Renginiai / Galerija

Gamtosauginio renginio akordai...

     Kovo 23 dieną gimnazijoje vyko gamtosauginis renginys – konkursas „Aš myliu tave, Žeme!“ Jame dalyvavo septintokai, I ir II klasių gimnazistai, o atsisakius dalyvauti aštuntokams, ketvirtoji komanda buvo sudaryta iš žiūrovų.

     Renginio pradžioje buvo pristatytas gamtosauginis kodeksas, kuris tapo daina ir, manome, kad ateityje įvairiuose renginiuose jis skambės... Renginį pradėjo vedėjai: III klasės gimnazistas Justinas Kazimirėnas ir I klasės gimnazistė Judita Volkovskytė.

     „Mūsų Žemė – tik mažytė planeta Saulės sistemoje. Žemė... Vanduo... Tai materialioji dovana, sklidina stebuklų ir džiaugsmų. Tik reikia mokėti juos matyti, pasiimti ir įvertinti.“ – sakė vedėjai. Į susirinkusius Justino Marcinkevičiaus posmu prabilo renginio organizatorė, gamtosauginės veiklos koordinatorė Ona Motiejonienė:

„Aš visą gyvenimą

Nemoku, kad medis tylėtų,

Kad laukas ko nors neištartų

Žaliu ir giliu bosu.

Girdžiu, kaip šaukia akmuo –

Turbūt užkliudytas prie vartų,

Kaip meiliai kuždasi pievoj

Milijonai žolės balsų.“

     Daug gražių žodžių buvo skirta vandens lašeliui, kuris negali sustoti ir kasdien nueina ilgą kelią... tai skęsta žydrynėj ežerų, tai kyla į padangę...

     Po komisijos pristatymo, kurioje tarp gamtosauginio komiteto narių buvo gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Diana Simaškienė ir Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko kultūrologė Sigutė Mudinienė, sekė išradingi komandų prisistatymai bei namų darbų pateikimai. 

     Konkursas prasidėjo viktorina, skirta Žemės ir Vandens dienoms paminėti. Viktorinos klausimus visos keturios komandos visai neblogai „išgliaudė“. Sunkiau komandoms sekėsi teisingai atspėti žuvų pavadinimus ir paaiškinti, kuo jos minta. Pasirodė, kad ir su gyvūnų pėdsakais mokiniai nelabai „draugauja“... Labai daug juoko visiems sukėlė užduotis, kai vienam iš komandos narių reikėjo be žodžių ir garsų suvaidinti gyvūną, o komanda turėjo atspėti ką jis vaidina. Kaip tik nevaidino – šokinėjo, šliaužė, krypavo, kad tik komandai būtų aiškiau... Užduotis vainikavo laiptažodis „Lietuva“.

     Renginio metu neliko nepastebėti žiūrovai, jiems vedėjai pateikė klausimų ir už teisingus atsakymus įteikdavo saldų prizą. Prie šio renginio prisijungė ir žemesnių klasių mokiniai. Penktokai – rašė laiškus Žemei, šeštokai – piešė piešinius. Pačių gražiausių darbų autoriai buvo apdovanoti dovanėlėmis.

     Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Diana Simaškienė paskelbė konkurso rezultatus. Geriausiai pasirodė II klasės mokiniai. Visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais ir saldžiais prizais.

     Norėčiau padėkoti gimnazijos administracijai už padėkos raštus ir dovanėles. Už pagalbą mokiniams rašant laiškus Žemei lietuvių kalbos vyr. mokytojai Zitai Čičelienei, už mintis, pateiktas mokiniams piešiant piešinius, dailės mokytojai metodininkei Audronei Krikščionaitienei, už pagalbą organizuojant renginį, visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Ingai Žilo, už dainos žodžius anglų kalbos vyr. mokytojai Ingridai Labuckienei, už muzikos pamokas vyr. mokytojai Lionei Gruodienei ir, be abejo, nepailstantiems renginio vedėjams – Justinui ir Juditai.

     Šis konkursas – tai tik dalis darbų, skirtų Žemės dienai. Išeikime atšilus orams į lauką, apsivalykime aplinką ir prisidėkime prie švarios aplinkos išsaugojimo.

Ona Motiejonienė, biologijos mokytoja ekspertė, gamtosauginės veiklos koordinatorė, renginio organizatorė




Ankstesni įrašai


     Kai po kojomis girgžda baltutėlis sniegas, o nosį gnaibo šaltukas, pirmasis pavasario pranašas Lietuvoje – Kaziukas!

     Tądien, kai Vilniaus senamiesčio gatves verbomis, drožiniais, riestainiais ir kita šalies tautinio paveldo produkcija užliejo jau 415-oji Kaziuko mugė, daugelio Šimtmečio muge pavadinta, gimnazijoje Kaziukas pavasarį skelbė jau 20-ąjį kartą.

     Vasario 15 dieną gimnazijoje vyko Valstybės atkūrimo Šimtmečio minėjimas. Visiems sugiedojus himną, renginio vedėjai Jokūbas Čeponis ir Ernesta Paslauskaitė pakvietė pradėti kelionę Valstybės atkūrimo Šimtmečio keliu. Šimtas metų... Tai daug ar mažai? Mažai – jei kalbame apie laiko sąvoką.

Šventės akimirkos

     Jau metai iš metų taip: vietoje išsiilgto žiemiško vaiskumo, po kojomis gurgždančio sniego – tik balos, o taip laukiamas šventiškas baltumas vis nepakeičia rudeniškos dulksnos ir pilkumos. Kai šventės ne už kalnų, o jų nesijaučia – ką daryti? Ar šventinė nuotaika priklauso tik nuo oro? Kas iš tiesų leidžia mums pajusti tikrąją žiemos švenčių dvasią? Kai šventinė nuotaika nenusklendžia lengvumu iš dangaus, nesusisuka į baltą minkštą pusnies patalą ir nenulaša krištoline nosimi nuo stogo, ją, paslaptingą metų virsmo, saulėgrįžos, kalėdinę, naujametinę – kokią tik norit – nuotaiką, belieka susikurti patiems.

     Pasaulinė AIDS diena pasaulyje minima nuo 1988 m. Lietuvoje pradėta minėti nuo 1991 m. Daug žmonių pasaulyje gyvena nežinodami, kad yra užsikrėtę ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas), todėl be galo svarbu skleisti žinią apie šią baisią pasaulio rykštę, kuri sukelia nepagydomą ligą – AIDS.