Renginiai / Galerija

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena

     Pasaulinė AIDS diena pasaulyje minima nuo 1988 m. Lietuvoje pradėta minėti nuo 1991 m. Daug žmonių pasaulyje gyvena nežinodami, kad yra užsikrėtę ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas), todėl be galo svarbu skleisti žinią apie šią baisią pasaulio rykštę, kuri sukelia nepagydomą ligą – AIDS.

     Mūsų gimnazija taip pat prisijungė prie šios dienos paminėjimo. Ryte moksleivius ir mokytojus, ateinančius į gimnaziją, pasitiko kaspinu išdėliotos degančios žvakelės ir juodame fone parašyti žodžiai: „Gruodžio 1-oji – pasaulinė  AIDS diena“, apgaubti puse likusios širdies, išdėliotos iš raudonų kaspinėlių. Moksleiviai  segė raudonus kaspinėlius gimnazijos bendruomenės nariams. Raudonas kaspinas – tarptautinis paramos, prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS simbolis. Jeigu matote žmogų, įsisegusį raudono kaspino ženklelį, vadinasi jis pasirengęs su Jumis pakalbėti apie ŽIV/AIDS.

     Į mokyklos  aktų salę rinkosi I-IV gimnazijos klasių moksleivių komandos, kurios dalyvavo užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro viktorinoje – protmūšyje „AIDS: geriau žinoti 17!“ Protmūšio tikslą paskelbė biologijos mokytoja ekspertė Ona Motiejonienė, nuotaiką pakėlė Austėjos Garnevičiūtės švelnūs gitaros garsai. Protmūšio vedėjai Judita Volkovskytė ir Justinas Kazimirėnas supažindino mokinius su ŽIV plitimo keliais, apsaugos nuo šios ligos būdais, pateikė statistinius duomenis.

     Mokiniai aktyviai demonstravo savo žinias bei gebėjimus, atsakinėdami į klausimus, o garbinga komisija, kurią sudarė gimnazijos administracija, mokinių tarybos pirmininkė Monika Žemaitytė bei Ignalinos rajono savivaldybės administracijos socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vyriausioji specialistė (savivaldybės gydytoja) Asta Laurinaitienė. Susumavus konkurso rezultatus protmūšį laimėjo IV klasės mokinių komanda. Labai nežymiai jiems nusileido kitos komandos. Komandoms buvo įteikti padėkos raštai ir kiekvienas dalyvis gavo po rašiklį, kurį padovanojo Ignalinos visuomenės sveikatos biuras.

     Per ilgąją pertrauką per vietinį radiją girdėjosi trumpa informaciją apie ŽIV visiems bendruomenės nariams, kurie neturėjo galimybės to išgirsti protmūšio metu. Be to, buvo perskaitytas 22 metų merginos, sergančios AIDS, laiškas – kreipimasis į jaunimą.

     Norėtųsi padėkoti socialinei pedagogei Jurgitai Rėkašienei, gamtosauginio komiteto nariams, komandoms ir visiems bendruomenės nariams už pagalbą ruošiantis renginiui. Tegul ši diena būna priminimas visiems, kad gyvenimas – tai kova už teisę būti pačiu savimi. Mąstykime ir vadovaukimės sveiku protu, kad per anksti nepralaimėtume kovos.

 Ona Motiejonienė, biologijos mokytoja ekspertė, gamtosauginio komiteto koordinatorė
Ankstesni įrašai


     Lietuvos valstybė 2018 m. vasario 16 dieną minės reikšmingą ir išskirtinę Lietuvos istorijos datą – 100-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Tai įvykis, kuriuo pradėta atkurti nepriklausomos ir demokratinės Lietuvos valstybės istorija, ir pirmasis ryžtingas žingsnis į dabartinę modernią Lietuvos valstybę. Prieš šimtą metų dvidešimt drąsių, išmintingų signatarų atkūrė Lietuvos valstybę ne ginklu, o tikėjimu ateitimi. Iš jų rankų gavome priesaką valstybę saugoti, turtinti ir gražinti.

Akimirkos iš mokytojų dienos.

     Darbštuolis rugsėjis kasmet darbų imasi nuo pirmos dienos – pirmiausia sukviečia iš atostogų mokinius į klases. O tik paskui nuauksina medžius, išlydi paukščius, nukloja laukus rūkais ir voratinkliais...

     Mūsų gimnazijos bendruomenė jau 26 kartą atsiliepė į rugsėjo kvietimą. Į Vidiškių bažnyčią dalyvauti šv. Mišiose, skirtose mokslo metų pradžiai, susirinko beveik visa gimnazijos bendruomenė ir nemažai gyvenvietės tikinčiųjų. Bendra malda visada nuteikia gražiems bei prasmingiems darbams, bendrai veiklai ir ,žinoma, kiekvieno sėkmei.

Abiturientų paskutinio skambučio akimirkos

     „Jei staiga dingtų visi keliai/Tai kur tada eitų žmonės?/Kur būtų kelio pradžia?/Kur būtų kelio galas?/Eitų žmonės vienas prie kito./Be kelio, be tako eitų./Žmogus būtų kelio pradžia./Žmogus būtų kelio galas“ (Just. Marcinkevičius). Neįprastai saulėtą ir šiltą gegužės 20 dienos popietę visi keliai keleliai mus – Vidiškių gimnazijos bendruomenę – suvedė į mokyklos 25-mečiui skirtą Šeimos šventę.