Ekskursijos / išvykos

Trečiokai lankėsi Lietuvos liaudies buities muziejuje

     Rugsėjo 30 d. trečios klasės mokiniai vyko į Rumšiškes, kur lankėsi Lietuvos liaudies buities muziejuje, dalyvavo edukacinėje programoje „Kūdikystė, vaikystė senoje pirkioje“. Prie autentiškos, senos pirkios vaikus pasitikusi močiutė papasakojo,  kaip Lietuvos kaime buvo švenčiamos vaiko gimtuvės, krikštynos.  Vaikai smagiai žaidė su senaisiais mediniais žaislais, o nežinantys, kas yra „beržinė košė“, galėjo jos paragauti. Įdomu buvo sužinoti apie tikėjimus, spėliones, pasūpuoti „kūdikėlį“ ir padainuoti jam lopšinę. Kas yra „čiulpikas” vaikai nežinojo, bet noriai jį pasigamino ir labai nustebo sužinoję kam jis buvo naudojamas. Armanas ir Loreta  pasimatavo to meto drabužėlius ir apavą – klumpes ir vyžas, o Simas pabandė nupinti piemenėlio botagą. Armanas vandenį nešė su nasčiais, o Simona krumplių tvirtumą išbandė trindama skalbinius su skalbimo lenta.  Vaišinga močiutė išalkusius pamaitino grikių koše, čiobrelių arbata su sausainiais, o vaikai jai pagelbėjo nudirbę  kelis vaikiškus darbelius. Viso renginio metu vaikai buvo mokomi elgtis prie stalo ir svečiuose, o atsisveikindami  pažaidė keletą nuotaikingų vaikiškų žaidimų.

     Ši kelionė paskatino vaikus domėtis gimtojo krašto istorija. Trečiokai, dalyvaudami projekte „Senovės lietuvių vaikų buitis ir žaidimai“, stiprins pažinimo, iniciatyvumo ir kūrybingumo bei bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas.

Elena Abeciūnienė, pradinių klasių vyresnioji mokytoja
Ankstesni įrašai


     Praėjo tie laikai, kai karščiausi kelionių ir ekskursijų mėnesiai mokykloje buvo gegužė ir birželis, todėl rugsėjį septintokai suskubo pasinaudoti palankia situacija, vis dar gana vasariškais orais ir suderinę savo norus, galimybes bei maršrutą išvyko į pažintinę ekskursiją. Pasiilgusiems kelionių nuotaikos nesugadino ir tos šešios kelionės valandos mokykliniu autobusėliu iki Kauno ir atgal dėvint kaukes, pirštines ir baidant virusus dezinfekantais.

     Gimnazijoje nuo rugpjūčio 10  iki 21 dienos vyko vaikų vasaros dieninė stovykla „Išsipildžiusios svajonės“, kurią lankė penkiolika vaikų. Stovyklautojai  turiningai ir prasmingai leido laiką: pramogavo, sportavo, keliavo, piešė kreidutėmis, žaidė įvairius stalo bei lauko žaidimus.

     ,,Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi,“ – su tokia mintim IV klasės mokiniai vasario 7 dieną dalyvavo Vilniuje vykusioje LITEXPO parodų ir kongresų rūmuose tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2020“.

     Gruodžio 18 d. 5 klasės mokiniai vyko į edukacinę – pramoginę ekskursiją į Vilnių. Išvykos metu mokiniai grožėjosi kalėdiniu Vilniumi, aplankė Katedros aikštę. Pasigrožėję eglute, toliau leidosi pramogauti į lazerių poligoną.

     Lapkričio 21 dieną 2, 3 ir 7 klasių mokiniai dalyvavo antrame projekto „Išauginta Europos Sąjungoje“ veiklos etape.