Ekskursijos / išvykos

Vikingai vienai dienai

     Baigiantis rugsėjui penktokai išvyko į ekskursiją – Širvintų rajone Družų kaime esantį patyriminį muziejų „Vikingų kaimas“. Čia mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Senobės baltų gyvensena“.

     Pirmiausia vaikus pasitiko senovinio kaimo šeimininkai ir pakvietė patyrinėti senovės maistą. Čia vaikai patys gamino maistą nuo grūdų malimo girnomis iki duonelės kepimo, kūreno virtuvės laužus, skrudino grūdus, virė žolelių arbatą, kepė blynus taip, kaip tai darydavo mūsų protėviai. Žolelių arbata buvo stebuklinga, nes kiekviena žolelė į vandenį buvo dedama su palinkėjimu. Penktokai, pasigaminę sau vaišes, surengė tikrą viduramžių puotą.

     Po puotos mokiniai turėjo progą pasijusti senovinio kario kalyje. Susipažino su to meto kario apranga, ginkluote, gyvenimo būdu. Vyko karių pratybos, kurių metu vaikai tapo viena komanda, treniravosi ir mokėsi įvairių taktinių manevrų.

     Vikingų kaime žengėme pirmuosius žingsnius į integruotą istorijos ir informacinių technologijų projektą „Senobės baltų gyvensena“, kurį vykdysime šiemet. Projekto metu mokiniai plačiau susipažins su baltų gyvenimo būdu, buitimi ir karyba, išreikš savo įspūdžius įvairiomis kompiuterinės grafikos technikomis. Tokiu būdu mokiniai ne tik gilins žinias, bet ir ugdysis bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas.

Joana Garnevičienė, 5 kl. auklėtoja
Ankstesni įrašai


     Spalio pirmą dieną šeštokai su auklėtoja N. Mudėniene ir mokytoju G. Gruodžiu vyko į edukacinę ekskursiją į Anykščius. Pirmoji edukacinė pamoka prasidėjo knygnešių Stanislovo ir Liudvikos Didžiulių sodyboje – muziejuje.

     Rugsėjo 30 d. trečios klasės mokiniai vyko į Rumšiškes, kur lankėsi Lietuvos liaudies buities muziejuje, dalyvavo edukacinėje programoje „Kūdikystė, vaikystė senoje pirkioje“. Prie autentiškos, senos pirkios vaikus pasitikusi močiutė papasakojo,  kaip Lietuvos kaime buvo švenčiamos vaiko gimtuvės, krikštynos.

     Praėjo tie laikai, kai karščiausi kelionių ir ekskursijų mėnesiai mokykloje buvo gegužė ir birželis, todėl rugsėjį septintokai suskubo pasinaudoti palankia situacija, vis dar gana vasariškais orais ir suderinę savo norus, galimybes bei maršrutą išvyko į pažintinę ekskursiją. Pasiilgusiems kelionių nuotaikos nesugadino ir tos šešios kelionės valandos mokykliniu autobusėliu iki Kauno ir atgal dėvint kaukes, pirštines ir baidant virusus dezinfekantais.

     Gimnazijoje nuo rugpjūčio 10  iki 21 dienos vyko vaikų vasaros dieninė stovykla „Išsipildžiusios svajonės“, kurią lankė penkiolika vaikų. Stovyklautojai  turiningai ir prasmingai leido laiką: pramogavo, sportavo, keliavo, piešė kreidutėmis, žaidė įvairius stalo bei lauko žaidimus.

     ,,Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi,“ – su tokia mintim IV klasės mokiniai vasario 7 dieną dalyvavo Vilniuje vykusioje LITEXPO parodų ir kongresų rūmuose tarptautinėje mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2020“.