Tarmiškai nugiedojo ir nuuturo „Tramtatulis“

Lietuvos liaudies kultūros centro organizuojamas lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų konkursas „Tramtatulis“ vaikus ir jaunuolius sukviečia pasirodyti, kas geriausias pasakorius, dainininkas, muzikantas, kieno lūpomis autentiškiausiai skamba gimtoji tarmė. Jaunoji karta skatinama domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą.

Kovo 30 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre vyko rajoninis „Tramtatulio“ turas. Atlikėjai buvo vertinami atsižvelgiant į pasirinktų kūrinių meninę vertę, atlikimo autentiškumą, įtaigumą, balso natūralumą, sceninę kultūrą. Gimnazijai atstovavo Mielagėnų skyriaus 3 klasės mokinė Gabrielė Čepulytė ir gimnazijos vaikinų tercetas: I klasės mokiniai Povilas Trubila, Dovydas Savickis ir II klasės mokinys Jokūbas Čeponis.

Kadangi respublikinis konkursas vyksta kas dvejus metus, tai šiemet išrinkti tik rajoninio turo laureatai. Viena iš jų tapo Mielagėnų skyriaus 3 klasė mokinė Gabrielė Čepulytė. Mergaitę konkursui paruošė pradinių klasių vyr. mokytoja Rožė Bielinienė. Sveikiname nugalėtoją ir linkime toliau puoselėti savo gimtojo krašto tarmę!

Jūratė Sveikauskienė, direktorė

Kovo 21 dieną Ignalinoje vyko rajono BUM vaikinų tinklinio varžybos. Baubinas Deividas, Čeponis Jokūbas, Druteika Emilis, Nasevičius Ovidijus, Sabaliauskas Arnas, Trubila Povilas, Malinauskas Nerijus nugalėjo visas komandas ir laimėjo pirmą vietą. Varžybų teisėjai komandai nugalėtojai įteikė taurę ir diplomą, žaidėjams – medalius.

Kovo 27 dieną Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko savivaldybės etapo 4, 5 klasių mokinių konkursas ,,Mažasis diktantas". Jo tikslas – ugdyti jaunesniojo amžiaus mokinių raštingumo įgūdžius, teigiamas taisyklingos lietuvių kalbos vartosenos nuostatas, anksti atpažinti itin gabius vaikus ir skatinti jų pastangas pažinti ir siekti.

Kovo 20 dieną Ignalinoje vyko rajono BUM mokinių smiginio varžybos. Po ilgesnės pertraukos šiose varžybose dalyvavo ir mūsų gimnazijos vaikinų (Deividas Baubinas, Ovidijus Nasevičius) ir merginų (Rugilė Laučiškytė, Sabina Slabadaitė) komandos.

Ignalinos krašto muziejuje vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso ,,Sidabro vainikėlis“ vietinis turas, kuriame dalyvavo mūsų gimnazijos mokinė Ernesta Paslauskaitė.

Kovo 20 ir 21 dienomis Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje vyko savivaldybės etapo 3-4 ir 5-8 klasių mokinių matematikos olimpiados. Olimpiadų tikslas – skatinti vaikus ankstyvame amžiuje domėtis matematika ir jos pasireiškimu aplinkoje, ugdyti pradinio mokyklinio amžiaus vaikų mokslinį kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą, atkaklumą.