Ekskursijos / išvykos

Pirmas kartas Kaune

     Saulėtą spalio aštuntosios rytą mes, I gimnazijos klasės mokiniai, biologijos mokytoja Sonata Petkūnienė bei klasės vadovė Vitalija Medzevičienė, išvykome į Kauną. Pirmiausia aplankėme Anatomijos muziejų, kuriame vyko atvira biologijos pamoka netradicinėje erdvėje "Žmogaus organai ir jų fiziologija". Pamokos metu išgirdome muziejaus istoriją, pamatėme daug įvairiausių organų: kaulinių, sausų, mirkinių, korozinių, praskaidrintų preparatų, trimetrinio žmogaus griaučių stendą, kuriame galėjome išvysti  visus žmogaus kaulus bei daugybę  įvairiausių modelių. Dabartiniu metu mirusio žmogaus kūnas yra svarbi mokomoji priemonė mokiniams, studentams, patalogo-anatomams bei teisminės medicinos atstovams, kurie skrodimų metu stengiasi nustatyti žmogaus ligos ir mirties priežastis bei pravesto gydymo efektyvumą. Didžiausią įspūdį mums paliko balzamuoti fiksuojančiais ir konservuojančiais tirpalais Siamo dvyniai.

     Po to mes vaikštinėjome  Laisvės alėja, užsukome į Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčią Soborą. Ji mums paliko didžiulį įspūdį. Tada nukeliavome į Vytauto Didžiojo Karo muziejų. Ten apžiūrėjome įvairiausius eksponatus nuo akmens amžiaus iki dabartinių laikų.  Karo muziejaus sodelyje aplankėme skulptoriaus Juozo Zikaro ir architekto Vladimiro Dubeneckio paminklą „Žuvusiems už Lietuvos laisvę“. Paminklas buvo sudėtas iš Nepriklausomybės kovų vietų atvežtų akmenų. Prie paminklo uždegta ugnis, kuri simbolizuoja išskirtinę pagarbą žuvusiems.

     Prieš važiuojant namo užsukome į prekybos ir laisvalaikio centrą Mega. Jo išskirtinumas – didžiausias ir aukščiausias jūrinis akvariumas Baltijos šalyse, kuriame gyvena daugiau nei 40 skirtingų tropinių žuvų rūšių ir net šeši Karibų jūros rykliai. Tada pilni įspūdžių išvažiavome namo. Ši išvyka buvo labai įdomi.

Pijus Kardelis, I klasės mokinys
Ankstesni įrašai


     Lyjant lietui aštuntokai išvažiavo į pažintinę ekskursiją. Nekoks pasirinkimas? Patikėkit! Diena praėjo kuo puikiausiai: beveik niekas nepaslydo ir nesugriuvo, nors šlapi mediniai takai apiberti geltonais, raudonais lapais – rimta čiuožykla įeinant į Rumšiškių liaudies muziejaus  gražųjį parką, lankant Žemaitijos, Suvalkijos, Aukštaitijos ekspozicijas, einant į miestelio  pradžios mokyklą ir bažnyčią, o paskui į dvarą.

     Spalio 9 d. Vidiškių gimnazijoje veikiančio jaunojo pasieniečio būrelio nariai dalyvavo Vilniaus pasienio rinktinės organizuotame žygyje prie Lietuvos Respublikos ir Baltarusijos Respublikos valstybės sienos, kurio tikslas supažindinti, kaip atrodo valstybės siena, supažindinti su pasieniečio profesija, taip pat išbandyti savo fizinį pasirengimą bei ištvermę.

     Šį rudenį dvyliktokai paskutinį kartą išvažiavo į mokyklinę ekskursiją. Balsuodami nusprendėme, kad keliausime į Dzūkiją. Susidėlioję maršrutą pamatėme, kad daugiausia laiko skirsime įdomiems, išskirtiniams žmonėms, lankysime jų darbo vietas bei apžiūrėsime sukurtus darbus.

     Spalio 6 d. pilnutėlis autobusas antrokų gimnazistų su auklėtoja Audrone Krikščionaitiene išvyko į Kauną. Pirmoji stotelė – Kauno IX forto muziejus, dar kartais pavadinamas mirties stovykla. Čia buvo įkalinta ir šalia esančioje pievoje sunaikinta apie 50 tūkstančių žmonių – Lietuvos ir Europos žydų, lenkų, lietuvių, rusų.

     Baigiantis rugsėjui penktokai išvyko į ekskursiją – Širvintų rajone Družų kaime esantį patyriminį muziejų „Vikingų kaimas“. Čia mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Senobės baltų gyvensena“.