Renginiai / Galerija

Būk sveikas europietis!

     Balandžio 10 dieną gimnazijoje palaikant nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018“ buvo paminėta Pasaulinė sveikatos diena. Pasirinktas šūkis „Būk sveikas europietis!“ tądien įprasmino visas sveikatinimo veiklas, kurias mokiniams ir mokytojams pasiūlė Mokinių tarybos ir Vaiko gerovės komisijos nariai.

     Sveiko europiečio kodas – 0 3 5 140 5 3 0 (0 – nerūkymas, 3− tiek kilometrų greitu žingsniu reikia nueiti kasdien arba ėjimą galima pakeisti 30 min. vidutinio intensyvumo fizine veikla, 5 – 5 porcijos daržovių ir vaisių kasdien, 140 − sistolinis arterinis kraujo spaudimas mažesnis nei 140 mmHg, 5 − bendrojo cholesterolio koncentracija kraujyje ne didesnė kaip 5 mmol/l, 3 − mažo tankio („blogojo cholesterolio“) koncentracija kraujyje ne didesnė kaip 3 mmol/l, 0 − nėra antsvorio ir cukrinio diabeto). Tuo vadovaujantis gimnazijos koridoriuose įsikūrė net 10 sveikatinimo punktų.

     7.40 val. šalia mokytojų kambario rinkosi tie, kurie norėjo išmokti 5 Tibeto pratimus. Mankštą vedė gimnazijos direktorė Jūratė Sveikauskienė, kuri šiuos pratimus atlieka jau septyneri metai. Sakoma, kad tai greičiausias būdas susigrąžinti jaunystę, sveikatą ir gyvybingumą. Kasdien atliekant šiuos pratimus pagerėja bendra savijauta ir laikysena, mažėja stresas ir raumenų įtampa, nebekankina dažna nuotaikų kaita, susibalansuoja kūno energijos sistema. Argi skamba ne viliojančiai?

     Po pirmos pamokos visiems buvo siūloma išmokti taisyklingai pasimatuoti kraujospūdį ir pasitikrinti, ar jis atitinka rekomenduojama atitinkamam amžiui normą. Mokytojai galėjo kraujospūdį pasimatuoti prieš pamoką ir po pamokos ir nuspręsti, ar veikla pamokoje turi įtakos kraujospūdžiui. Tiems, kurių kraujo spaudimas šoktelėjo, atiteko kraujotaką gerinantys šokoladukai. Didelių nukrypimų nuo normos nepastebėta. Šalia įsikūrė punktas, kuriame buvo mokoma pasiskaičiuoti kūno masės indeksą. Kiekvienas galėjo pasitikrinti, ar jam negresia nutukimas arba išsekimas. O kai žinai savo svorį, nesunku paskaičiuoti, kiek vandens turi išgerti per dieną,  ir čia pat paskanauti tikro tyro Medžiukalnio šaltinio vandens.

     Po antros pamokos veiklų dar padaugėjo. Fojė įsikūrė pirmosios pagalbos punktas, kuriam vadovavo sveikatos priežiūros specialistė Inga Žilo. Visi turėjo progą išmokti gaivinti nukentėjusį, tvarstyti žaizdas ir atlikti kitus veiksmus, susijusius su pareiga suteikti būtiną pagalbą nelaimės atveju. Šalimais vyko vaisių ir daržovių degustacija. Ne paprasta, o užrištomis akimis. Turėjai siūlomą vaisiaus ar daržovės gabaliuką pirmiausiai atpažinti iš kvapo, o jei nepavyko, paskanauti ir spėti dar kartą. Lengva nebuvo, nes teko ragauti ir ne itin dažnai ant kasdienio stalo patiekiamus vaisius ar daržoves. Gauta vitaminų dozė suteikė energijos judriosioms veikloms: vienu koridoriumi negalėjai praeiti neatlikęs kūlversčio (nenorintys galėjo kulniuoti aplinkui), kitame koridoriuje vyko lanko sukimo varžybos, galėjai bandyti ant svyruojančio pagrindo išlaikyti pusiausvyrą, parodyti ištvermę mindamas dviratį.

     Po keturių pamokų aktų salėje vyresniems mokiniams vyko step aerobikos treniruotė, kurią vedė mokytojas Irmantas Nalivaika.  Treniruotė su step platformomis skambant uždegančiai muzikai daro teigiamą įtaką visam organizmui, stiprina kvėpavimo, širdies-kraujagyslių, raumenų ir nervų sistemas, o taip pat normalizuoja vestibiuliarinio aparato veikimą. Ir šiaip labai smagu! Tokią aktyvią pertrauką (tik prieš atostogas) turėjo ir pradinukai. Juos mankštintis šokio ritmu mokė sveikatos priežiūros specialistė. Mažieji su ja kalbėjosi apie sveikatą ir piešė tema „Augu sveikas ir laimingas!“

     Ne tik sveikesni, bet ir laimingesni po renginio buvo mokiniai, kurie aktyviai dalyvavo visose veiklose ir pademonstravę savo gebėjimus sveikatos lape surinko tam tikrą taškų skaičių. Patikėkite, tai nebuvo labai paprasta. Mokinių tarybos nariai suskaičiavo surinktus taškus, o pagal jų skaičių kūno kultūros mokytojas metodininkas Gintaras Gruodis juos įvertino labai gerais pažymiais.

     Diena praėjo ir smagiai, ir naudingai. Tikimės, kad pasiūlytos veiklos motyvuos visus sveikiau ir aktyviau gyventi. Nes kuo didesnis mūsų energijos lygis, tuo darbingesnis mūsų kūnas. Kuo darbingesnis mūsų kūnas, tuo geriau jaučiamės ir daugiau savo gebėjimų panaudojame siekdami tikslų ir kurdami puikius rezultatus.

Diana Simaškienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui
Ankstesni įrašai


Ei, žmogau, aš toks, kaip ir tu. Jei linksma – juokiuos, jei liūdna – liūdžiu, jei skauda – verkiu. Ei, žmogau, prašau tik vieno – būk žmogumi.

     Kovo 29 d. Vidiškių gimnazijos 5-8 klasių mokiniai susirinko į popietę, skirtą patyčių prevencijai „Aš tavo draugas“. Renginį vesti maloniai sutiko pirmokės gimnazistės Monika Žemaitytė ir Ernesta Paslauskaitė.

     Kovo 23 dieną gimnazijoje vyko gamtosauginis renginys – konkursas „Aš myliu tave, Žeme!“ Jame dalyvavo septintokai, I ir II klasių gimnazistai, o atsisakius dalyvauti aštuntokams, ketvirtoji komanda buvo sudaryta iš žiūrovų.

     Kai po kojomis girgžda baltutėlis sniegas, o nosį gnaibo šaltukas, pirmasis pavasario pranašas Lietuvoje – Kaziukas!

     Tądien, kai Vilniaus senamiesčio gatves verbomis, drožiniais, riestainiais ir kita šalies tautinio paveldo produkcija užliejo jau 415-oji Kaziuko mugė, daugelio Šimtmečio muge pavadinta, gimnazijoje Kaziukas pavasarį skelbė jau 20-ąjį kartą.

     Vasario 15 dieną gimnazijoje vyko Valstybės atkūrimo Šimtmečio minėjimas. Visiems sugiedojus himną, renginio vedėjai Jokūbas Čeponis ir Ernesta Paslauskaitė pakvietė pradėti kelionę Valstybės atkūrimo Šimtmečio keliu. Šimtas metų... Tai daug ar mažai? Mažai – jei kalbame apie laiko sąvoką.

Šventės akimirkos