Renginiai / Galerija

Akcija „Atmintis gyva, nes liudija“

Laikas į šiandieną atiteka iš nematomų tolių. Galima gyventi ir nejausti jo tekėjimo. Galima manyti, kad viskas prasidėjo mumis ir viskas su mumis baigsis. Tačiau kiekviena diena bus žymiai spalvingesnė, gilesnė, jei žinosime, kas į ją atiteka, kokios nematomos požeminės upės atplukdo praeitin nugramzdinusius įvykius, sukaktis, faktus ir žmones... Iš 1991 metų sausio 13 –osios atiteka laiko upė į šiandien dieną...

Sausio 11 d. gimnazijoje surengta pilietinė akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. Akcijos tikslas – prisiminti ir paminėti Lietuvos piliečių vieningą siekį apginti atkurtos valstybės nepriklausomybę, pagerbti žuvusius kovoje už laisvę. Dešimt minučių gimnazijos languose pleveno žvakių liepsna. Pirmąją pamoką mokiniai, mokytojai, segėdami Sausio 13-osios simboliu tapusias neužmirštuoles, rinkosi į gimnazijos aktų salę, kurioje vyko pilietiškumo pamoka. Skambėjo eilės, susirinkusieji žiūrėjo dokumentinius filmus, kurie nukėlė į 1991 m. sausio 13-osios kruvinuosius įvykius. Renginio pabaigoje tylos minute buvo pagerbti žuvusieji už Lietuvos laisvę. Ši pilietiškumo pamoka privertė pamąstyti ar mes įvertiname žuvusiųjų žygio prasmę, ar mes suprantam jų aukos didybę?

Danguolė Bajarūnienė, istorijos vyr. mokytoja

Kai kiekvieni namai dar jaukiai kvepia mandarinais, meduoliais bei kalėdinėmis vaišėmis, o pačios gražiausios dovanos – šypsenos, apkabinimai, komplimentai, ranka rašyti laiškai bei pačių gaminti atvirukai – jau pasiekę adresatus, ateina tarpušventis: Kalėdos jau praėjusios, o Naujieji dar neatėję. Gal kur nors tarpušventis ir yra atokvėpis tarp švenčių, bet mūsų gimnazijoje šis laikas – pats jų įkarštis, nes vyksta tradicinis kalėdinis karnavalas, o prieš tai – smagus pasiruošimas.

Advento apmąstymų susitikimuose ,,Atėjimas“ gimnazijoje skaitovai Jokūbas Čeponis, Justinas Kazimirėnas, Aistė Kaškilevičiūtė, Teresė Austėja Kazinec ir Gintarė Atėnė Guigaitė gimnazijos bendruomenei priminė, kas yra Adventas: kam jis kviečia. Išgirdome, kad Adventas – tai atėjimas, laukimas.

Gruodžio 1-oji, Pasaulinė AIDS diena, minima jau 30 kartą. Pasaulyje gyvena arti 37 milijonų žmonių, užsikrėtusių ŽIV (žmogaus imunodeficito virusas), todėl be galo svarbu skleisti informaciją apie šį baisų virusą, kuris sukelia nepagydomą ligą – AIDS.

Lapkričio 13 dieną gimnazijos pradinių klasių mokiniai dalyvavo interaktyvioje-edukacinėje meškučio Beno pamokėlėje. Benas mokė vaikus asmens higienos paslapčių.

Gera kartu su būriu pritariančių mokinių ir mokytojų atgaivinti gimnazijoje anksčiau egzistavusias gamtosaugines tradicijas. Praeitų metų rudenį įkūrėme gamtosauginį komitetą ir ėmėmės įvairiausių veiklų. Gimnazijos moksleiviai visus metus dalyvavo įvairiose akcijose, renginiuose, konkursuose. Išsiuntėme veiklų ataskaitą gamtosauginių mokyklų koordinatoriui. Ir... mūsų darbai nenuėjo veltui – gauname žaliąją vėliavą.