Ekskursijos / išvykos

Antrokų gimnazistų kelionė Lietuvos istorijos takeliais

     Spalio 6 d. pilnutėlis autobusas antrokų gimnazistų su auklėtoja Audrone Krikščionaitiene išvyko į Kauną. Pirmoji stotelė – Kauno IX forto muziejus, dar kartais pavadinamas mirties stovykla. Čia buvo įkalinta ir šalia esančioje pievoje sunaikinta apie 50 tūkstančių žmonių – Lietuvos ir Europos žydų, lenkų, lietuvių, rusų. Mokiniai, vedami gidės, aplankė Okupacijos ekspoziciją, tarpukario Lietuvos sunkiųjų darbų kalėjimą, požemius, masinių žudynių vietą. Visi pripažino, kad ši išvykos dalis buvo sunki emociškai ir kažin ar kada dar norėsis į šią vietą sugrįžti. Bet nuo dabar, kaskart važiuodami pro šalį,mokiniai jau visiškai kitaip žvelgs į didžiulę betoninę trijų dalių skulptūrinę kompoziciją, simbolizuojančią akistatą su blogiu, kilimą į kovą ir pasipriešinimą: mažiausia, dešinioji, paminklo dalis vadinama „Skausmu“, įstrižai kylanti kairioji – „Viltis“, o didžiausioji, papuošta besišypsančiais veidais ir į viršų keliamais kumščiais, – „Išsilaisvinimas“.

     Antroji išvykos dalis buvo kur kas smagesnė. Kauno senamiestyje susitikę su gide Karina gimnazistai dalyvavo edukacinėje ekskursijoje po Kauną. Mokiniai įsitraukė į miesto tyrinėjimą, prisiminė visus Lietuvos prezidentus, apsilankė prie  istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros pastato. Vėliau aiškinosi, kaip gimė litas, ragavo žydų duonelės ir ieškojo atsakymų į gidės užduodamus gudrius klausimus. Gidė Karina su mokiniais atsisveikino šalia Kauno Akropolio, kurio eksterjere ir interjere įkomponuoti istoriniai pastatai ar jų fragmentai prekybos ir pramogų centrui suteikia dar nematyto Lietuvoje išskirtinumo. Tai savotiškas „seno ir naujo“ santykis architektūroje, padėjęs gražiai pabaigti visą dieną trukusią istorijos ir dailės pamoką.

     Už šaunią išvyką dėkojame gimnazijos direktorei Jūratei Sveikauskienei ir vairuotojui Rolandui Gulbinskui.

II klasės auklėtoja Audronė Krikščionaitienė
Ankstesni įrašai


     Baigiantis rugsėjui penktokai išvyko į ekskursiją – Širvintų rajone Družų kaime esantį patyriminį muziejų „Vikingų kaimas“. Čia mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Senobės baltų gyvensena“.

     Spalio pirmą dieną šeštokai su auklėtoja N. Mudėniene ir mokytoju G. Gruodžiu vyko į edukacinę ekskursiją į Anykščius. Pirmoji edukacinė pamoka prasidėjo knygnešių Stanislovo ir Liudvikos Didžiulių sodyboje – muziejuje.

     Rugsėjo 30 d. trečios klasės mokiniai vyko į Rumšiškes, kur lankėsi Lietuvos liaudies buities muziejuje, dalyvavo edukacinėje programoje „Kūdikystė, vaikystė senoje pirkioje“. Prie autentiškos, senos pirkios vaikus pasitikusi močiutė papasakojo,  kaip Lietuvos kaime buvo švenčiamos vaiko gimtuvės, krikštynos.

     Praėjo tie laikai, kai karščiausi kelionių ir ekskursijų mėnesiai mokykloje buvo gegužė ir birželis, todėl rugsėjį septintokai suskubo pasinaudoti palankia situacija, vis dar gana vasariškais orais ir suderinę savo norus, galimybes bei maršrutą išvyko į pažintinę ekskursiją. Pasiilgusiems kelionių nuotaikos nesugadino ir tos šešios kelionės valandos mokykliniu autobusėliu iki Kauno ir atgal dėvint kaukes, pirštines ir baidant virusus dezinfekantais.

     Gimnazijoje nuo rugpjūčio 10  iki 21 dienos vyko vaikų vasaros dieninė stovykla „Išsipildžiusios svajonės“, kurią lankė penkiolika vaikų. Stovyklautojai  turiningai ir prasmingai leido laiką: pramogavo, sportavo, keliavo, piešė kreidutėmis, žaidė įvairius stalo bei lauko žaidimus.