Renginiai / Galerija

Popietė „Aš tavo draugas“

Ei, žmogau, aš toks, kaip ir tu. Jei linksma – juokiuos, jei liūdna – liūdžiu, jei skauda – verkiu. Ei, žmogau, prašau tik vieno – būk žmogumi.

     Kovo 29 d. Vidiškių gimnazijos 5-8 klasių mokiniai susirinko į popietę, skirtą patyčių prevencijai „Aš tavo draugas“. Renginį vesti maloniai sutiko pirmokės gimnazistės Monika Žemaitytė ir Ernesta Paslauskaitė. Mergaitės trumpai priminė, koks elgesys ar veiksmai yra įvardijami patyčiomis, pasidalino istorijų pavyzdžiais ir pakvietė visas komandas atlikti smagias užduotis. Į komandas susibūrė po 6 kiekvienos klasės mokinius, kurie renginyje nejučia susijungė į vieną bendrą draugišką didelę komandą, siekiančią bendro tikslo – skatinti draugišką elgesį. Vaikai kūrė plakatus, stebėjo ir analizavo filmuke pristatytą istoriją, sprendė nelengvą kryžiažodį, drąsiai dalinosi savo mintimis, pastebėjimais. Smagu, kad aktyvumu pasižymėjo ir žiūrovai.

     Kol komandos atlikinėjo užduotis, žiūrovai taip pat pasinėrė į smagių užduočių atlikimą: rodė išmanumą dėliodami išsibarščiusais patarles apie draugus, ieškojo sprendimų pateiktai situacijai išspręsti bei įvardijo, kokiomis savybėmis pasižymi geras draugas. Džiaugiamės, kad tikslas – suburti mokinius bendrai veiklai, skatinti drąsiai išsakyti savo nuomonę, pasiūlymus – buvo pasiektas.

     Mokinių veiklas stebėjo ir komandų atsakymus vertino ypatingai draugiškai nusiteikusi komisija: gimnazijos direktorė Jūratė Sveikauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Diana Simaškienė ir socialinė pedagogė Jurgita Rėkašienė. Renginio pabaigoje komisijos narės nusprendė, kad visi vaikai yra laimėtojai, nes moka dirbti komandoje, padėti vienas kitam, išklausyti kito nuomonę, žino, kaip nederėtų elgtis ir svarbiausia – ką daryti pastebėjus patyčių atvejį.

     Renginio pabaigoje skambėjo penktokių mergaičių atliekama daina „Draugai patars“, o vedėjos Monika ir Ernesta pakvietė visus suvalgyti daugystės pyragą, kurį iškepė 7 klasės auklėtoja Audronė Krikščionaitienė. Tariame ačiū visiems dalyvavusiems mokiniams už jų aktyvumą ir sumanumą.

Jurgita Raketienė ir Audronė Krikščionaitienė, 5 ir 7 klasių auklėtojos
Ankstesni įrašai


     Kovo 23 dieną gimnazijoje vyko gamtosauginis renginys – konkursas „Aš myliu tave, Žeme!“ Jame dalyvavo septintokai, I ir II klasių gimnazistai, o atsisakius dalyvauti aštuntokams, ketvirtoji komanda buvo sudaryta iš žiūrovų.

     Kai po kojomis girgžda baltutėlis sniegas, o nosį gnaibo šaltukas, pirmasis pavasario pranašas Lietuvoje – Kaziukas!

     Tądien, kai Vilniaus senamiesčio gatves verbomis, drožiniais, riestainiais ir kita šalies tautinio paveldo produkcija užliejo jau 415-oji Kaziuko mugė, daugelio Šimtmečio muge pavadinta, gimnazijoje Kaziukas pavasarį skelbė jau 20-ąjį kartą.

     Vasario 15 dieną gimnazijoje vyko Valstybės atkūrimo Šimtmečio minėjimas. Visiems sugiedojus himną, renginio vedėjai Jokūbas Čeponis ir Ernesta Paslauskaitė pakvietė pradėti kelionę Valstybės atkūrimo Šimtmečio keliu. Šimtas metų... Tai daug ar mažai? Mažai – jei kalbame apie laiko sąvoką.

Šventės akimirkos

     Jau metai iš metų taip: vietoje išsiilgto žiemiško vaiskumo, po kojomis gurgždančio sniego – tik balos, o taip laukiamas šventiškas baltumas vis nepakeičia rudeniškos dulksnos ir pilkumos. Kai šventės ne už kalnų, o jų nesijaučia – ką daryti? Ar šventinė nuotaika priklauso tik nuo oro? Kas iš tiesų leidžia mums pajusti tikrąją žiemos švenčių dvasią? Kai šventinė nuotaika nenusklendžia lengvumu iš dangaus, nesusisuka į baltą minkštą pusnies patalą ir nenulaša krištoline nosimi nuo stogo, ją, paslaptingą metų virsmo, saulėgrįžos, kalėdinę, naujametinę – kokią tik norit – nuotaiką, belieka susikurti patiems.