius ,,Žvaigždutė“. Virtuvėje apie maisto ruošimo subtilybes aiškino profesinio mokymo mokytoja Danutė Aučynienė. Pirmiausia merginos mokėsi naudotis gaminio receptūra, o vėliau, padedant mokytojai, gamino pustrapės tešlos kepinius. Kol klasės draugai mokėsi apdailininko, miškininko ir automobilių kėbulo remontininko pamokose, merginos paruošė „saldžias vaišes“.

     Įgijus naujos patirties, pasivaišinus, pailsėjus dar buvo aplankyta Švenčionių profesinio rengimo centro biblioteka, miško darbuotojų rengimo kabinetas, statybininkų, automobilių kėbulų remontininkų ir kitos klasės. Vizito pabaigoje Švenčionių profesinio rengimo centro karjeros koordinatorė Danute Ankėnienė dar kartą pristatė Švenčionių profesinio rengimo centrą, papasakojo apie profesijas, supažindino su studijų programomis ir jų trukme, mokymosi galimybėmis, ateities perspektyvomis, buvusių mokinių laimėjimais ir pasiekimais, pakvietė dalyvauti atvirų durų dienos renginiuose. Susitikimo metu ugdytiniai mokėsi planuoti profesinę karjerą, tinkamai pasirinkti profesiją, svajoti apie ateitį...

Vitalija Medzevičienė, ugdymo karjerai mokytoja
Ankstesni įrašai


     Spalio 18 dieną penktokai ir šeštokai kartu su mokytojais  Neringa Mudėniene ir  Gintaru Gruodžiu vyko į  nepaprasto grožio miestą – Anykščius.

     Lietingą spalio 12-osios  rytą geltonasis autobusėlis išrideno šeštokus į Molėtus. Aukštaitijos ežeryno teritorijos vingiuotais keliais, linksmaisiais Labanoro girios kalneliais pasiekėme Kulionis – pirmąjį kelionės TAIP tikslą.