Renginiai / Galerija

„Mobilioji bioklasė“ Vidiškių gimnazijoje

     Ar tau kada nors teko būti pipetavimo čempionu? Ar žinai, kas gi yra tas DNR? Ir koks DNR būdingas erkinio encefalito virusui? Ne?

     Visa tai ir dar daugiau mums padėjo sužinoti mūsų gimnazijoje apsilankiusi „Mobilioji bioklasė“. Tai Vilniaus universiteto ir UAB „Thermo Fisher Scientific“ projektas, kurio tikslas – supažindinti šalies moksleivius su inovatyviais gyvybės moksluose taikomais tyrimų metodais. 24 mūsų gimnazijos I-IV klasių mokiniai turėjo galimybę tapti tikrais tyrėjais, padirbėti su tikra mokslininkų įranga ir pamatyti, kaip iš tikrųjų atrodo DNR. Šios edukacinės programos metu mokiniai atliko tris eksperimentus. Žinoma, prieš pradedant eksperimentus visi buvo supažindinti su saugaus elgesio taisyklėmis ir kaip saugiai elgtis/naudotis įranga. Pirmasis eksperimentas – „Pipetavimo olimpiada“. Šio tyrimo metu su pipetės pagalba į mėgintuvėlius reikėjo įpilti lygiai 475 mikrolitrus skysčio. O geriausiai pasirodžiusieji gavo ir po mažą prizą. Antrasis eksperimentas padėjo mums pamatyti, kaip atrodo tikrasis DNR. Trečiuoju bandymu reikėjo nustatyti, ką slepia Petriuko DNR mėginys – bakterijos Borelia DNR ar erkinio encefalito virusą.

     Tai buvo įdomi ir naudinga patirtis, juk ne kiekvieną dieną tenka dirbti su šiuolaikiniais laboratoriniais įrenginiais, susipažinti su inovatyviais gyvybės moksluose taikomais tyrimų metodais. Kartu tai galimybė pamąstyti, ar norėtume rinktis šį kelią ateityje. Tad lauksime daugiau tokių pamokų.

Erika Mudinaitė, III klasės mokinė
Ankstesni įrašai


     Šiais metais pradėtas vykdyti Kultūros paso projektas pradinukams. Jį įgyvendinant į ugdymo procesą įtraukiami kultūriniai edukaciniai renginiai, kurių metu stiprinamos meninės ir kultūrinės kompetencijos.

     Saulėtą spalio 17 d. rytą gimnazijoje vyko projekto „Būk pilietiškas ir atsakingas“ informacinis renginys, kurį organizavo Policijos departamentas prie LR Vidaus reikalų ministerijos kartu su nevyriausybine organizacija VŠĮ „Projektų valdymo ir mokymo centras“.

     Saulėtą spalio 5 d. rytą mes, Vidiškių gimnazijos abiturientai, pasipuošę senomis uniformomis ir aktų salę pavertę  klase, sugrąžinome mokytojus į tuos laikus, kai jie patys buvo mokiniai.

Rugsėjo 3 dieną gimnaziją pripildė sugrįžusių mokinių klegesys ir juokas.

     Džiugu, kad šiek tiek išaugo mokinių skaičius – iš viso susirinko 246 mokiniai (pernai buvo 240), iš jų 18 pirmokų ir 31 abiturientas (kartu su skyriais). Todėl ir pirmoji diena gimnazijoje vyko pakiliai.

     Liepos 14 dieną gimnazijoje – didi diena. Abiturientams įteikti brandos atestatai, įrodantys, kad jie įveikė pirmąją, bet pamatinę išsilavinimo pakopą. Į gyvenimą išlydėta 23 laida – 18 aktyvių ir atsakingų jaunų žmonių, kursiančių Lietuvos valstybę antrąjį šimtmetį.