Renginiai / Galerija

Mūsų gimnazijoje paminėtos Vaižganto 150 metinės

     Gegužės 20 d. mokykloje II-IV klasių mokiniams vyko pamoka, skirta Vaižgantui paminėti. Pamokai ruošėsi III klasės mokiniai, kiti stebėjo, mokėsi ar kartojo literatūros kursą. Rašytojo biografiją papasakojo Sabina Einikytė, Karolis Panavas, Snežana Dolgova ir Liveta  Meškėnaitė.

     Ovidijus Nasevičius perskaitė ištrauką iš Vaižganto apysakos „Dėdės ir dėdienės“, o Sabina Slabadaitė pranešimą „Tikiuosi padarysiąs ...šiokią tokią įtekmę“, kuriame apžvelgė 1929-1933 metų Vaižganto publicistiką. Tą patį pranešimą Sabina skaitė ir Vilniuje, J.Basanavičiaus gimnazijoje vykusioje MOKINIŲ TIRIAMŲJŲ IR KŪRYBINIŲ DARBŲ KONFERENCIJOJE „RAŠYTI – TAI DUOTI KĄ NORS NAUJA DVASIŠKA“ (VAIŽGANTAS).

     Po to visi pažiūrėjome dokumentinio filmo „Tumo kodeksas“ (režisierius Eimantas Belickas) ištraukas.

      Belieka perskaityti bent jau grožinę rašytojo kūrybą, apžiūrėti Kauno Vytauto bažnyčią, kuroje ilgus metus dirbo Juozas Tumas – Vaižgantas ir nuvykti į memorialinį butą - muziejų prie Vytauto bažnyčios ( Aleksoto g.10 Kaune), taip pat aplankyti Maleišių kaimą Anykščių rajone, kur 1879m. rugsėjo 20d. gimė Lietuvos rašytojas, spaudos darbuotojas, literatūros istorikas, kritikas, visuomenės veikėjas, pedagogas, kunigas.

 ... ir būsime susipažinę su svarbiausiu kraštiečiu, beveik kaimynu...

Zita Čičelienė, lietuvių kalbos ir literatūros vyresnioji mokytoja

 
Ankstesni įrašai


     Minint Europos dieną nuo pat ryto gimnazijos koridoriuose buvo jaučiamas mokinių sujudimas ir neslepiamas smalsumas, nes į gimnaziją turėjo atvykti buvusi biologijos mokytoja Ieva Čičelytė kartu su keturiais imigrantais – Pabradės pabėgėlių priėmimo centro gyventojais.

     Balandžio 30 dieną mūsų gimnazijoje vyko užsienio kalbų viktorina – konkursas ,,Veni  Vidi  Vici‘‘. Konkursas skirtas 8 – III klasių mokiniams ir jo tikslas – ugdyti mokinių bendradarbiavimo, iniciatyvumo, kūrybiškumo ir mokymosi mokytis kompetencijas, skatinti mokinių domėjimąsi užsienio kalbomis, ugdyti šalių, kurių kalbų mokiniai mokosi, kultūros, istorijos, meno pažinimą.

     Balandžio 5 dieną Vidiškių gimnazijos pradinių klasių mokiniai mokėsi kitaip. Visa diena buvo skirta integruoto ugdymo veiklai „Mes mylime tave, Žeme!“. Jos metu mokiniai stengėsi plačiau pažinti supančią aplinką, ugdėsi pagarbą Žemei.

     Skambant muzikai ir vandens lašeliui keliaujant jūromis, ežerais, kriokliais, į aktų salę rinkosi 7-III klasių mokinių komandos paminėti pasaulinės vandens dienos. Renginį pradėjo skaitovai Antuano de Sent Egziuperi žodžiais „Vanduo, tu neturi nei skonio, nei spalvos... tu esi pati aikštingiausia dievybė“.

     Knyga – toks žmogiškas ir apčiuopiamas daiktas. O jeigu pažvelgtumėm giliau… žinių šaltiniu vadiname. Bet ar tiktai žinių? Dvasios atgaiva, gryniausia, skaidriausia versmė: geri – neatsigeri, kol gyvas, kol matai, kol girdi, kol suvoki...