Renginiai / Galerija

Šeimos sveikatos šventė

     Sakoma, kad jeigu vienu šūviu šausi kelis zuikius, tai nė į vieną nepataikysi. Bet tai ne apie mus. O to įrodymas – gegužės 18 dieną gimnazijoje vykusi netradicinė diena, kurios metu buvo „nušauti“ net keli zuikiai. Tą dieną organizuotas sveikatingumo ugdymo projektas „Sveikatiada“, sujungęs du tradicinius gimnazijos renginius: Sporto šventę ir Šeimos dienos paminėjimą. O prie jų gražiai „prisišliejo“ dar ir kitos veiklos: civilinės saugos funkcinės pratybos, fotografavimasis „Laiko kapsulei“ bei Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ akcija „Žaliasis lašelis“. Ir visos šios veiklos buvo pavadintos Šeimos sveikatos švente. Renginys išskirtinis ne tik veiklų gausa, bet ir tuo, kad jos sutelkė visą gimnazijos bendruomenę: mokinius, mokytojus, tėvus, darbuotojus, socialinius partnerius ir gimnazijos rėmėjus. Tačiau apie viską iš eilės.

     Rytas prasidėjo nuo netikėtų dalykų – civilinės saugos funkcinių pratybų. Skambantis „senasis“ skambutis ragino visus pro artimiausias duris kuo greičiau palikti gimnazijos patalpas dėl menamo gaisro. Evakuaciją stebėjo ir vertino Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyriausiasis specialistas Tomas Raketis ir Ignalinos rajono savivaldybės administracijos informatikos ir bendrųjų reikalų skyriaus civilinės ir priešgaisrinės saugos vyriausiasis specialistas Artūras Česliokas. Džiugu, kad gimnazijos bendruomenė gerai pasiruošusi ekstremalioms situacijoms – visi veikė greitai ir drausmingai.

     Pasibaigus pratyboms gimnazijos kiemelyje sustota bendrai nuotraukai, kuri keliaus į „Laiko kapsulę“. Kas tai? Tai Lietuvos moksleivių sąjungos inicijuota dovana Lietuvai jos atkūrimo šimtmečio proga. Suvokiant Vasario 16-osios svarbą ir reikšmę kiekvienam šalies moksleiviui, sąjungai kilo idėja sukurti skrynią, kurioje net šimtą metų bus saugomos nuotraukos su palinkėjimais ateities kartoms. Kadangi „Laiko kapsulė“, keliaudama po Lietuvos miestus, užsuks ir į Ignaliną, į ją atguls ir mūsų gimnazijos bendruomenės nuotrauka su palinkėjimu.

     Taip įsiamžinusi visa gimnazijos bendruomenė darnia eisena patraukė į Vidiškių gyvenvietės stadioną, kuriame dalyvius sveikino renginio vedėjos – I klasės mokinės Ernesta Paslauskaitė ir Monika Žemaitytė, gimnazijos direktorė Jūratė Sveikauskienė bei Vidiškių seniūnijos seniūnas Jonas Polito. Skambėjo muzikos mokytojos Lionės Gruodienės paruoštų mokinių ir mamyčių Ritos Steponėnienės bei Ingos Čiūdarienės daina „Svarbiausi žodžiai“, savo padėką tėvams šokiais išreiškė gimnazijos šokėjos, vadovaujamos šokių mokytojos Elenos Skripkauskienės. Step aerobikos žingsnelių pagalba visus išjudino mokytojas Irmantas Nalivaika su mokinių komanda.

     Netrukus dėmesį atkreipė į stadioną atvažiavusios Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bei VSAT Ignalinos pasienio rinktinės transporto priemonės. Pareigūnai turėjo ką parodyti ir pademonstruoti. Visi stebėjo ugnies gesinimo procesą, vaikai turėjo galimybę atlikti gaisrininkų paruoštas užduotis. Pasirodo ne taip lengva apsivilkti gaisrininko kostiumą, ypač jeigu jis keliais dydžiais didesnis, ir su juo „gesinti gaisrą“. Daug smagių emocijų sukėlė pirmokų gimnazistų Ernestos Paslauskaitės, Dovydo Savickio ir Povilo Trubilos pasirodymas, nes Ernesta, nekreipdama dėmesio į jai iškilusias kliūtis, atkakliai siekė tikslo. Gal todėl ir jos komanda tapo nugalėtoja ir buvo gaisrininkų viršininko Tomo Rakečio apdovanota vertingomis dovanomis – dūmų detektoriais. O kiek gerų emocijų sukėlė pasieniečių kinologo pasirodymas! Puikusis pasieniečių šuo Ivo-saulės vilkas surado daiktus stadione ir net vaikus, pasislėpusius miške. Mokiniai apžiūrėjo pasieniečių transporto priemones, ką ten apžiūrėjo – išbandė jų sėdynių minkštumą, signalų garsumą, o visi norintys buvo su vėjeliu pavėžinti keturračiu. Gal ir išsipildys pasieniečių bendruomenės pareigūnės-vyriausiosios specialistės Jolantos Vaickuvienės išsakytos viltys, kad po tokių veiklų galbūt atsiras norinčių tapti ir gaisrininkais, ir pasieniečiais.

     Vėliau visi pasklido po visą stadioną: dalyvavo įvairiausiose estafetėse ir žaidimuose, bandė savo jėgas šuoliukų per šokdynę, smiginio, rąsto pjovimo bei virvės traukimo varžybose. Ypač „karštas“ buvo virvės traukimas tarp stipriausios gimnazijos II klasės komandos ir pasieniečių, gaisrininkų ir savanorių jungtinės komandos. O kiekviena klasė pristatė ir kvietė visus įveikti jų sugalvotas linksmąsias rungtis.

     Stadione virė ir kunkuliavo aistros ir emocijos, kurias kėsinosi numalšinti atslinkę tamsūs debesys. Mūsų džiaugsmui, jie „apsigalvojo“ ir leido mums išsiaiškinti šokliausius, tiksliausius, taikliausius, ištvermingiausius bei įteikti jiems diplomus. Smiginio varžybose tiksliausiai strėlytes metė: Deividas Baubinas (II klasė) – I vieta, Andrius Martinkėnas (III klasė) – II vieta, Matas Rimko (6 klasė) – III vieta. Daugiausia šuoliukų per šokdynę atliko: Modestas Mackevičius (IV klasė) – I vieta, Elija Guiskytė (I klasė) – II vieta, Irmantas Vitkus (8 klasė) – III vieta. Rąsto pjovimo rungtyje nustatyto svorio (1 kg) kaladėlę atpjovė Elinga Rančytė ir Justinas Kazimirėnas bei Liudvig Novickij ir Ričardas Česokas. Šioms poroms pavyko atpjauti tiksliai 1 kilogramą sveriančias kaladėles ir laimėti pirmąsias vietas. Antrąją vietą laimėjo tik 10 g viršiję svorį Martynas Steponėnas ir Liudvig Novickij. Stipriausios ir ištvermingiausios virvės traukimo rungtyje buvo: II klasė – I vieta, III klasė – II vieta, 7 klasė – III vieta. Į sceną buvo kviečiami apdovanojimų atsiimti ne tik rungčių nugalėtojai, bet ir šventėje dalyvavę mokinių tėveliai, mamytės, seneliai ir močiutės. Jiems dėkota už šeimos vertybių saugojimą, vaikų auklėjimą, dėkota ir didžiajai šeimai – gimnazijos bendruomenei. Pagrečiui vykusios Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“ akcijos „Žaliasis lašelis“ metu surinkti 166 eurai Santaros klinikose įrengti vėžiu sergančių vaikų laisvalaikio zoną. Ačiū visiems aukojusiems ir prisidėjusiems prie šio kilnaus tikslo. Taip pat labai dėkojame mūsų seniūnui Jonui Politai už šventės parėmimą, stadiono parengimą veikloms.

     Stadione virė ir kunkuliavo ne tik aistros ir emocijos, bet ir labai skani grikių košė, pagardinta morkų salotomis, ir arbata. Tai visų laukiama šventės dalis, bet ne tik dėl košės ir arbatos. Prie didelio šeimos stalo galima aptarti patirtus dienos įspūdžius, glaudinti tarpusavio santykius, bendrystę, bendradarbiavimą, stiprinti tapatumo jausmą ir suvokti, kad užuot vienu šūviu šaudžius kelis zuikius, geriau per dieną nuveikti kelis darbus...

Gintaras Gruodis, kūno kultūros mokytojas metodininkas
Ankstesni įrašai


     Europos diena – kasmet pažymima tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Daugelyje šalies miestų ir miestelių vyksta šiai dienai skirtos pilietinės akcijos, žaidimai, viktorinos ar kitos veiklos. Mes taip pat prisijungėme prie šios iniciatyvos ir gegužės 9 dieną „leidome“ sau pakeliauti po Europos Sąjungos šalis, pasidomėti jų kultūriniu paveldu, geriau pažinti jas ir pasitikrinti savo žinias.

     Balandžio 10 dieną gimnazijoje palaikant nacionalinį renginį „Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą 2018“ buvo paminėta Pasaulinė sveikatos diena. Pasirinktas šūkis „Būk sveikas europietis!“ tądien įprasmino visas sveikatinimo veiklas, kurias mokiniams ir mokytojams pasiūlė Mokinių tarybos ir Vaiko gerovės komisijos nariai.

Ei, žmogau, aš toks, kaip ir tu. Jei linksma – juokiuos, jei liūdna – liūdžiu, jei skauda – verkiu. Ei, žmogau, prašau tik vieno – būk žmogumi.

     Kovo 29 d. Vidiškių gimnazijos 5-8 klasių mokiniai susirinko į popietę, skirtą patyčių prevencijai „Aš tavo draugas“. Renginį vesti maloniai sutiko pirmokės gimnazistės Monika Žemaitytė ir Ernesta Paslauskaitė.

     Kovo 23 dieną gimnazijoje vyko gamtosauginis renginys – konkursas „Aš myliu tave, Žeme!“ Jame dalyvavo septintokai, I ir II klasių gimnazistai, o atsisakius dalyvauti aštuntokams, ketvirtoji komanda buvo sudaryta iš žiūrovų.

     Kai po kojomis girgžda baltutėlis sniegas, o nosį gnaibo šaltukas, pirmasis pavasario pranašas Lietuvoje – Kaziukas!

     Tądien, kai Vilniaus senamiesčio gatves verbomis, drožiniais, riestainiais ir kita šalies tautinio paveldo produkcija užliejo jau 415-oji Kaziuko mugė, daugelio Šimtmečio muge pavadinta, gimnazijoje Kaziukas pavasarį skelbė jau 20-ąjį kartą.