Renginiai / Galerija

Gimnazijoje vyko renginys, kurį kaip pavadinsi – nepagadinsi

     Lietuvių liaudies patarlė: „Kaip pavadinsi, taip nepagadinsi“, geriausiai tinka gimnazijoje gegužės 21 dieną vykusiam renginiui, kadangi jo pavadinimas kinta kone kasmet: anksčiau buvusios dvi atskiros šventės – Sporto ir Šeimos – vėliau susijungė ir tapo viena Šeimos sporto švente, o jau bene antri metai ji virto į sveikatingumo ugdymo projektą „Sveikatiada“.

     Pavadinimas pavadinimu, tačiau esmė nepakito – gimnazijos bendruomenė per bendrą sportinę veiklą ugdosi sveikos gyvensenos įgūdžius, glaudina tarpusavio santykius, stiprina šeimynines vertybes, plečia ryšius su socialiniais partneriais. Kad šis renginys įdomus ir naudingas, rodo nemažėjantis dalyvių skaičius. Gal ir kasmet išpuolantis puikus oras lieka ne paskutinėje vietoje. Taigi, jau nuo pat ankstaus ryto, saulei kylant dangaus skliautu, rasota Vidiškių stadiono žolytė kaip mat išdžiūvo, o darnia kolona sugužėjusią gimnazijos bendruomenę sutiko pienių ir drebulių pūkų „pūga“, bet ją greitai išvaikė energingosios vedėjos Ernesta Paslauskaitė, Monika Žemaitytė ir Gabija Rokytė. Po direktorės Jūratės Sveikauskienės sveikinimų ir linkėjimų prasidėjo apšilimas. Mokytojas Irmantas Nalivaika su mokinių grupe step aerobikos žingsniu išjudino visus iš rytinio tingulio ir apsnūdimo. O tada ir prasidėjo: kas bėgo, kas į tolį šokinėjo, rankas lenkė, laikė laikysenos testą, šaškėmis lošė, klajojo virvių labirinte, netradicinį tinklinį, šešiakojį žaidė, kažkas muilo burbulus pūtė, šokliukais spyruokliavo, tuneliais ropojo, karštą bulvę mėtė, parašiutą išmėgino ir kitose klasių parengtose užduotyse dalyvavo. Į rungtis įsijungė ir atskubėję Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos Vidiškių skyriaus darželinukai su auklėtoja Irute Drūteikiene.

     Šitaip visiems bešėliojant į stadioną įriedėjo pasieniečių automobiliai, iš kurių sklido kažkokie paslaptingi garsai, kurie vėliau pasirodė esą ne kas kitas, o trijų šunų lojimas. Pasieniečių kinologų komanda, vadovaujama pasieniečių bendruomenės pareigūnės-vyriausiosios specialistės Jolantos Vaickuvienės, pademonstravo tikrai pritrenkiantį tarnybinių šunų, įvairių varžybų nugalėtojų, pasirodymą. Daug susižavėjimo šūksnių ir aplodismentų sulaukė Pūškų pasienio užkardos jaunesniųjų specialistų Vladimiro Babičevas šuns, vardu Bosas, paklusnumo, daikto suradimo ir kitų komandų vykdymas, Algirdo Zinkevičiaus pasirodymas su šunimi vokiečių aviganiu Brio Brentu Taj Fokstrotu. O kinologė Asta Drabunienė su vokiečių avigane Ilda Saulės Vilkas sulaikė „nusikaltėlį“, nors šis visaip stengėsi pasprukti. Tarnybinių šunų pasirodymai buvo didžiulis džiaugsmas vaikams, bet ir šunims – tai savotiška treniruotė, nes jie ruošiami ir kasdieniniam darbui pasienyje, ir įvairiausioms meistriškumo varžyboms.

     Šventė nebūtų šventė, jeigu joje nebūtų vaišių – tradicinės grikių košės su morkų salotomis. O skanumėlis valgyti gamtoje! Juolab, kai šalia čepsi draugas ar bendraklasis! Gimnazijos virėjos Birutė, Jelena ir Jolita vos spėjo suktis, o puodai tuštėjo tiesiog akyse.

     Šiek tiek atsipūtus, liko paskutinė rungtis – virvės traukimas – kurios visada laukia gimnazijos bendruomenė, nes labai įdomu sužinoti, kas gi gimnazijoje yra stipriausi. Po įnirtingos kovos paaiškėjo, kad jaunesnių mokinių grupėje (5-8 kl.) stipriausi, kaip ir priklauso, yra aštuntokai, po jų rikiuojasi septintokai ir šeštokai, o penktokams dar reikės paaugti ir sustiprėti. Bet vyresniųjų mokinių grupėje (I-IV kl.) laukė staigmena. 8 klasės komanda, metė iššūkį vyresniems ir pelnė antrąją vietą, aplenkdama II klasės komandą, leidusi laimėti tik III klasei. Aišku viena, kad aštuntokai – labai stiprūs ir su jais juokauti negalima. Kaip negalima juokauti ir su dar vienais stipruoliais – rankų lenkikais. Tarp merginų stipriausios rankos yra II klasės mokinės Gabijos Patiejūnaitės, aštuntokės Elzės Trubilaitės ir septintokės Kamilės Graužlytės. Tarp vaikinų geriausiai rankas lenkti sekėsi III klasės mokiniui Karoliui Jelinskui ir abiturientams Tomui Butkūnui bei Rolandui Greicevičiui. Džiugina ne tik fiziniai mokinių pasiekimai, bet ir gebėjimas logiškai mąstyti, strateguoti ir priimti sprendimus, pvz., šaškių žaidime nepralenkiami buvo abiturientas Tomas Butkūnas, aštuntokas Kajus Meidus ir penktokė Beatričė Meilutė. Pradinių klasių mokiniai irgi išsiaiškino savo trikovės nugalėtojus: 1, 2 klasių mokinių grupėje geriausiai sekėsi Lukai Mudinaitei, Simonai Česokaitei, Živilei Gasperavičiūtei, Augustui Garnevičiui, Pijui Kaškilevičiui ir Edgarui Dovliaš, o 3, 4 klasių mokinių grupėje – Ramintai Akinskaitei, Liepai Gruzdytei, Gabijai Česokaitei, Merkurijui Rybakovui, Nojui Grigoniui ir Astorui Dovliaš.

     Projektas baigėsi. Nusipelniusiems įteikti diplomai, medaliais papuoštos laimėtojų krūtinės, bet svarbiausia, kad pasiektas projekto tikslas – skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, ugdyti vaikų kūrybingumą, išradingumą rengiant aktyvias rungtis ir į jas įtraukiant kuo daugiau dalyvių.

Gintaras Gruodis, kūno kultūros mokytojas metodininkas
Ankstesni įrašai


     Gegužės 23 dieną gimnazijos aktų salė pasipuošė raidėmis. Tą dieną mažiausieji pradinukai – pirmokėliai – šventė „Abėcėlės“ šventę. Mažieji mokinukai norėjo parodyti savo tėveliams, kokie jie jau dideli – paaugę ne tik ūgiu, bet ir savo žiniomis bei darbais.

     Gegužės 20 d. mokykloje II-IV klasių mokiniams vyko pamoka, skirta Vaižgantui paminėti. Pamokai ruošėsi III klasės mokiniai, kiti stebėjo, mokėsi ar kartojo literatūros kursą.

     Minint Europos dieną nuo pat ryto gimnazijos koridoriuose buvo jaučiamas mokinių sujudimas ir neslepiamas smalsumas, nes į gimnaziją turėjo atvykti buvusi biologijos mokytoja Ieva Čičelytė kartu su keturiais imigrantais – Pabradės pabėgėlių priėmimo centro gyventojais.

     Balandžio 30 dieną mūsų gimnazijoje vyko užsienio kalbų viktorina – konkursas ,,Veni  Vidi  Vici‘‘. Konkursas skirtas 8 – III klasių mokiniams ir jo tikslas – ugdyti mokinių bendradarbiavimo, iniciatyvumo, kūrybiškumo ir mokymosi mokytis kompetencijas, skatinti mokinių domėjimąsi užsienio kalbomis, ugdyti šalių, kurių kalbų mokiniai mokosi, kultūros, istorijos, meno pažinimą.

     Balandžio 5 dieną Vidiškių gimnazijos pradinių klasių mokiniai mokėsi kitaip. Visa diena buvo skirta integruoto ugdymo veiklai „Mes mylime tave, Žeme!“. Jos metu mokiniai stengėsi plačiau pažinti supančią aplinką, ugdėsi pagarbą Žemei.