Savivaldybės etapo 10-12 klasių mokinių istorijos olimpiada

Vasario 27 dieną Ignalinos gimnazijoje vyko savivaldybės etapo 10-12 klasių mokinių istorijos olimpiada. Olimpiados tema - ,,Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios Lietuva: valstybės atstatymo istorijos (1917–1922 m. ir 1987–1993 m.)". Olimpiadoje dalyvavo 12 mokinių iš rajono mokyklų.

Istorijos olimpiados tikslas yra skatinti mokinius domėtis istorija, plėsti mokinių žinias ir istorijos problemų sprendimų gebėjimus, supažindinti mokinius su kultūros paveldu, jo saugojimu ir naudojimo galimybėmis, padėti atsiskleisti geriausiai istoriją išmanantiems, ja besidomintiems mokiniams, atkreipti mokinių dėmesį į svarbias istorines temas, plėsti mokinių humanitarinės terminologijos išmanymą ir lavinti mokslinio (publicistinio) teksto rašymo gebėjimus, suteikti galimybę istorija aktyviai besidomintiems mokiniams arčiau susipažinti su profesionaliu istorijos mokslu ir jo pasiekimais.

Komisijai suvedus rezultatus paaiškėjo, kad II vietą užėmė  III klasės mokinė Adelė Misiūnaitė, jos mokytoja Danguolė Bajarūnienė, III vietą – Viktoras Majevskis,  Dūkšto skyriaus IV D klasės mokinys. Jį olimpiadai paruošė istorijos mokytoja metodininkė  Audronė Tijūnelienė. Sveikiname!

Danguolė Bajarūnienė, istorijos vyresnioji mokytoja

Vasario 19 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko savivaldybės etapo 9-12 klasių mokinių matematikos olimpiada. Olimpiados tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi matematika, ugdyti jų kūrybiškumą, matematinę kultūrą ir mąstyseną, surasti ir puoselėti talentus, rengti mokinius tarptautinėms matematikos varžyboms, skatinti mokinių motyvaciją rinktis matematikos ar su ja susijusias specialybes.

Vasario 14 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko rajoninė technologijų olimpiada. Šių metų olimpiados tema -  „Šimtas ateities ženklų Lietuvai“. Olimpiadoje dalyvavo pirmokė gimnazistė Ernesta Paslauskaitė ir trečios gimnazijos klasės mokinė Adelė Misiūnaitė.

Vasario 14 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko konkurso ,,Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija‘‘ vertinimo komisijos posėdis, kurio metu komisija išrinko gražiausius rajono mokinių kūrinius ir išsiuntė juos respublikinei vertinimo komisijai.

Įsibėgėjus vasario mėnesiui, mūsų gimnaziją pasiekė ilgai laukti tarptautinės matematikos ir anglų kalbos olimpiados KINGS diplomai, kurie tradiciškai mokiniams bus įteikti mokslo metų užbaigimo šventėje.

Mielagėnų skyriaus mokinukai dalyvavo šalies vaikų piešinių parodoje-konkurse „Piešiu Lietuvą“, skirto Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.