Renginiai / Galerija

Europos diena kitaip….

     Gegužės 5 d. Europytė ir Nežiniukas pakvietė viktorinos dalyvius į paskutinį viktorinos „Europiukas“ etapą. Nors ir negausus būrys žiūrovų susirinko, tačiau juoko čia nestokojome. Linksmai aptarėme rezultatus, pasveikinome nugalėtojus (Austėja Garnevičiūtė 3 kl., Dainius Čeponis II kl.) ir pasidžiaugėme, kad mūsų herojus Nežiniukas tapo tikru Europiuku, nes tikrai nemažai sužinojo bei išmoko ieškodamas atsakymų į projekto MEPA  komandos narių sugalvotus klausimus. Todėl Nežiniukas-Europiukas (Jokūbas Čeponis) ir jo draugai buvo deleguoti į renginį, skirtą „2017 – Piliakalnių metams“ ir Europos dienai paminėti.

     Renginys vyko gegužės 9 dieną Ignalinos r. Naujojo Daugėliškio mokykloje- daugiafunkciame centre. Renginio metu vyko  viktorina „Ką žinai apie savo gimtąjį kraštą“ ir pėsčiųjų žygis iki Niemčiakalnio kalvos Senajame Daugėliškyje. Šio renginio tikslai buvo pažinti savo krašto lankytinas vietas, ugdyti mokinių saviraišką. Mūsų  gimnazijos komanda, kurią sudarė pirmokai gimnazistai Jokūbas Čeponis , Erika Mudinaitė, Livija Gruzdytė, Faustina Čiūdaraitė ir aštuntokės Monika Žemaitytė, Gabija Patiejūnaitė , viktorinoje užėmė I vietą. Viktorinos nugalėtojai gavo padėkos raštą ir puikius prizus-ryškiaspalvius skėčius. Sveikiname ir džiaugiamės! Vėliau komandos nariai su būriu sirgalių ir kitų gimnazijų mokiniais dalyvavo pėsčiųjų žygyje iki Niemčiakalnio kalvos.

     Na, o gegužės 10 d. mūsų mokykla taip pat paminėjo Europos dieną. Mokykloje svečiavosi Utenos jaunimo darbo centro darbuotoja Justina Araminaitė-Pelakauskė kartu su savanoriu iš Turkijos Cihan Bedlek ir vedė renginį ,,Kaip surasti savo kelią“, kalbėjo apie tarpkultūrinį bendravimą ir jo iššūkius. Susitikimo metu savanoris trumpai pristatė savo šalį, kalbą, Turkijos švietimo sistemą. Mokiniai galėjo palyginti mūsų kultūrų pranašumus ir skirtumus. Europos savanorių tarybos (EST) savanoris iš Turkijos Cihan Bedlek nuo balandžio 4 dienos savanoriauja Utenos teritorinėje darbo biržoje. Jaunuolis į Lietuvą savanoriauti atvyko metams. Jis Turkijoje įgijo turkų kalbos mokytojo kvalifikaciją, trejus metus dirbo mokykloje su vaikais, todėl atvykęs į Lietuvą mielai sutinka dirbti su jaunimu, vesti renginius apie savanorystę, tarpkultūrinį bendravimą, profesijos pasirinkimą, kalbų mokymosi privalumus ir kitomis temomis.

     Vėliau jaunieji ambasadoriai vedė popietę mažiesiems apie Europos Sąjungą. Mūsų gerai žinoma herojė Europytė (Sabina Slabadaitė) ir jos pagalbininkė Rugilė Laučiškytė mažiesiems paaiškino, kas yra Europos Parlamentas, kur yra jo būstinės, kiek narių šalių sudaro ES. Po trumpos žaismingos įžangos mažieji buvo suskirstyti į grupeles ir darbavosi kūrybinėse dirbtuvėlėse: vieni ieškojo ir spalvino šalių vėliavas, sužinojo sostines, įdomių faktų apie šalis; kiti dėliojo raideles ir perskaitė patarlę, žodžius, bandė išsiaiškinti jų svarbą; treti jungė skaičiukus, ieškodami atsakymo, kaip atrodo ES kontūras žemėlapyje. Po to kiekviena grupė pasidalino savo nuveiktais darbais ir įgytomis žiniomis. Bene daugiausia vaikiško šurmulio sulaukė žaidimas: „Mesk kauliuką ir atsakyk klausimuką“. Dalyviai atsakinėjo į klausimus pagal iškritusius taškus, už teisingą atsakymą mažųjų laukė dovanėlės. Nors iš pradžių ir buvo nedrąsu, vėliau įsidrąsinę dalyviai puikiai atsakinėjo į klausimus ir pasirodė kaip tikri ES žinovai.

     Koks gi gimtadienis be palinkėjimų... Pabaigoje vyresnieji palinkėjo Europai Taikos, Susikalbėjimo, Laimės... o mažieji savo linkėjimus išsakė pūsdami muilo burbulus. Tikime, kad laikas, praleistas kartu, visiems dovanojo geros nuotaiką ir bagažą žinių.

MEPA projekto komandos nariai
Ankstesni įrašai


     Balandžio 21 d. po penkių pamokų, mūsų herojai Europytė ir Nežiniukas pakvietė moksleivius į aktų salę. Tradiciškai atskubėjo tie, kurie dalyvauja MEPA projekto komandos narių organizuojamoje viktorinoje „Europiukas“. Nors ir negausus būrys šįkart susirinko, tačiau pasidžiaugėme nuolatiniais viktorinos dalyviais ir laimėtojais. Šios savaitės prizas už teisingus atsakymus buvo netikėtas: Išvyka į Visagino Europe Direct informacijos centrą.

     MEPA projekto komanda balandžio 20 d. į gimnaziją pasikvietė Visagino Europe Direct informacijos centro vadovę Indrę Gruodienę. Viešnia 3-4 kl. mokiniams papasakojo apie Europos Sąjungą, paaiškino, kuo skiriasi Europa ir Europos Sąjunga, kiek šalių dalyvauja Europos Sąjungos veikloje, ar Rusija, Baltarusija,Ukraina yra Europos Sąjungos narės.

     Kovo 20-oji – pasaulinė Žemės diena, todėl šis renginys buvo skirtas Žemės dienai. Konkurse dalyvavo 8, 9 ir 10 klasių mokiniai. Jie iš anksto turėjo išsirinkti komandą, pasiruošti prisistatymą, sukurti emblemą. Klasių sirgaliai turėjo paruošti plakatą gamtosaugine tema.

Lietuviškus žodžius į širdį susidėsiu,
Gražiai užklosiu pievų takeliu.
Ar dieną eisiu, ar nakty klajosiu –
Mane lydėsi žiburiu tyliu

Kaziuko mugės akimirkos