Ekskursijos / išvykos

Į Kauną keliavo aštuntokai

     Lyjant lietui aštuntokai išvažiavo į pažintinę ekskursiją. Nekoks pasirinkimas? Patikėkit! Diena praėjo kuo puikiausiai: beveik niekas nepaslydo ir nesugriuvo, nors šlapi mediniai takai apiberti geltonais, raudonais lapais – rimta čiuožykla įeinant į Rumšiškių liaudies muziejaus  gražųjį parką, lankant Žemaitijos, Suvalkijos, Aukštaitijos ekspozicijas, einant į miestelio  pradžios mokyklą ir bažnyčią, o paskui į dvarą. Visus žavėjo  muziejaus eksponatai, XIX a. lietuvio valstiečio buitis ir sodybų tvarka, pasakojimai, kuriuos išgirdome iš sodybas prižiūrinčių moterų.

     Kauno senamiestyje – Mažajame Paryžiuje – jau gėrėjomės  miesto estetika. Sustoję nusifotografuoti prie paminklo Maironiui, pažintį tęsėme  Maironio literatūros muziejuje, kur buvome pasirinkę ir edukaciją - Maironio baladę „Jūratė ir Kastytis“ anglų kalba. Pasibaigus programai dar apžiūrėjome parodas, skirtas  žydams  „Gyveno kartą Isakas...“ , parodą „Kalnų  gatvės padauža“ rašytojo Juliaus Kaupo 100 metinėms ir   dar vieną, skirtą poetui Henrikui Nagiui.

     Linksmi ir laimingi patraukėme į Akropolį, kur naudingai išleidome savo santaupas.

     Kelionėje lydėjo klasės auklėtoja Jurgita Raketienė, o vežiojo visur, kur tik paprašėme, Romas Savičiūnas,

     Patikėkite, kad buvo prastas oras – nepastebėjome...

Z.Čičelienė, lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja
Ankstesni įrašai


     Spalio 9 d. Vidiškių gimnazijoje veikiančio jaunojo pasieniečio būrelio nariai dalyvavo Vilniaus pasienio rinktinės organizuotame žygyje prie Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos valstybės sienos, kurio tikslas supažindinti, kaip atrodo valstybės siena, supažindinti su pasieniečio profesija, taip pat išbandyti savo fizinį pasirengimą bei ištvermę.

     Šį rudenį dvyliktokai paskutinį kartą išvažiavo į mokyklinę ekskursiją. Balsuodami nusprendėme, kad keliausime į Dzūkiją. Susidėlioję maršrutą pamatėme, kad daugiausia laiko skirsime įdomiems, išskirtiniams žmonėms, lankysime jų darbo vietas bei apžiūrėsime sukurtus darbus.

     Spalio 6 d. pilnutėlis autobusas antrokų gimnazistų su auklėtoja Audrone Krikščionaitiene išvyko į Kauną. Pirmoji stotelė – Kauno IX forto muziejus, dar kartais pavadinamas mirties stovykla. Čia buvo įkalinta ir šalia esančioje pievoje sunaikinta apie 50 tūkstančių žmonių – Lietuvos ir Europos žydų, lenkų, lietuvių, rusų.

     Baigiantis rugsėjui penktokai išvyko į ekskursiją – Širvintų rajone Družų kaime esantį patyriminį muziejų „Vikingų kaimas“. Čia mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Senobės baltų gyvensena“.

     Spalio pirmą dieną šeštokai su auklėtoja N. Mudėniene ir mokytoju G. Gruodžiu vyko į edukacinę ekskursiją į Anykščius. Pirmoji edukacinė pamoka prasidėjo knygnešių Stanislovo ir Liudvikos Didžiulių sodyboje – muziejuje.