Renginiai / Galerija

Paminėta Pasaulinė AIDS diena

     Gruodžio 1-oji, Pasaulinė AIDS diena, minima jau 30 kartą. Pasaulyje gyvena arti 37 milijonų žmonių, užsikrėtusių ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas), todėl be galo svarbu skleisti informaciją apie šį baisų virusą, kuris sukelia nepagydomą ligą – AIDS.

     Mūsų gimnazija irgi prisijungė prie šios dienos paminėjimo. Mokyklos bendruomenė pasipuošė raudonais kaspinėliais – tarptautiniu paramos, prevencijos ir solidarumo su užsikrėtusiais ŽIV ir sergančiais AIDS simboliu.

     Į mokyklos aktų salę rinkosi I-IV gimnazijos klasių komandos (jas sudarė mokiniai, klasės auklėtojas ir tėvai), kurios dalyvavo užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro viktorinoje – protmūšyje „AIDS: geriau žinoti 2018!“ Protmūšio tikslą paskelbė biologijos mokytoja ekspertė Ona Motiejonienė. Renginio vedėjai Judita Volkovskytė ir Justinas Kazimirėnas priminė, kad šių metų Pasaulinės AIDS dienos kampanijos šūkis yra Gyvenk pozityviai – žinok savo būklę dėl ŽIV“. Komandos buvo supažindintos su ŽIV plitimo keliais, apsaugos nuo šios ligos būdais, asmenų, užsikrėtusių ŽIV Lietuvoje, statistiniais duomenimis.

     Komandos aktyviai demonstravo savo žinias bei gebėjimus, atsakinėjo į klausimus, o garbinga komisija, kurią sudarė gimnazijos direktorė Jūratė Sveikauskienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Inga Žilo, socialinė pedagogė Jurgita Rėkašienė ir Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Edita Lapinskienė vertino komandų žinias. Susumavus konkurso rezultatus protmūšį laimėjo IV komanda. Labai nežymiai jiems nusileido I klasės komanda. Komandoms buvo įteikti padėkos raštai. Kiekvienas dalyvis gavo Ignalinos visuomenės sveikatos biuro dovaną. O svarbiausia dovana mokiniams, dalyvavusiems viktorinoje ir prisidėjusiems prie renginio gamtosauginio komiteto nariams, bus ekskursija į AIDS centrą.

     Norėtųsi padėkoti socialinei pedagogei Jurgitai Rėkašienei, gamtosauginio komiteto nariams, komandoms už pagalbą ruošiantis renginiui. Mūsų gyvenimas – tai kova už teisę būti pačiu savimi, todėl vadovaukimės sveiku protu ir nepasiduokime įvairioms vilionėms, kad nepralaimėtume kovos.

Ona Motiejonienė, biologijos mokytoja ekspertė, gamtosauginio komiteto koordinatorė
Ankstesni įrašai


     Lapkričio 13 dieną gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo interaktyvioje-edukacinėje meškučio Beno pamokėlėje. Benas mokė vaikus asmens higienos paslapčių.

     Gera kartu su būriu pritariančių mokinių ir mokytojų atgaivinti gimnazijoje anksčiau egzistavusias gamtosaugines tradicijas. Praeitų metų rudenį įkūrėme gamtosauginį komitetą ir ėmėmės įvairiausių veiklų. Gimnazijos moksleiviai visus metus dalyvavo įvairiose akcijose, renginiuose, konkursuose. Išsiuntėme veiklų ataskaitą gamtosauginių mokyklų koordinatoriui. Ir... mūsų darbai nenuėjo veltui – gauname žaliąją vėliavą.

     Ar tau kada nors teko būti pipetavimo čempionu? Ar žinai, kas gi yra tas DNR? Ir koks DNR būdingas erkinio encefalito virusui? Ne?

     Šiais metais pradėtas vykdyti Kultūros paso projektas pradinukams. Jį įgyvendinant į ugdymo procesą įtraukiami kultūriniai edukaciniai renginiai, kurių metu stiprinamos meninės ir kultūrinės kompetencijos.

     Saulėtą spalio 17 d. rytą gimnazijoje vyko projekto „Būk pilietiškas ir atsakingas“ informacinis renginys, kurį organizavo Policijos departamentas prie LR Vidaus reikalų ministerijos kartu su nevyriausybine organizacija VŠĮ „Projektų valdymo ir mokymo centras“.