Renginiai / Galerija

Adventas mūsų gimnazijoje

     Advento apmąstymų susitikimuose ,,Atėjimas“ gimnazijoje skaitovai Jokūbas Čeponis, Justinas Kazimirėnas, Aistė Kaškilevičiūtė, Teresė Austėja Kazinec ir Gintarė Atėnė Guigaitė gimnazijos bendruomenei priminė, kas yra Adventas: kam jis kviečia. Išgirdome, kad Adventas – tai atėjimas, laukimas. Apmąstėme, kad per Adventą esame kviečiami ieškoti laiko dažniau sustoti Dievo akivaizdoje, rasti laiko maldai, permąstyti Dievo Gimimo slėpinį ir savo gyvenimą, atsisakyti ko nors, kad naujai patirtume, jog esame apdovanoti ir tuo, ką turime, pasidalinti su stokojančiu, įsiklausyti į save, išgirsti šalia esantį. Pirmąją advento savaitę gimnazijoje pradėjome susirinkdami į aktų salę prie Advento vainiko ir taip pradėjome adventinių apmąstymų susitikimų ciklą ,,Atėjimas“. Mokytoja Ona Motiejonienė giedojo adventinę giesmę. Išklausę skaitovų perskaitytą Dievo Žodžio skaitinį, pirmąją Advento Pranašo žvakę pakvietėme uždegti gimnazijos direktorę Jūratę Sveikauskienę. Antrąją Advento savaitę taip pat pradėjome susibūrimu gimnazijos aktų salėje prie adventinio vainiko. Betliejaus žvakę mokinių pakviesta uždegė mokytoja Ona Motiejonienė ir skambėjo jos atliekama adventinė giesmė. Išklausę Dievo Žodį, prisiminėme, jog Jėzus yra ramybės davėjas, pažadėtas mums nuo pat pasaulio sukūrimo pradžios. Mokėmės dėkoti Dievui už laukimo dovaną ir už mums suteiktą ramybę. Trečiąją Advento savaitę susirinkę prie adventinio vainiko apmąstėme Dievo Žodį. biologijos mokytoja Ona Motiejonienė pagiedojo adventinę giesmę ir II klasės mokinys Povilas Trubila uždegė Piemenų žvakę. Trumpėja Advento laikas. Išgyvename jį susikaupę, bet kupini vidinio džiaugsmo. Artėjame prie Jėzaus gimtadienio šventės, todėl ketvirtąją Angelų žvakę uždegsime savo parapijų bažnyčiose ir aplankysime Prakartėlėje gimusį Jėzų. Gyvendami Dievo Žodžiu galėsime sutikti tikrąsias Kalėdas.

Audronė Urbonienė, tikybos vyr. mokytoja
Ankstesni įrašai


     Gruodžio 1-oji, Pasaulinė AIDS diena, minima jau 30 kartą. Pasaulyje gyvena arti 37 milijonų žmonių, užsikrėtusių ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas), todėl be galo svarbu skleisti informaciją apie šį baisų virusą, kuris sukelia nepagydomą ligą – AIDS.

     Lapkričio 13 dieną gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo interaktyvioje-edukacinėje meškučio Beno pamokėlėje. Benas mokė vaikus asmens higienos paslapčių.

     Gera kartu su būriu pritariančių mokinių ir mokytojų atgaivinti gimnazijoje anksčiau egzistavusias gamtosaugines tradicijas. Praeitų metų rudenį įkūrėme gamtosauginį komitetą ir ėmėmės įvairiausių veiklų. Gimnazijos moksleiviai visus metus dalyvavo įvairiose akcijose, renginiuose, konkursuose. Išsiuntėme veiklų ataskaitą gamtosauginių mokyklų koordinatoriui. Ir... mūsų darbai nenuėjo veltui – gauname žaliąją vėliavą.

     Ar tau kada nors teko būti pipetavimo čempionu? Ar žinai, kas gi yra tas DNR? Ir koks DNR būdingas erkinio encefalito virusui? Ne?

     Šiais metais pradėtas vykdyti Kultūros paso projektas pradinukams. Jį įgyvendinant į ugdymo procesą įtraukiami kultūriniai edukaciniai renginiai, kurių metu stiprinamos meninės ir kultūrinės kompetencijos.