Renginiai / Galerija

Laukiame sugrįžtančių sparnuočių

     Balandžio 5 dieną Vidiškių gimnazijos pradinių klasių mokiniai mokėsi kitaip. Visa diena buvo skirta integruoto ugdymo veiklai „Mes mylime tave, Žeme!“. Jos metu mokiniai stengėsi plačiau pažinti supančią aplinką, ugdėsi pagarbą Žemei. Mokiniai žiūrėjo mokomąjį filmą apie Žydrąją planetą, ieškojo informacijos apie pirmuosius pavasario pranašus, dainavo dainas, piešė ir gamino paukštelius, klausėsi paukščių balsų, kūrė palinkėjimus Žemei. Kiekvienas mokinys savo mažais darbeliais pasižadėjo prisidėti prie mūsų planetos saugojimo. Netradicinę dieną vainikavo inkilų kėlimo šventė.

     Į gimnazijos kiemelį rinkosi pradinių klasių mokiniai, pasipuošę įvairių paukštelių kaukėmis. Šventė prasidėjo Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ ištrauka „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą...“. Vaikai kvietė pavasarį, dainavo, atidžiai klausėsi įvairių garsų, kuriuos ne tik dūdele, bet ir kitomis priemonėmis grojo Erika. Jie turėjo pasakyti, kokio paukštelio giesmelė skamba, o tas, kuris tiksliai atspėjo, gavo riestainių. Smagu buvo visiems suktis rateliuose ir žaisti žaidimus, juo labiau, kad kartu linksmai trepsėjo ir į šventę atėję mažieji draugai iš Vidiškių darželio. Klausėme ir paukščių pamėgdžiojimų, kuriuos mėgdžiojo pradinukai. Girdėjome vieversį, pempę, gandrą, lakštingalą, gegutę...

     Laukiant paukštelių sugrįžtant, 8-III klasių mokiniai kalė inkilėlius. Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko gamtos skyriaus vedėjas Tautgirdas Masiulis papasakojo, kaip reikia iškelti inkilėlį, kokiems paukšteliams tinka mokinių pagaminti inkilėliai. Sužinojome, kad inkilėlio anga turi būti atsukta į pietų ar pietryčių pusę.

     Išklausę informacijos, visi renginio dalyviai patraukė prie medžių, į kuriuos bus įkelti inkilėliai. Augantys prie gimnazijos beržai ir liepos pasipuošė namukais ir laukia sparnuočių, o pradinukai pasižadėjo, kad stebės, kada iškeltuose inkilėliuose apsigyvens paukšteliai.

     Dėkoju renginio vedantiesiems, direktorei, pradinių klasių mokiniams, jų mokytojoms, technologijų mokytojui, muzikos mokytojai, pavaduotojui ūkiui ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šio pavasarinio renginio.

Ona Motiejonienė, biologijos mokytoja ekspertė, gamtosauginės veiklos koordinatorė
Ankstesni įrašai


     Skambant muzikai ir vandens lašeliui keliaujant jūromis, ežerais, kriokliais, į aktų salę rinkosi 7-III klasių mokinių komandos paminėti pasaulinės vandens dienos. Renginį pradėjo skaitovai Antuano de Sent Egziuperi žodžiais „Vanduo, tu neturi nei skonio, nei spalvos... tu esi pati aikštingiausia dievybė“.

     Knyga – toks žmogiškas ir apčiuopiamas daiktas. O jeigu pažvelgtumėm giliau… žinių šaltiniu vadiname. Bet ar tiktai žinių? Dvasios atgaiva, gryniausia, skaidriausia versmė: geri – neatsigeri, kol gyvas, kol matai, kol girdi, kol suvoki...

Lietuviškus žodžius į širdį susidėsiu,
Gražiai užklosiu pievų takeliu.
Ar dieną eisiu, ar nakty klajosiu –
Mane lydėsi žiburiu tyliu…

     Antradienį, kovo 5 d., pirma klasė prisipildė persirengėlių šurmulio – mat pirmokai sumanė žiemą išvaryti ir pavasarį prisišaukti.  Apsirėdę įspūdingomis kaukėmis, trepsėdami, bildėdami mažieji patraukė į gimnazijos kiemą žiemos iš kiemo varyti – Užgavėnių švęsti.

     Kovo 1 dieną Vidiškių gimnazijoje šurmuliavo tradicinė Kaziuko mugė. Šventę pradėjo bei visus su pavasariu sveikino gimnazijos direktorė Jūratė Sveikauskienė ir trečiokė gimnazistė Erika Mudinaitė.