Renginiai / Galerija

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena

     Knyga – toks žmogiškas ir apčiuopiamas daiktas. O jeigu pažvelgtumėm giliau… žinių šaltiniu vadiname. Bet ar tiktai žinių? Dvasios atgaiva, gryniausia, skaidriausia versmė: geri – neatsigeri, kol gyvas, kol matai, kol girdi, kol suvoki...

     Šiandien 4 klasės mokiniams gimnazijos bibliotekoje vyko pamoka, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai. Mokiniai skaitė ir susidomėję rinkosi knygas, kurias perskaitys namuose. Susipažino su lietuvių autorių kūryba, o ypač susidomėjo Ignalinoje gyvenančios Gintarės Adomaitytės kūryba. Šiais metais už filantropinę veiklą, ypač jaunų žmonių saviraiškos skatinimą ir rėmimą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalis „Tarnaukite Lietuvai“ skirtas rašytojai
Gintarei Adomaitytei. Mokiniai mielai rinkosi, o vėliau skaitė šios rašytojos knygas.

     7 klasės mokiniams vyko klasės valandėlė ,,Augu bibliotekoje kartu su knyga“. Septintokai dalijosi mintimis apie perskaitytas knygas, diskutavo, kalbėjo apie šios šventės atsiradimą ir jos svarbą, džiaugėsi, kad jų pertraukos, o kartais ir namų darbų atlikimas vyksta bibliotekoje. Juk čia galima ir pažaisti, ir pasimokyti, ir arbatos išgerti...

     Knygos vaiko gyvenime turėtų užimti tiek pat vietos kaip ir žaidimai. Skaitymo nauda vaikams yra neišmatuojama, be to, šie įgūdžiai išlieka visą gyvenimą. Skaitymu ar paprasčiausiu knygų vartymu, žiūrėjimu susižavėję vaikai tampa intelektualesni, kūrybingesni, lakesnės vaizduotės. Norisi tikėti, kad vaikai supras, kad „…skaityti yra ne vien darbas, jausmų ugdymas, vaizduotės ir asmenybės turtinimas, bet pirmiausia – didžiulis malonumas“...

Vitalija Medzevičienė, bibliotekininkė
Ankstesni įrašai


Lietuviškus žodžius į širdį susidėsiu,
Gražiai užklosiu pievų takeliu.
Ar dieną eisiu, ar nakty klajosiu –
Mane lydėsi žiburiu tyliu…

     Antradienį, kovo 5 d., pirma klasė prisipildė persirengėlių šurmulio – mat pirmokai sumanė žiemą išvaryti ir pavasarį prisišaukti.  Apsirėdę įspūdingomis kaukėmis, trepsėdami, bildėdami mažieji patraukė į gimnazijos kiemą žiemos iš kiemo varyti – Užgavėnių švęsti.

     Kovo 1 dieną Vidiškių gimnazijoje šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė. Šventę pradėjo bei visus su pavasariu sveikino gimnazijos direktorė Jūratė Sveikauskienė ir trečiokė gimnazistė Erika Mudinaitė.

     Mūsų istorija turtinga svarbių, pasididžiavimo vertų minėtinų datų. Vasario 16-oji buvo ir išlieka viena reikšmingiausių datų Lietuvos valstybingumo kelyje, ji svarbi kiekvienam lietuviui, žinančiam ir gerbiančiam savo šalies praeitį.

Akimirkos iš abiturientų šimtadienio šventės.