Renginiai / Galerija

Išvyka į Visagino Europe Direct centrą

     Balandžio 21 d. po penkių pamokų, mūsų herojai Europytė ir Nežiniukas pakvietė moksleivius į aktų salę. Tradiciškai atskubėjo tie, kurie dalyvauja MEPA projekto komandos narių organizuojamoje viktorinoje „Europiukas“. Nors ir negausus būrys šįkart susirinko, tačiau pasidžiaugėme nuolatiniais viktorinos dalyviais ir laimėtojais. Šios savaitės prizas už teisingus atsakymus buvo netikėtas: Išvyka į Visagino Europe Direct informacijos centrą.

     Tad balandžio 26 d., kol vieni gimnazijos mokiniai dalyvavo akcijoje DAROM, grupelė gimnazistų su mokytojomis J. Raketiene bei J. Garnevičiene keliavome į Visaginą, kur aplankėme Visagino Europe Direct informacijos centrą. Ten mus pasitiko centro vadovė I. Gruodienė, ji mums papasakojo apie savanorystės galimybes Lietuvoje ir užsienyje, pasidalino informacija apie studijų galimybes užsienyje, išgirdome nemažai mums naudingų naujovių, gilinome bei įgavome naujų žinių apie Europos Sąjungą, sukome loterijos ratą ir atsakinėjome į klausimus tam tikra tema apie ES  ir už teisingus atsakymus gavome įvairių prizų bei lauktuvių ( knygų, žemėlapių).Toliau savo kelionę tęsėme menų rezidencijoje „Taškas“. Mums buvo pasakyta, kad vykstame į jaunimo centrą. Kai nuvykome, buvome labai nustebinti. Tai buvo visiškai kitokia atmosfera, nei mes tikėjomės. Iš pradžių buvome sutrikę, bet ilgainiui rezidencijos vadovui pasakojant apie šios organizacijos idėją mes supratome neformalios aplinkos tikslą: ten kiekvienas yra laisvas kurti ir drąsiai dalintis savo mintimis bei diskutuoti. Pasisėmę įvairių idėjų, pasukome link Salako. Keliavome į Gražutės regioninio parko lankytojų centrą, čia išgirdome visapusiškos informacijos apie Gražutės regioninio parko lankytinas gamtos ir kultūros paveldo vertybes, kraštovaizdį ir biologinę įvairovę. Šiame centre įsikūręs V. Žilinskienės Jūrų muziejus, kuris turbūt visiems paliko didžiausią įspūdį. Kolekcionierė mokytoja mums parodė per 30 metų kauptą jūros gyvūnų, koralų ir kitų įvairių jūros įdomybių kolekciją. Mokytoja nestokojo humoro pasakodama apie kolekcijos eksponatus. Apsilankymo pabaigoje gavome progą palaikyti Kaukučio akmenį, kuris, pasak V. Žilinskienės, išpildys mūsų norus. Taip pat kolekcionierė juokaudama pridūrė, jog jei netyčia mūsų norai neišsipildys, mokytoja pabars Kaukutį. Mat net dabar žmonės po kelių metų apsilanko dar kartą ir drąsiai teigia, kad visgi norai pildosi. Taigi belieka tikėtis to ir mums. Toliau patraukėme pasigrožėti Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčia, bei nuo apžvalgos bokštelio, esančio viename iš Salako pažintinių takų, apžvelgėme apylinkes ir pasigrožėjome priešais esančiu Luodžio ežero panorama. Išvyka praėjo smagiai ir paliko šiltų prisiminimų bei įspūdžių.

Kotryna Ševcovaitė, II kl.
Ankstesni įrašai


     MEPA projekto komanda balandžio 20 d. į gimnaziją pasikvietė Visagino Europe Direct informacijos centro vadovę Indrę Gruodienę. Viešnia 3-4 kl. mokiniams papasakojo apie Europos Sąjungą, paaiškino, kuo skiriasi Europa ir Europos Sąjunga, kiek šalių dalyvauja Europos Sąjungos veikloje, ar Rusija, Baltarusija,Ukraina yra Europos Sąjungos narės.

     Kovo 20-oji – pasaulinė Žemės diena, todėl šis renginys buvo skirtas Žemės dienai. Konkurse dalyvavo 8, 9 ir 10 klasių mokiniai. Jie iš anksto turėjo išsirinkti komandą, pasiruošti prisistatymą, sukurti emblemą. Klasių sirgaliai turėjo paruošti plakatą gamtosaugine tema.

Lietuviškus žodžius į širdį susidėsiu,
Gražiai užklosiu pievų takeliu.
Ar dieną eisiu, ar nakty klajosiu –
Mane lydėsi žiburiu tyliu

Kaziuko mugės akimirkos

Šimtadienio akimirkos