Renginiai / Galerija

Europos dienos atgarsiai...

     Minint Europos dieną nuo pat ryto gimnazijos koridoriuose buvo jaučiamas mokinių sujudimas ir neslepiamas smalsumas, nes į gimnaziją turėjo atvykti buvusi biologijos mokytoja Ieva Čičelytė kartu su keturiais imigrantais – Pabradės pabėgėlių priėmimo centro gyventojais. Atvykę svečiai lankėsi anglų kalbos pamokose, kuriose mokiniai turėjo unikalią galimybę praktiškai išbandyti savo anglų kalbos žinias, klausdami ir diskutuodami su svečiais tiek kasdienine, tiek dalykine tematika. Mokiniai išgirdo žodį „labas“ tamilų, arabų, persų ir ispanų kalbomis, nė ką smalsiau buvo pamatyti, kaip atrodo užrašytas žodis šiomis kalbomis. Atstovai iš Šri Lankos, Kubos ir Afganistano džiaugėsi Lietuva ir nuoširdžiai pasidalino savo istorijomis, kurios nė vieną privertė susimąstyti, įvardijo nemažai Europos Sąjungos žmogui teikiamų privalumų, kurių galbūt mes, europiečiai, net nepastebime. Svečiai pamokose papasakojo savo istorijas, bendravo ir juokavo su mokiniais, kartu dainavo, grojo savo atsivežtais instrumentais.

     Na, o dienai įpusėjus 5-III klasių mokinius į aktų salę pakvietė daina „I‘m European“. Čia visi labai smagiai paminėjime Europos dieną. Šiemet tai jau penkiolikta Europos šventė, kurią švenčiame, mes, lietuviai, būdami ES šeimoje! II klasės mokinės Gabija ir Ernesta trumpai priminė pagrindinius faktus, kaip atsirado Europos Sąjunga ir kodėl tūkstančiai europiečių švenčia Europos dieną, vedėjos čia pat surengė mini viktoriną žiūrovams, teisingai atsakiusieji buvo apdovanoti. Visi susirinkusieji turėjo progą pabendrauti su svečiais, kurie labai šiltai atsiliepė apie mūsų gimnaziją, kartu prisiminę ir savo mokyklines dienas. O nuskambėjusios dainos iš Luis (Kuba) lūpų nė vieno nepaliko ne tik kad abejingo, bet dainavimas iš širdies daugumą žiūrovų pakėlė iš kėdžių ir įtraukė į smagų šokį.

     Pasibaigus linksmajai daliai, mokiniai nuskubėjo į pamokas, o 7 ir II klasių mokiniai dalyvavo protmūšyje „Ką žinai apie Europos Sąjungą?“. Komisijai susumavus rezultatus, tapo aišku, kad komandų žinios puikios, o nugalėjo – draugystė. Komandų nariai buvo apdovanoti europarlamentaro Broniaus Ropės įsteigtais prizais.

     Tikimės, kad šios dienos įspūdžiai dar ilgam išliks mūsų prisiminimuose, o išgirsta informacija bei įgyta patirtis tikrai pravers ateityje.

     Ačiū Ievai už bendradarbiavimą, svečiams – už sukurtą puikią nuotaiką, europarlamentarui Broniui Ropei – už įsteigtus prizus ir visiems kitiems, prisidėjusiems organizuojant Europos dienos paminėjimą.

Jurgita Raketienė, anglų kalbos vyresnioji mokytoja
Ankstesni įrašai


     Balandžio 30 dieną mūsų gimnazijoje vyko užsienio kalbų viktorina – konkursas ,,Veni  Vidi  Vici‘‘. Konkursas skirtas 8 – III klasių mokiniams ir jo tikslas – ugdyti mokinių bendradarbiavimo, iniciatyvumo, kūrybiškumo ir mokymosi mokytis kompetencijas, skatinti mokinių domėjimąsi užsienio kalbomis, ugdyti šalių, kurių kalbų mokiniai mokosi, kultūros, istorijos, meno pažinimą.

     Balandžio 5 dieną Vidiškių gimnazijos pradinių klasių mokiniai mokėsi kitaip. Visa diena buvo skirta integruoto ugdymo veiklai „Mes mylime tave, Žeme!“. Jos metu mokiniai stengėsi plačiau pažinti supančią aplinką, ugdėsi pagarbą Žemei.

     Skambant muzikai ir vandens lašeliui keliaujant jūromis, ežerais, kriokliais, į aktų salę rinkosi 7-III klasių mokinių komandos paminėti pasaulinės vandens dienos. Renginį pradėjo skaitovai Antuano de Sent Egziuperi žodžiais „Vanduo, tu neturi nei skonio, nei spalvos... tu esi pati aikštingiausia dievybė“.

     Knyga – toks žmogiškas ir apčiuopiamas daiktas. O jeigu pažvelgtumėm giliau… žinių šaltiniu vadiname. Bet ar tiktai žinių? Dvasios atgaiva, gryniausia, skaidriausia versmė: geri – neatsigeri, kol gyvas, kol matai, kol girdi, kol suvoki...

Lietuviškus žodžius į širdį susidėsiu,
Gražiai užklosiu pievų takeliu.
Ar dieną eisiu, ar nakty klajosiu –
Mane lydėsi žiburiu tyliu…